PDA

Zobacz pełną wersję : 2.5.6 brak opcji wgrywania rozszerzeń



sw___mikolaj
31-01-2013, 09:38
Witam wszystkich
ostatnio aktualizowałem joomle z 1.5.26 do 2.5.6, oczywiście na kopii serwisu ale podpiętej do tej samej bazy danych
problem mój polega na tym że w zakładce "Extension" nie ma wogóle możliwości dodania żadnych rozszerzeń są tylko opcje "module manager", "plug-in manager", "template manager", "language manager", a w nich także nie widze możliwości wgrania czegoś.
I anie nie mogę zaktualizować do najnowszej wersji ani wgrać szablonu
Nie wiem czy mam coś zainstalować by miec taką możliwość, a jeśli tak to w jaki sposób, nie miałem wiele do czynienia z joomlą.
Ma ktoś jakiś pomysł co mogę z tym zrobić?

zwiastun
31-01-2013, 15:05
Co to znaczy, że aktualizowałeś "na kopii serwisu ale podpiętej do tej samej bazy". I co to znaczy, ze aktualizowałeś Joomla z 1.5.26 do 2.5.6? To nie jest aktualziacja, tylko migracja. Dlaczego do 2.5.6, skoro aktualna wersja to 2.5.8.
Bajzel w myśleniu i opisywaniu to bajzel w działaniu, a skutki już znasz.

sw___mikolaj
31-01-2013, 15:59
była to migracja za pomocą jupgrade, do 2.5.6 dlatego bo już kiedyś było to pobrane i końcowo do tej wersji migrowałem. Zainstalowałem na innej stronie joomle o tej samej wersji i podpiąłem do tej samej bazie na serwerze i tą wersje migrowąłem. Problem rozwiązany, po prostu w wersji 2.5 uprawnienia aministratora nie wystarczają

zwiastun
31-01-2013, 16:15
No to jeszcze pilna aktualizacja do 2.5.8 (wcześniej proszę zajrzeć do zakładki Instalacje / Baza danych)

sw___mikolaj
31-01-2013, 16:29
tzn. zrobiłem kopie bazy, podpiąłem kopie strony pod poprzednią bazę, usunąłem bazę s serwera i wrzuciłem poprzednia kopie bazy więc i na jednej stronie i na drugiej miałem tą samą bazę bez utraty.
nie pracowałem wcześniej na joomli a przyszło mi zająć się stroną, nie przypuszczałem że mogą być prawa dostepu wyższe niż administrator ;]

zwiastun
31-01-2013, 16:57
1. Zaktualizuj! 2. Sprawdź, o czym pisałem, bo skoro migrowałeś, to często się zdarza, że JUpgrade nie dokonuje wszystkich niezbędnych zmian w bazie danych.