PDA

Zobacz pełną wersję : problem z komponetem DJ-ImageSlider



wiktor10-93
22-01-2013, 21:03
witam ostano przeszedłem do joomla 2.5 i wszystko pięknie ładnie ale zainstalowałem sobie komponent DJ-ImageSlider do pokazu slajdów i tez niby wszystko chodzi dodałem klika zdjęć i jest taki problem że nie działa pokaz tylko są dwa zdjęcia i w gule nie działają przyciski ani dalej,poprzedni,otwórz,Pauza proszę o pomoc z góry dzięki.

Gall Anonim
22-01-2013, 23:32
Prawdopodobnie masz coś z konfiguracją - robiłem na tym coś ostatnio i wszystko hula - ok

maj_ka
23-01-2013, 13:55
ooo a to ciekawe, bo mam identyczny problem, a wszystko hulało aż do wczoraj. przesuwało, na jednej podstronie była minigaleria, na głównej slider, zmieniało się pięknie, a wczoraj patrzę - i wszystko stoi. jedyne rzeczy jakie robiłam to ustawianie menu poziomego rozwijanego wg tego co napisał JDwind bez uzywania komponentow czy modułów.

powyłączałam moduły odpowiadające za menu (DJ-menu, RokMenu - te testowałam i mi się nie udało ładnie skonfigurować menu) wyłączyłam nawet menu zwykłe. I nic to nie dało.

W index.php zmieniałam jedynie position-1 - dałam je w div żeby ustawić to rozwijane poziome menu i przypisać ...

chyba czeka mnie jednak wgranie plików szablonu bo mogłam coś poprzestawiać gdy próbowałam zapanować nad DJ i RokMenu.

wiktor10-93
23-01-2013, 15:09
no dobra ok coś z konfiguracją ale co macie jakiś pomysł

maj_ka
23-01-2013, 18:06
napiszę co zrobiłam w międzyczasie a co nie pomogło mimo wszystko:
- wczyściłam historię przeglądarki
- odinstalowałam dj-image i zainstalowalam ponownie
- odinstalowałam RokMenu i Dj-Menu
- odinstalowałam dj-image w wersji pobranej przed tygodniem bo zobaczyłam że jest nowa - zainstalowałam nową - nic z tego.
- wgrałam wyjsciowe pliki css (mam nadzieje, bo w miedzyczasie cos sie pomieszalo ale o ile widze sa tak jak na wyjsciu)

Skończyły mi się pomysły, wiedza i forum chyba też. Ktoś coś podrzuci?

maj_ka
23-01-2013, 20:52
Znalazłam na angielskim forum częściowe rozwiązanie problemu: chodzi o kod w index.php szablonu

<div id="fontsize"></div>
jesli jest wykomentowany to slider nie dziala, jesli jest odkomentowany to dziala.

problem w tym ze wykomentowalam go zeby nie pojawial sie wybor rozmiaru czcionki.
autor napisal tam cos takiego:


you haven't removed the script inclusion related with this code.

nie wiem ktory skrypt jest z tym powiazany.

no i zapytanie na tym forum dotyczylo bardziej opery. ja pracuje na safari
nie wiem czy mozna tu dawac link do innego forum ale znalazlam to tutaj:
http://dj-extensions.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2377&p=7184

jest jakis inny sposob na pozbycie sie wyswietlania FontSize? (Beez2/nature)

maj_ka
23-01-2013, 21:52
wiec konczac watek:
w index.php usunelam:


$doc->addScript($this->baseurl.'/templates/'.$this->template.'/javascript/md_stylechanger.js', 'text/javascript');


nie wykomentowalam fontsize , slider dziala, fontsize zniknal ze strony
jesli ktos wie ze przy okazji usuwania tego kodu usunelam sobie cos co moze sie przydac a wyjdzie pozniej w praniu, to bede wdzieczna za info.
milego wieczoru :)