PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentu z pomonięciem instalatora



alex51
21-01-2007, 16:49
Mam pytanie dotyczące możliwości dodania komponentu do Joomla z samego skryptu z rozszerzeniem php. Czy jest taka możliwość aby zainstalować taki komponent w sposób nie wymagający użycia standartowego instalatora Joomli?

alex51
22-01-2007, 08:13
Dodam jeszcze, że we wspomnianej sprawie dość dokładnie przeszukiwałem Forum i znalazłem jedynie następującą myśł:
""Jeżeli najprościej to tak, że tworzysz katalog components/com_mykomponent
i tam wgrywasz mykomponent.php z kodem tego co ma robić.
Potem wejdź do bazy danych, do tablicy jos_components dodaj linijkę na wzór innych komponentów z tej tablicy. I masz. To najprościej"

Gdyby ktoś z Was zechciałby ustosunkować się do tego i ewentualnie napisać mi czy w ten sposób rozwiążę swój problem a może dokładniej i w prostszy sposób wyjaśnić mi krok po kroku jak to zrobić.
Przykro mi, jeśli kogoś rozbawiłem swoją niewiedzą, ale w końcu trzeba od czegoś zacząć, a w moim przypadku mimo zaawansowanego wieku staram się uczyć:).
Pozdrawiam wszystkie mądre głowy.

Dylek
22-01-2007, 09:17
Tu masz dokladnie opisane: http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/411/26/

alex51
22-01-2007, 09:23
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Przyznam się, że wskazaną poradę już wcześniej czytałem i nawet wydrukowałem, tylko czy mogę się do niej zastosować? Nie mam u siebie pliku xml, jedyne co mam, to skrypt php, czy to wystarczy, by go zainstalować jako komponent?