PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z własnoscia plików na serwerze



wini74
28-01-2013, 17:42
Witam. Od razu chciałbym zaznaczyć, iż musiałem przenieść stronkę (intranet) ze starego serwera na nowy, a administrator nowego nie jest osobą zbytnio kontaktową. Na nowym zerwerze mam udostępniony katalog do którego mam dostęp przez ftp. Przywróciłem starą stronę poprzez Akeeba. Stronka niby działa ale ... prawa katalogów 755, plików 644
zauważyułem, że właścicielem plików przywróconych przez Akeeba jest "33" a pliki wgrywane poprzez ftp są własnością 1004. Mam wrażenie, że w tm może być problem ale do końca nie wiem.
Z poziomu ftp nie mogę usunąć katalogów których właścicielem jest "33".

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Mam wrażenie że coś administrator namieszał ale on zbytnio nie ma dla mnie czasu więc wolę od razu mu podsunąć rozwiązanie problemu

zwiastun
28-01-2013, 17:57
Wrażenie masz "słuszne". Tyle, że albo Ci porządek na serwerze zrobi pan niekumaty administrator, albo zmień usługodawcę.

wini74
28-01-2013, 18:02
NIebardzo mogę, gdyż jak już wspomniałem jest to intranet i admin użyczył mi katalog.
Czy i jak mogę naprawić (nakierować admina) wspomniany problem.
Jakie prawa powinien mieć katalog który udostępnia mi admin i kto powinień być jego właścicielem - bo chyba w tym tkwi problem

wini74
05-02-2013, 15:22
robię backup strony na serwerze A
poprzez ftp wgrywam kopię strony – właścicielem pliku jestem JA (czyli użytkownik ftp)
przywracam stronę na nowym serwerze B poprzez Akeeba Kickstart

i pliki oraz foldery otrzymują nowego właściciela
czy tak powinno być ??

zwiastun
05-02-2013, 15:47
tak powinno być - wlaścicielem plików jest ten, co je tworzy, to chyba zrozumiale.

wini74
05-02-2013, 15:59
czyli powinienem zmienić właściciela plików na tego z ftp ??

zwiastun
05-02-2013, 16:05
A po co tam w ogóle mieszasz?
Odtwarzając witrynę zarchiwizowaną za pomocą Akeeba Backup pliki, spowodowałeś, że pliki odtwarzał bezpośrednio uruchomiony skrypt (kickstart.php, który działał w imieniu użytkownika FTP. Jeśli Joomla ma problemy z dostępem do tych plików, to należy skonfigurować dla Joomla możliwość obsługi warstwy FTP / zresetować prawa własności do plików za pomocą menedżera plików w panelu klienta.