PDA

Zobacz pełną wersję : Phocagallery - miniatury wolno się ładują



shino512
26-01-2013, 16:09
Witam,

Do galerii korzystam zkomponentu Phoca Gallery. Mam problem z tworzeniem miniatur. Od jakiegoś czasu miniatury bardzo wolno się ładują (tworzą miniatury) i co jakiś czas wyskakuje Wewnętrzny błąd serwera. Najgorsze jest jednak to, że miniatury się tak wolno ładują. Zdjęć wysyłanych na serwer jest czasami bardzo dużo nawet ok. 200, ale wolno tworzą się miniatury nawet przy 10 zdjęciach. Gdzieś na forum przeczytałam, że taki problem może wystąpić przy ponad 1000 kategorii, ale u mnie jest ok. 300 kategorii.
Korzystam z Joomla! 1.5.26
Phoca gallery 2.8.1


I proszę nie mówcie mi o migracji. Chciała bym wiedzieć czy można po prostu temu jakoś zaradzić ?

Z góry bardzo dziękuję

zwiastun
26-01-2013, 16:17
ad rem:
Czy dysponujesz wystarczającą ilością miejsca na serwerze?
Cyz w katalogu /tmp nie ma za dużo śmieci?
Owe 1000 kategorii jest zupełnie orientacyjne. Na słabszym serwerze i 200 może być źródłem problemu.

Od jakiegoś czasu? A od jakiego? Co się wtedy działo?
W ogóle za mało informacji, by coś sensownego odpowiedzieć.

Na marginesie:

I proszę nie mówcie mi o migracji.
1. A dlaczego ktoś miałby Ci mówić coś o migracji?
2. Nie wydaje Ci się, że prosząc kogoś o pomoc, nie wypada czynić tego typu i podobnych zastrzeżeń? A na pewno nie w taki sposób!

shino512
26-01-2013, 18:19
Korzystam z serwera nazwa.pl
Active (50GB ), Maksymalny czas wykonywania skryptu to 30s czy to może być problem?
w /tmp jest niewiele plików
Dzieje się tak od jakiś 2 tygodni, ostatnio pracownicy dodają dużo zdjęć, na stronę więcej osób wchodzi (ponad 1200 unikalnych użytkowników), ogólnie jest trochę wiekszy ruch na stronie.

Wspomniałam o tej migracji ponieważ bardzo dużo osób mi to mówi. Przepraszam jeśli kogoś to uraziło.

zwiastun
26-01-2013, 22:40
Migracja na pewno niczego w tej mierze ie rozwiąże. Niefortunne jest - jak pisałem - formułowanie tego typu i podobnych zastrzeżeń.
Duża liczba dodawanych zdjęć, zwiększony ruch to mogą być powody.
Ja bym zainstalował jakiegoś testowego Joomla w podkatalogu i sprawdził, czy problem występuje.

shino512
27-01-2013, 15:11
Zainstalowałam na tym samym serwerze drugą joomla! wszystko to samo - komponenty, moduły, itd.
Na czystej Joomla miniatury tworzą się krótko.

Martwię się, że ten problem tworzenia miniatur zostanie. A jakoś nie planuję, żeby było mniej osób na stronie.

zwiastun
27-01-2013, 15:46
To może poeksperymentuj jeszcze z tą drugą instalacją: na przykład - wrzuć tam katalog ze zdjęciami z pierwszej instalacji i przerzuć bazę danych galerii .

shino512
06-05-2013, 11:35
Problem rozwiązał się po zmianie opcji
Miałam:
Tworzenie miniaturek paginacji - NIE
Teraz mam:
Tworzenie miniaturek paginacji - TAK

Gdy przeniosłam wszystkie zdjęcia do nowej instalacji joomla miałam to samo czyli wolne ładowanie miniatur oraz błędy. W tej chwili po zmianie opcji miniatury ładują się szybko i nie mam już błędów.