PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edycją menu - tempelka enterprise



Gizio
19-01-2013, 21:35
Witam

Zabrał się za zmianę kolorystyki tempelki. Udało mi się zedytować można powiedzieć 95 procent szablonu.
Nie mogę sobie jednak poradzić ze zmianą koloru aktywnego przycisku w meniu, i koloru przycisku po najechaniu.

strona : www.gizio.vot.pl/maciek/ (http://www.gizio.vot.pl/maciek/)

Z góry dziękuję za wszelką podpowiedz, pomoc gdzie mogę zedytować ten element.
Pozdrawiam
Krzysiek


PS
Już widze, że zrobiłem babola bo napisałem temat w złym dziale. Proszę admina o przeniesienie do sekcji J 1.5

Gall Anonim
19-01-2013, 23:39
A nie chodzi ci przypadkiem o to:
http://www.gizio.vot.pl/maciek/templates/enterprise/images/menuitemActive.png

Gizio
20-01-2013, 10:08
Podmieniłem grafikę na inny kolor jednak nic... zero efektu... zastanawiałem się przez chwilę czy to nie jest jakiś jednolity kolor, podany w stylach... ale nie widzę tam niczego.

Sprawdzałem też pliki z katalogu konkretnego koloru templates/enterpirse/images/blue/ jednak też brak efektu.

Karol99
21-01-2013, 22:45
Na pewno podmiana pliku templates/enterpreise/images/blue/menu-bg.jpg nie załatwia Twojego problemu? To zmień kod

ul.level0 li.active, ul.level0 li.over, ul.level0 li.haschild-over {
background: url("../../images/blue/menu-bg.jpg") repeat-x scroll left bottom #01A4E4;
}

w pliku templates/enterprise/css/colors/blue.css około linii 51.

Gizio
22-01-2013, 18:29
Bardzo dziękuję Karol za pomoc....

Sprawa okazała się banalna tak jak wcześniejsze modyfikacje.

nie wiem czemu wcześniej nie pomyślałem o zmianie tej grafiki.

Pozdrawiam

Gizio
05-02-2013, 20:43
Nie chcę zakładać nowego tematu bo dotyczy tego samego problemu...

strona www.jbfotoart.pl

chodzi mi o kolor menu rozwijanego z zakładki portfolio...
znajduję miejsce gdzie się eydutje kolory tekstu w tym menu... ale nie widzę nigdzie zmiany koloru tła :(

enrick27
05-02-2013, 23:08
wiersz 174 w pliku mega.css: zmień background

radd
06-02-2013, 11:18
To i ja się podepnę do tematu, jeśli można
kolor czcionki w modułach - jest szary - potrzebuję czarny
gdyby ktoś mi mógł wskazać miejsce - byłbym wdzięczny
www.intergipsplus.pl (http://www.intergipsplus.pl)
Troszkę za wcześnie się poddałem - znalazłem rozwiązanie - dziękuję za pomoc w tej kwestii.
pozostaje ta z postscriptum

pozdrawiam i dziękuję.

PS. mniej dla mnie ważne, lecz jeśli jest jakiś w miarę prosty sposób, chętnie bym skorzystał;
górny pasek menu - prawa strona - nie ma tam żadnej pozycji modułu, jednak czy jest sposób na to by tam umieścić dane kontaktowe ? (na pasku)

radd
06-02-2013, 13:01
Nie wiem dlaczego nie mogę edytować powyższego wpisu...

Jednak okazuje się, że bardzo by mi zależało na wrzuceniu jakiegoś modułu na pasek menu w tej templatce,
Proszę więc o pomoc jeśli istnieje jakiś sposób dla nieprogramisty oczywiście

enrick27
06-02-2013, 17:35
Wszystko jest możliwe, jednak wymaga to zaawansowanej wiedzy. Na dodatek w szablonie tym menu jest wbudowane w niego - nie występuje jako moduł.

Gizio
06-02-2013, 20:31
Dziękuję... wstępnie sobie poradziłem... jeśli mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie mogę muszać tego niebieskiego koloru / zapewne jakiś border :/

rox21
06-02-2013, 21:59
Tak jak kolego już wspomniał może być problem z racji że menu jest wbudowane w szablon, ale warto spróbować.
Opiszę w skrócie. Najlepiej zrobić kopię szablonu. Następnie w pliku index.php gdzieś pomiędzy znacznikami z menu (ja-mainnav) dodać np kod:


<div id="postop"><jdoc:include type="modules" name="postop" style="xhtmlxtd" /></div>
następny krok to dodanie pozycji modułu w pliku xml czyli będzie to
<position>postop</position>
Potem opublikowałbym moduł z przykładowym tekstem. Następnie do pliku css trzeba dodać
#postop {tu parametry} - powiedzmy float:right; i zabawa marginesami.
Jeśli modułem nie pójdzie manipulować warto zmienić pozycje pierwszego kodu w index.php. Ogólnie to się nie znam, ale lubię eksperymentować :)

enrick27
06-02-2013, 23:27
@Gizio: zapewne w ustawieniach szablonu wybrałeś kolorystykę niebieską, bo aktywny jest blue.css. Zmień na inny lub w tym pliku wyedytuj klasę .childcontent-inner (wiersz 111) - tam masz wartość border.

radd
07-02-2013, 12:11
Na dodatek w szablonie tym menu jest wbudowane w niego - nie występuje jako moduł.
No własnie. Moje ubogie umiejętności chyba sobie z tym nie poradzą.
Dzięki za odpowiedź, spodziewałem się bury po przeczytaniu kilku innych wątków o tym traktujących.
Miałem jednak nadzieje, że istnieje jakiś komponent, który chociaż jakiegoś nieprzesuwnego popup'a by tam wstawił.
Ale widze, że będę musiał porzucić ten temat - jeszcze raz dzięki.

- - - Updated - - -

Co do pana Gizio
Wczoraj miałem ten sam problem
nie umiem wskazać numeru wiersza, ale moge go zacytować
w pliku blue.css - dzięki ctrl+F sobie poradzisz ze znalezieniem.

.childcontent-inner {
background:none repeat scroll 0 0 #e01a2e1;
border:1px solid #08a3e2;
min-height:0;

rox21
07-02-2013, 14:40
W takim razie jest jeszcze jeden prosty sposób na taką dolegliwość, a mianowicie trzeba tło menu (w tym wypadku mainnav-bg-1.jpg - trzeba zmienić mu nazwę na mainnav-bg-2.jpg bo stary plik tez musi zostać) poszerzyć na szerokość szablonu (960px dla Twojej templatki) i dodać w wybrane miejsce obrazka kontakt. następnie w pliku blue.css linijka 94 czyli
background:url(../../images/blue/mainnav-bg-1.jpg) repeat-x bottom left #e40101;
trzeba zamienić na

width:960px;background:#e40101 url(../../images/blue/mainnav-bg-2.jpg) no-repeat; margin:0 auto; height:93px;z-index:10;
haczyk jest taki że wtedy zniknie ten pasek z menu i będzie tylko w obszarze szablonu czyli w szerokości 960px
dlatego pod klamrą zamknięcia trzeba dodać

#ja-mainnav {
background:url(../../images/blue/mainnav-bg-1.jpg) repeat-x bottom left #e40101;width:100%;z-index:1;
}
powinno być ok.

Gizio
20-04-2013, 22:44
@enrick27 .... z lekkim poślizgiem, ale bardzo dziękuję :)