PDA

Zobacz pełną wersję : Górne menu zbudowane z tytułów menu bocznego



krwiodawca
25-01-2013, 14:50
Witam!
Wczoraj założyłem temat http://forum.joomla.pl/showthread.php?68821-G%C3%B3rne-menu-zbudowane-z-tytu%C5%82%C3%B3w-menu-bocznego odpowiedziano mi bym zajrzał do wiki joomla. Mimo iż czytałem artykuły przed założeniem tamtego tematu pomyślałem, że jednak coś ominąłem i jeszce raz przejrzałem tutoriale. Niestety nie jestem w stanie uzyskać takiego efektu jak podałem w pierwszym topicu. Więc jestem jeszcze raz zmuszony prosić o pomoc. Stworzenie jednego menu poprawnie funkconującego psuje mi budowę drugiego i na odwrót. Może nie da się tak zrobić? Próbowałem zrobić to przez dwa osobne menu. Niestety joomla nie pozwala mi powtórzyć aliasów a chciałbym by były te same.

zwiastun
25-01-2013, 15:14
To, o czym piszesz, to menu rozdzielone, które Joomla! standardowo obsługuje. Dla menu głównego ustawiasz np. tylko pokazywanie pozycji 1 poziomu, dla menu lokalnych ustawiasz pokazywanie wszystkich pozycji od 2 poziomu. Opisano na wiki. Chyba, że chodzi Ci o coś innego, ale to z Twojego opisu nie wynika.

krwiodawca
27-01-2013, 12:46
Chciałem to zrobić na jednym menu wyświetlanym w dwóch miejscach jednocześnie. Jednak nie dałem rady i zrobiłem to za pomocą dwóch osobnych menu.
Dziękuję za pomoc.