PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyciągnąć artykuły z kopii plików Joomli 1.0.13



SQ6XL
21-01-2013, 10:23
Witam
Mam kopię mojej starej osobistej strony www zrobionej w joomli 1.0.13 ale to po prostu kopia plików i katalogów z serwera do którego nie mam już dostępu.
Zainstalowałem u nowego usługodawcy Joomlę 1.5.X i chciałbym wyciągnąć żeby się nie narobić z plików które skopiowałem ze starego hostingu wszystkie artykuły i umieścić je na nowej instalacji.
Jak zrobić z działającej instalacji joomli czytałem ( migrator ) ale jak zrobić migrację z kopii joomli do działającej joomli to nie znalazłem.
Gdzie szukać tych plików tekstowych w starej jommli co to je kiedyś napisałem ( niestety nie mam żadnej lokalnej kopii artykułów ), bo jak je wyciągnę to już nie będzie problem.
Dziękuję za wyrozumiałość .
Pozdrawiam
Arek SQ6XL

tomaszek83
21-01-2013, 10:37
A poza plikami z serwera masz też kopię bazy danych? Bo tam znajdują się artykuły.

SQ6XL
21-01-2013, 11:30
Mam tylko takie coś jak na obrazie poniżej, to jest drzewo katalogów, które skopiowałem
6287
Jeśli jest tam to o co pytasz to proszę o pomoc.
Arek

tomaszek83
21-01-2013, 11:41
załącznik mi się nie otwiera. A oprócz plików musisz mieć kopię bazy .sql. Joomla wszelkie treści zapisuje w bazie danych a nie w plikach.

zwiastun
21-01-2013, 13:49
Na podstawie tego, co na załączniku, trudno cokolwiek powiedzieć.
Standardowo kopia katalogów za pomocą FTP nie zawiera katalogu z kopią plików bazy danych. Jeśli jednak te kopię wykonali administratorzy serwera, być może dołączyli np w katalogu dane strony) albo zrzut bazy danych albo (raczej wątpliwie) katalog z plikami bazy danych.
Pliki bazy danych mysql mają charakterystyczne rozszerzenia: .frm, MYD, MYI.
Jeśli masz katalog z takimi plikami, możesz spróbować odzyskać bazę lokalnie (ręcznie), np. w JAMP-ie
1. Pliki bazy danych kopiujesz do katalogu /var/lib/mysql/nazwabazy
2. Otwierasz phpMyAdmina i baza powinna być pod nazwabazy

SQ6XL
21-01-2013, 20:25
Dzięki za odpowiedź, rozumiem, że mam przeszukać kopie pod względem zawartości plików z rozszerzeniami jak powyżej.
Niestety nic nie znalazłem w kopii, wiec nie ma tych plików bazodanowych i nic się nie da zrobić.
Swoja drogą to pociąga za sobą pytanie o etykę firmy hostingowej.
Jak zmieniam firmę księgową to stara firma musi oddać mi wszystkie dokumenty bo są one moją własnością i tak samo powinno być w przypadku hostingu.
Dane jakie przechowuje firma hostingowa są moją własnością i nikt poza mną nie ma do nich jakichkolwiek praw a nie mówiąc o ich skasowaniu.
Nie jestem fachowcem ale czy to oznacza, że muszę być narażony na utratę danych bo nie wiem co skopiować podczas przenosin? co jest istotne a co nie?
Uważam,że powinno to być prawnie uregulowane, że firma ma obowiązek trzymać kopię moich danych przez jakiś czas np miesiąc powiadamiając mnie o fakcie przygotowania dla mnie spakowanej paczki moich danych włącznie z plikami bazy SQL do których ja przecież z poziomu panelu użytkownika na FTP-ie nie mam dostępu.
Kopia byłaby do usunięcia dopiero po potwierdzeniu pobrania jej z serwera .
Dla tych co nierychliwi pierwszy miesiąc przechowywania kopii byłby bezpłatny z ustawy a następne już płatne według cennika a po trzech miesiącach do kosza.
To tylko pobożne życzenia ale fajnie by tak było by firmy hostingowe dbały o renomę nie tylko do momentu sprzedania usługi ale i po jej wygaśnięciu.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Temat uważam za zamknięty bo odpowiedź uzyskałem .
Pozdrawiam
Arkadiusz

zwiastun
21-01-2013, 20:40
Zapewne dokładnie tak jest. Firma hostingowa na pewno przechowuje dane co najmniej miesiąc po wygaśnięciu umowy, a często dłużej. Ale po to daje dostęp do konta FTP oraz bazy danych, aby klient mógł sporządzać okresowe kopie swoich witryn. To powinność klienta, a nie firmy hostingowej. Ta zwykle wykonuje kopie na wszelki zawiniony przez siebie wypadek.