PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie środowiska programistycznego pod Joomle 2.5



Pad19
22-01-2013, 02:16
Witam,

posiadam easyeclipse for php oraz J!Code. Oba programy są prawie identyczne, oba to modyfikacje eclipse. Jak dodać do któregoś z nich podpowiadanie kodu Joomli?
Znalazłem różne anglojęzyczne poradniki ale na wszystkich pokazują już działającą tą funkcję a nie jak ją dodać.
Poza tym czytałem też że można zintegrować tak eclipsa aby przy uruchomieniu kodu sam instalował komponent w Joomli, bezpośrednio z eclipsa. Czy ktoś może ma tak skonfigurowane środowisko i podzieli się informacją jak to zrobić ? :)
Pozdrawiam

PS: Być może polecicie inne środowisko niż eclipse? Chodzi mi tylko o pisanie komponentów pod Joomle, aby zautomatyzować i uprościć ten proces do minimum.
System Windows.

pawelSafiStudio
22-01-2013, 08:10
Przyznam szczerze, że o tak skonfigurowanym eclipse aby sam instalował komponent Joomla! nie słyszałem. Ale jeśli tak jest to naprawdę przydatna funkcja :)
Ja niestety zrezygnowałem z eclipse, gdyż każda aktualizacja tego programu psuła coś w moich ustawieniach. Przerzuciłem się na phpStorm. Program płatny ale jest stabilny i ma pełne wsparcie. Do komponentów Joomla! stworzyłem sobie po prostu szablony plików i działam w ten sposób. W tym przypadku po utworzeniu projektu z plików Joomla! mam automatyczne podpowiadanie składni. W eclipse nie udało mi się skonfigurować pełnych podpowiedzi.

ber32
24-01-2013, 12:55
Witam. A co powiecie o NetBeans. Całkiem sobie.

pawelSafiStudio
24-01-2013, 13:02
Ja nie mogłem się do niego przekonać :) Ale znam sporo osób, które na nim pracują.