PDA

Zobacz pełną wersję : Struktura strony



Tomasz Janusz
29-01-2013, 21:42
Witam. Chciałbym się was poradzić w takiej sprawie:
Instaluje joomle na domenie.pl w katalogu public_html/domena.pl mam paru pracowników których chciałbym dobrze przedstawić klientom (o mnie, kwalifikacje, referencje, artykóły, wizja działania) więc dla każdego tworze osobną joomle w katalogu public_html/domena.p/pracownik. Moje pytanie jest takie czy dobrze to wymyśliłem . Czy np nie lepiej jest instalować strone głównną w katalogu public_html/domena.p/strona.główna . Chodzi o taką struktóre mojej strony która bedzię się najszybciej ładować. A może nie powinienem tworzyć nowej joomli w katalogu tylko tak to połączyć żeby jechało na jednej.
PS. Znacie rozszerzenie które umożliwia wklejać w edytor zdjęcia z worda?

pawelSafiStudio
29-01-2013, 22:13
Miły post na koniec dnia :)
http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze
Wszystko możesz zrobić na jednej Joomla!. Nie musisz dla każdej zakładki tworzyć nowej Joomla! :) Przejrzyj materiały z powyższego linku. To powinno Ci dużo wyjaśnić.

zwiastun
29-01-2013, 22:14
Kolego miły! Bądź tak dobry i zapoznaj się z Joomla!, korzystając z poradników dostępnych w Sieci, w tym materiałów na wiki albo książki nabytej w księgarni, tudzież - choć to trwa dłużej - samodzielnego odkrywania. A kiedy spotkasz rzeczywiste problemy, wróć na forum. Póki co zadajesz pytania, które dowodzą jedynie Twojej kompletnej niewiedzy, na które szkoda czasu.

Tomasz Janusz
31-01-2013, 20:12
Witam ponownie. Instalowanie nowej joomli w podkatalogu ma pewne dobre strony np
1) mam słowa kluczowe w linku strony np. pomocdomowa.pl/hydraulik.wrocław
2)stałość adresów podstron - strona bedzie się zmieniać a linki do pozycjonowania będą takie same pomocdomowa.pl/hydraulik.wrocław. Wydaje mi się że zawsze będzie taki sam link do podstrony chociażby prowadziło do niego trzecie podmenu
3) dużo łatwiej to wszystko zaplanować . bo musze zrobić menu z województwem potem podmenu miasto potem zawód np chydraulik, sprzątaczka potem do wyboru Kowalski, Gorazdowska na koniec: o mnie, metody pracy, kwalifikacje, referencje itd więc jest troche tego . Wiem że to można na jednej joomli zrobić ale czy nie lepiej na kilku joomlach w jednej domenie. Albo na kilku domenach osobnych dla każdego miasta. Tutaj jak ktoś ma doświadczenie w pozycjonowaniu to bym prosił o radę jak to zbudować żeby się dobrze pozycjonowało. Czy dla każdego miasta robić osobne domeny np . Hydraulik-wrocław.pl, hydraulik-lublin.pl (mam 16 miast) Czy lepiej to na jednej joomli. Mam do dyspozycji publikera i mogę gdzieś pokupywać linki.
Ps ten hydraulik to oczywiście zmyślona sprawa ale tak to mniej więcej wygląda. Pozdrawiam . Jeśli i tym razem znowu kogoś zgorszyłem z góry przepraszam

trzepiz
31-01-2013, 20:17
Tobie jest potrzebny porządny Katalog (np: SobiPro) a nie kombinowanie :)

lub zapoznanie się z :
https://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/directory

Tomasz Janusz
31-01-2013, 20:42
Dzięki za rade. Narazie zaczełem robić na dwóch domenach . Jak miałbyś czas to podesłałbym linki na maila i powiedziałbyś mi czy jest sens katalogować takie coś. OK?

trzepiz
31-01-2013, 21:34
Jak miałbyś czas
Tu jest ogromny problem.

Natomiast zachęcam do dyskusji na forum. Poza tym, że pomożemy Tobie, to ktoś inny być może znajdzie w tym temacie coś dla siebie .. Po to właśnie jest forum :)

Tomasz Janusz
03-02-2013, 03:06
Poradziłem sobie tak: Zrobiłem menu poziome: o firmie, Poznaj "pracownika", zamówienie, kontakt . Po kliknięciu na poznaj "pracownika" jest przejście do artykułu który stanowi Pani pokazująca na kolejne menu pt: "Wybierz miasto"
Po wybraniu miasta jest przejście do strony na której są moduły z menu parcowników. Moduł się nazywa np. Mgr Jan Kowalski - ślusarz, pod nim Zbyszek Nowak - Mechanik , zakładki to np o mnie , metody pracy itp.
I tak sobie myśle że na stronie głównej gdzie jest Pani pokazująca na miasto po prawej stronie, wstawiłbym sobie moduł przewijanego artykułu o nazwie reklama żeby go nikt nie czytał i tam bym umieścił artykuliki reklamowe tejże strony naszpikowane słowami kluczowymi. Jak ktoś się zna na pozycjonowaniu to prosiłbym o opinie czy taki tekst ze scrollera jest indeksowany przez google i czy traktowany taki tekst jest na równi z tekstem statycznym, i czy w ogóle tekst w module ma taką samą moc pozycjonującą co tekst w polu component?