PDA

Zobacz pełną wersję : Wirus - duch



docxxx
21-01-2013, 08:55
Koledzy, czy jestescie w stanie wytlumaczyc dlaczego programy antywirusowe pokazuja mi, ze na www.tydzienlubuski.com.pl (http://www.tydzienlubuski.com.pl) jest wirus? Najdziwniejsze jest to, ze wg Kaskerskiego wirus/trojan jest w pliku favicon.ico lub style.css. Jakim cudem?
Wazne jest to, ze mialem jakis czas temu wlamanie do mojego konta FTP. Wszystkie strony wyleczylem, zrobilem tak, jak mowi Wiki->strona po wlamaniu i jest ok, poza strona Tygodnia Lubuskiego. A, najciekawsze jest to, ze nawet w templatce admina mialem wirusa. No to podmienilem wszystkie pliki z czystej instalki i dalej nic. Kaspersy drze morde, ze to wirus.
Sciagnalem tez wszystkie pliki z serwera na dysk. Przeskanowalem, porownalem pliki w programie tekstowym. NIC nie wykrylo i nic nie znalazlem. Wszystkie pliki sa czyste I ZGODNE Z ORYGINALAMI z instalki.

pyziak
21-01-2013, 09:49
Kilka dość dobrych skanerów www pokazuje:

30-day site report for: tydzienlubuski.com.pl
Currently Safe
No active threats were reported recently by users anywhere on this domain. (updated Jan 19, 2013 GMT)

docxxx
21-01-2013, 09:52
No tak, bo tak jest. Google rowniez nie znalazl zadnych bledow. Niestety, tam gdzie jest Kaspersky lub Eset, nie mozna wejsc na strone!

tomaszek83
21-01-2013, 10:01
ESET u mnie nie pokazuje nic niepokojącego.

docxxx
21-01-2013, 10:05
Zadzwonilem do Kasperskiego. Przeanalizuja sprawe. U siebie dodalem strone do wyjatkow, ale mamy informacje z zewnatrz, ze tam, gdzie jest Kaspersky, nie da sie wejsc na strone.

docxxx
21-01-2013, 14:45
Ok, juz wszystko wiem. Skontaktowali sie ze mna ludzie z Kasperskiego i przyznali, ze to fałszywy alart i ze strona bezpodstawnie zostala wpisana na czarna liste. Usuneli ja stamtad i gra gitara. Tak wiec nie zawsze alert programu antywirusowego nie oznacza wirusa w Joomli, choc na 99% jest to prawda ;)

pyziak
04-02-2013, 20:39
Trzeba było ich dopytać jakie były podstawy do umieszczenia strony na tej liście

docxxx
04-02-2013, 21:04
A mogłem, bo strasznie się zdziwiłem, że według KIS 2012 wirus był w css i favicon.ico

ugly kid joe
05-02-2013, 07:53
jeśli to strona komercyjna, możesz żądać odszkodowania. słowo "sorry" w tym wypadku ma najmniejsze znaczenie. w ogóle ostatnimi czasy, działalność wielu, tego typu instytucji jest coraz bardziej zuchwała.

jeśli w grę wchodzi jednak bezmyślność tych firm, tym bardziej słusznym jest żądanie zadośćuczynienia.

PeFik
05-02-2013, 21:15
Pewnie konkurencja zgłosiła, że to szkodliwa strona, a automat przypisał.

docxxx
05-02-2013, 21:55
Dajcie spokój z taki bzdurami. Od razu do sadu, wygrana 1 000 000 i karaiby. Za duzo filmow ogladacie. Stalo sie, naprawilo i juz.