PDA

Zobacz pełną wersję : Kto pomoże w aktualizacji wersji Joomla?



gremlin1
30-01-2013, 17:15
Witam, staram się zarządzać swoją stroną opartą na joomli 1,5 wiele osób zaleca mi migrację na nowszą wersję. Nie wiem czy warto, jako ,że moja wiedza w tym temacie jest znikoma, szukam solidnej osoby która w tym pomoże i zainstaluje odpowiednie moduły dodatki itp.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt pgrela@tlen.pl.

Jako, że trudno o wolontariat finanse do uzgodnienia.:D Pozdrawiam

zwiastun
30-01-2013, 17:34
Jako, że trudno o wolontariat finanse do uzgodnienia
To dobrze, że tak pomyślałeś, bo wolontariat to chyba na czymś innym polega, niż wykonywanie za darmo pracy na rzecz tych, którzy mogą ją wykonać sami albo za nią zapłacić.
Ale czy zdajesz sobie sprawę, że pracochłonność - czasochłonność migracji z 1.5 do 2.5 to tyle co tworzenie nowej witryny a nawet więcej, bo trzeba jeszcze przenieść dane.

gremlin1
30-01-2013, 17:49
No cóż , nic w dzisiejszych czasach nie jest za darmo...
Tłuką mi do głowy,że stara wersja ma błędy i jest podatna na ataki itp,itd.
Jako , że specjalizuje się w innej dziedzinie a pseudoadministracja jest moim hobby, pytam sie doświadczonych w temacie czy warto przeprowadzać taką operację?
Z strony będę korzystał długo, dzięki niej mam też jakieś zlecenia, i wypadałoby aby była na jakimś zadowalającym poziomie.

Znajdzie się jakiś odważny.?

Winnetou
30-01-2013, 17:57
Jakbyś sprecyzował co strona zawiera, jakie ma rozszerzenia i podał jej adres to może by sie znalazł jakiś "odważny" samarytanin. A tak para w gwizdek.

gremlin1
30-01-2013, 18:04
Proszę bardzo www.ogrodzeniaposesja.pl (http://www.ogrodzeniaposesja.pl) co tam jest, wprawne oko zaraz dostrzeże. Zaznaczam,że po migracji nie musi być wszystko jak teraz. Kreatywność , dobre rady, mile widziana.

zwiastun
30-01-2013, 18:04
Joomla 1.5 przez jakiś czas można jeszcze w miarę bezpiecznie używać pod warunkiem, że jest najaktualniejszy oraz zastosowane jest oprogramowanie ochronne (np. akeebatools). Niemniej, wcześniej czy później trzeba migrować do Joomla 2.5.

gremlin1
30-01-2013, 18:18
Zauważyłem ,że przez formularz kontaktowy coraz częściej wpisują mi się na skrzynkę jakieś krążące w sieci ścierwa ( na raz jakieś kilkanaście mali ). To pierwsza oznaka, że trzeba coś z tym zrobić.
Czy migrować się teraz, czy czekać do jakiejś nowszej wersji??

Winnetou
30-01-2013, 18:23
Nigdy nie słyszałeś o czymś takim jak CAPTCHA ?

gremlin1
30-01-2013, 18:39
Wiem co to jest, ale nie wiem jak zaimplementować to u siebie. Gdybym się na tym znał, tego postu by nie było..:zagubiony:

tomaszek83
31-01-2013, 11:12
Zastanów się czy chcesz mieć taką stronę. Bo jest z lekka archaiczna, choć to moje subiektywne zdanie. Co do migracji to szkoda że swoją firmę masz aż tak daleko bo byśmy mogli dogadać się na zasadzie barteru ;)