PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych - problem po reinstalce Wamp'a



kajzii
23-01-2013, 01:17
Witam, dwa dni temu miałem problemy z wamp server. Nie mogłem dostać się do strony ani phpmyadmin, pokazywało błąd że jest niepoprawny user i hasło w pliku config.inc.php, ale tam wszystko było ok. Problem pojawił się po instalacji ExtendedReg-1.0.07. Długo się z tym męczyłem, w końcu zdecydowałem się przeinstalować WAMP Server.
Przed przeinstalowaniem skopiowałem cały katalog wamp'a na inny dysk. Po reinstalce i odpaleniu servera lokalnego, wgrałem katalog z moją stronką, skopiowałem do katalogu: "C:\wamp\bin\mysql\mysql5.5.24\data\blynewok" - wszystkie pliki z tego samego folderu z kopii katalogu wamp'a.
Po tej operacji przy wejściu na stronę pojawił się komunikat:

Table 'blynewok.hb6m2_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `hb6m2_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('nusjv1bffu4qegsbknhskkl5r6', 0, '1358899280')

Przeszukiwałem fora i dokopałem się, że należy wyczyścić bazę session. I tu pojawił się problem. Gdy wchodzę do phpmyadmin - nie widzę takiej bazy, ale jak biorę szukaj to w okienku wewnątrz tabel pojawia się hb6m2_session. W plikach z kopii wampa mam tylko plik hb6m2_session.frm, nie wiem czy nie powinno być jeszcze plików MYD i MYI.

Proszę o pomóc w odpaleniu mojej strony.
Dziękuję.

zwiastun
23-01-2013, 18:08
Powinny być takie pliki. Zainstaluj jeszcze jednego Joomla i skopiuj struktrurę tabeli z tej nowej instalacji

kajzii
29-01-2013, 23:33
A czy nie jest związane to przypadkiem z bazami innodb. Z tego co się doczytałem to joomla 2.5.8 instaluje takie bazy a wamp w standardzie nie ma ich uruchomionych.

Zrobiłem taki test, włączyłem w wamp server innodb i zainstalowałem od nowa Joomlę, potem wyłączyłem innodb dając # w poniższych wpisach:

innodb_data_home_dir = C:\mysql\data/
innodb_data_file_path = ibdata1:10M:autoextend
innodb_log_group_home_dir = C:\mysql\data/

w katalogu C:\mysql\data zostały utworzone następujące pliki:
ib_logfile0
ibdata1
ib_logfile1

Ja wyłączyłem innodb i zrestartowałem srewer wchodząc nastronę mam komunikat:

Table 'blynewok.hb6m2_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `hb6m2_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('6gq26cckhlb9qk80bhe14rrpi3', 0, '1359499450')

zwiastun
29-01-2013, 23:41
1. Zrobiłeś, co sugerowałem?
2. Nie znam konfiguracji WAMP-a, bo nie używam. Skąd to przekonanie, że WAMP nie ma w standardzie "baz innodb" (cokolwiek przez to rozumiesz)?