PDA

Zobacz pełną wersję : Akeba przeniesienie z domeny hostpark na lokalny komputer - laduje sie tylko glowna



wieo
26-01-2013, 14:28
Problem byl trywialny - zapomnialem wylaczyc opcji PROSTE ADRESY - juz lokalnie - mozna usunac post lub zachowac :)

Pozdrawiam
Wiechu


Witam

Musze przeniesc witryne z domeny na dysk lokalny - do testow modułów itd.

Użyłem Akeby do zrobienia kopii witryny na serwisie hostpark kopia zrobiona przeniesiona na dysk lokalny.

Na lokalnym zainstalowany Wampserver - do katalog wrzucony kickstart + backup *.jpa
Uruchamiam kicksta-rta przywracam witryne wszystko jest ok - otwiera strone glowna - ale po kliknieciu na odnosniki do podstrony mam blad nie otwiera sie zadna podstrona - Nie można odnaleźć strony sieci Web - nie dziala zaden link nawet opcja czytac wiecej - wywala brak strony - co robie zle, ewentualnie co musze jeszcze zrobic?

Pozdrawiam
Wiechu

zwiastun
26-01-2013, 16:11
Na pewno przywrócileś wszystko jak trzeba?
na przyklad plik .htaccess?

wieo
26-01-2013, 16:15
tak akeba zrobil kopie i przywrocil wszytsko problem rozwiazalo wylaczenie prostych adresow - i wszystko juz dziala pewnie inaczej mozna to rozwiazac.

Pozdrawiam
Wiechu

zwiastun
26-01-2013, 16:20
Skoro musiałeś wyłaczyć proste adresy, a na serwerze miałeś to
a) albo w konfiguracji WAMPserwera obsługa nie jest skonfigurowana)
b) kickstart nie przywrócił pliku .htaccess (bo np. nie zadałeś czyszczenia - często się tak zdarza)

wieo
26-01-2013, 16:53
Witam
ponownie i tutaj juz nie wiec co zrobic
bo nie mam pojecia gdzie skonfigurowac to Wampserwerze, ewentualnie skad wizac plik .htaccess bo na serwerze gdzie jest strona nie ma takiego pliku w ogole :)
Pozdrawiam
Wiechu

Gall Anonim
26-01-2013, 21:30
Akeeba podczas tworzenia kopii zapasowej przemianowuje .htaccess na htaccess.bak - i w tej formie występuje po odtworzeniu/przeniesieniu witryny na inny serwer. Wystarczy więc przywrócić mu pierwotną formę .htaccess i zasadniczo powinno być po sprawie o ile specyfika nowego miejsca nie wymaga wprowadzenia zmian w tymże pliku w celu dostosowania parametrów.
Pzdr