PDA

Zobacz pełną wersję : brak zmian w treści strony



rainy
30-01-2013, 23:36
Witam.
Przeniosłem strone z localhost (Apache) na home.pl i działa poprawnie. Połączenie przez FTP Filezilla jest ustanowione, listowanie katalogów pomyślne, ale zmiany w treści artykułów nanoszone w panelu administracyjnym - zaplecze nie pojawiają się na mojastrona.home.pl, na localhost/mojastrona jest ok. Co może być przyczyną, gdzie szukać?
Druga sprawa, 'Witryna > Informacje o systemie > Prawa do katalogów' przy plikach 'katalog dzienników' i 'katalog tymczasowy' jest 'Niezapisywalny', czy to powinno tak być,czy trzeba zmienić, a jeśli tak to jak?

Adish_90
31-01-2013, 01:26
Witam,

Treści artykułów w joomla zapisywane są w bazie danym "phpMyAdmin" przeważnie jest to adres "localhost/phpmyadmin/" tam znajdziesz Swoją bazę którą musisz wy eksportować na serwer alternatywą jest użycie komponentu opis http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/ jeśli chodzi o dostęp do katalogów prawa do katalogów ustaw na 755 aby tego dokonać:

- Logujemy się na nasze FTP za pomocą Klienta (Filezilla, Total Commander)
- Odnajdujemy plik, katalog którego prawa chcemy zmienić
- Klikamy Prawym Przyciskiem Myszy na nasz plik i wybieramy Prawa Pliku

Pozdrawiam Adrian

zwiastun
31-01-2013, 02:26
@Adish_90 - chwali Ci się, że chcesz być pomocny. Ale, Twoje sugestie, niestety, mają się nijak do problemu kolegi @rainy.
1. Informujesz go, że treści artykułów Joomla zapisywane są w bazie danych, a ta zwykle znajduje się pod adresem "localhost/phpmyadmin" na serwerze. Pod tym adresem znajduje się na lokalnym program do obsługi baz danych, a nie bazy danych.
Nawet, jeśli przyjąć, że posługujesz się skrótem myślowym, to co z tego wynika? Czy sugerujesz, że @rainy ma sprawdzać, czy dopisane artykuły są w bazie danych? Jeśli tak, to dostęp do bazy danych na serwerze zdalnym odbywa się przez panel administracyjny konta i dostępne tam oprogramowanie do bezpośredniej obsługi baz danych. A poza tym wystarczy zapisać artykuł na zapleczu i sprawdzić na zapleczu, czy zmiany zostały zapisane.
2. Sposób zmiany praw na serwerze jest może i dobry, gdy mamy jakiś problem z jednym czy dwoma plikami, ale nie z uprawnieniami do plików w ogóle. Życzę Ci powodzenia w przeklikaniu kilku tysięcy plików, tym bardziej, że o tym, czy pliki/katalogi są czy nie są zapisywalne decyduje nie tylko uprawnienia do zapisu, odczytu i wykonywania, ale także prawa własności plików/katalogów.

@rainy: niestety, nie opisujesz swojego problemu w sposób, który pozwala Ci pomóc.
1. Piszesz, że witryna działa poprawnie, ale zmiany w artykułach na zapleczu nie pojawiają się w witrynie. Czy to oznacza, że nie udaje się zapisać artykułu/zmian w artykule?
2. Katalog dzienników i tymczasowy powinny być zapisywalne. Powodem, jak pisałem wyżej, mogą być prawa własności do tych katalogów - poczekaj jednak na wypowiedź kogoś, kto korzysta z serwerów na home.pl - uzyskasz kompetentna podpowiedź.

Adish_90
31-01-2013, 04:19
@zwiastun - treść zrozumiałem w następujący sposób strona została wykonana na localhost i pliki z localhostu zostały przeniesione na serwer home.pl lecz nie została zaimportowana baza danych z serwera lokalnego do serwera na home.pl i myślę że to jest problemem @rainy

zwiastun
31-01-2013, 04:33
Gdyby nie została przeniesiona baza danych, to strona nie otwierałaby się w ogóle :).

Adish_90
31-01-2013, 04:55
Może strona została postawiona tu i tu i na localhoscie zostały dodane dane ;] ?

rainy
31-01-2013, 08:29
To moja pierwsza strona, się uczę i stąd to opisywanie takim językiem początkującego.
@zwiastun: Tak, zmiany tworzone na zapleczu-panel administracyjny J! nie są przenoszone na 'mojastrona.home pl'. Nie są też dodawane nowe treści do strony. Zmiany pojawiają się jedynie na 'localhost/moja strona'.

1. Z exportem bazy danych z phpmyadmin był problem, połowa tabel tylko się zaimportowała do bazy danych home.pl i potem musiałem pozostałe tabele bazy danych importować pojedyńczo, ale porównałem i są wszystkie. Strona na home.pl zaczeła działać poprawnie, przy niekompletnej bazie dany oczywiście nie działała. Może tu jest problem, że tabele się teraz nie aktualizują ?
Stronę stworzyłem korzystając z xampp-win32-1.8.1-VC9.zip, joomla 2.5.8 i postawiłem na localhoście, do przesłania plików użyłem FileZillaPortable_3.6.0.2.paf. . Importowanie bazy danych jak napisałem wcześniej. Zapisy w configuration.php są poprawne, porównywałem z tym jak powinno być/ma zapisane konsultant na home.pl .

rainy
31-01-2013, 09:53
Nie mam już możliwości poprawienia poprzedniego postu , bo pewnie czas edycji minął, stąd ten nastepny, proszę o scalenie postów.
@Adish_90 : Widzę uprawnienia 'plik tmp>właściwości>zabezpiecznie i uprawnienia dla użytkowników' i są ustalone tak samo jak przy innych plikach na 'zezwalaj na pełną kontrolę' . W oknie plików Filezilla nie widzę tej opcji 'prawa pliku' co napisałeś .

2.Doczytałem, że 'logs' i 'tmp' powinnym mieć tylko wpisy z nazwą pliku, bez ścieżki . Tak zrobiłem i pomogło to przy 'logs', 'tmp' jest nadal niezapisywalny.

Adish_90
31-01-2013, 10:38
@rainy (http://forum.joomla.pl/member.php?60186-rainy): w którym miejscu testujesz opcje czy plik jest zapisywany czy nie ?

rainy
31-01-2013, 14:53
Dzięki @Adish_90, no teraz mi się rozjaśniło po której stronie to ma być. I dotarło do mnie, że baze danych trzeba uaktualniać z tą na serwerze zdalnym. Filezilla to tylko transfer plików. Wyraźne braki w wiedzy widoczne u mnie , ale jak wspominałem uczę się. Dzieki raz jeszcze za pomoc :).