PDA

Zobacz pełną wersję : Codemirror auto-center zawartości



kowal24
27-01-2013, 12:50
Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć który plik i linijkę kodu trzeba wyedtywować w edytorze codemirror, żeby zwartość posta była automatycznie wyśrodkowana.:spoko:

zwiastun
27-01-2013, 13:43
???? Co takiego? Masz o tym jakiekolwiek pojęcie, że chcesz grzebać w kodzie edytora?

kowal24
27-01-2013, 15:18
Pracuje już od pewnego czasu na joomli, ale z tym akurat nie miałem nigdy do czynienia. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł mi pomóc w tej kwestii. Myślałem że jeżeli edytor zawsze zaczyna pracę z domyślnie ustawionym wyrównaniem do lewej, ustawienie center nie będzie aż tak dużym problemem?

zwiastun
27-01-2013, 15:39
No to przede wszystkim doczytaj, do czego służy ten edytor. A dopóki nie doczytasz (materiały są na wiki), to zostaw go w spokoju.
Pomyslu/idiotyzmu, by do edycji wyświetlać tekst jako centrowany, komentować nie sposób.

kowal24
27-01-2013, 16:31
Może powiem o co chodzi, stworzyłem stronę gdzie userzy mogą dodawać fotografie, ale żeby ograniczyć możliwość edycji tych fotografii, chce aby edytor był możliwie jak najprostszy, mogę przełączyć się też na edytor-prosty. To na czym mi zależy jest opcja auto-wyśrodkowania żebym nie musiał wyśrodkowywać każdego zdjęcia, które zostanie dodane. Może źle podchodzę do tematu, może można zrobić to jakoś inaczej ?

zwiastun
27-01-2013, 17:11
Sugerowałem, byś doczytał, do czego służy przywołany przez Ciebie edytor Codemirror. Służy do edycji KODU HTML. Więc co chcesz wyśrodkować?
Jeśli użytkownicy mogą tworzyć artykuły ze zdjęciami, to szanse na ograniczenie im możliwości ustalenia wyrównania zdjęć masz w zasadzie żadne.
Na dodatek bierzesz się za to jeszcze w Joomla z serii 3.x, który jest przeznaczony dla doświadczonych webmasterów, a nie użytkowników, których wiedza i doświadczenie są ograniczone.
Jeśli użytownicy maja możliwość dodawania zdjęć w określonych kategoriach, możesz stworzyć dla prezentacji artykułów w tych kategoriach odrębny alternatywny styl, ustawić w nim jakaś własną klasę dla pojemnika obejmującego artykuły, a następnie w CSS, korzystając z selektorów kontekstowych sformatować wyświetlanie obrazków.

kowal24
27-01-2013, 17:32
6312 W chwili obecnej mój edytor wygląda tak, aktywowany mam edytor prosty, opcja między codemirror i tinymc

zwiastun
27-01-2013, 17:42
Zawracasz głowę. Odpowiedź otrzymałeś piętro wyżej. Być może ktoś jeszcze podpowie inne rozwiązanie.

kowal24
27-01-2013, 17:50
Dobra spróbuje coś z tym pokombinować. Jakby dało rade to na szybko podpiąłbym się z innym tematem. Czy w tym miejscu 6313 nie powinno być czegoś w stylu "wyświetlana nazwa użytkownika" ?? To jest screen z dodawania nowego usera, tam w sumie mi to nie przeszkadza, ale nie jestem pewien czy później przez to w formularzu komponentu nie sypie mi błędu, gdybyś mógł powiedzieć coś na ten temat byłbym wdzięczny.

zwiastun
27-01-2013, 18:00
Nie zaśmiecaj forum - w jednym wątku jeden temat, a nie żadne "na szybko podpiąłbym się z innym tematem". Jutro-pojutrze będzie nowe wydanie J! 3.x i poprawiony język.
Jak widzę, nie przemawia do Ciebie ostrzeżenie, że korzystasz z rozwojowego, przejściowego, niestabilnego Joomla!, mimo że nie masz odpowiednich ku temu kwalifikacji. Obyś nie narzekal za 2-3 miesięce. Stabilne wydanie Joomla z serii 3.x przewidywane jest w przyszłym roku!

kowal24
27-01-2013, 19:15
Korzystam z 2.5.8 Stable, platforma: 11.4.0 Stable

zwiastun
27-01-2013, 19:30
To czemu piszesz w dziale 3.x?

kowal24
27-01-2013, 19:31
Kurde nie zauważyłem..., sory, przeniesiesz??

kowal24
27-01-2013, 20:04
Jak teraz temat już jest we właściwym dziale i wiesz że korzystam ze stabilnej wersji, pomógłbyś coś z tym?

zwiastun
27-01-2013, 20:16
Z czym? Przecież udzieliłem Ci już odpowiedzi o 17:11
W sprawie języka również.

kowal24
27-01-2013, 21:44
Czyli rozumiem, że błąd nazwy tego pola poprawi po prostu następna paczka językowa