PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją rozszerzenia



ext
01-02-2013, 01:22
Witam,

Mam problem z instalacją rozszerzenia do Joomli. Joomla to wersja 1.5.3 postawiona lokalnie na Ubuntu. Skonfigurowałem Apache tworzac vhosta analogicznie jak tutaj (http://opensourcehacker.com/2010/05/31/how-to-install-joomla-on-your-ubuntulinux-server-with-basic-security/). Wyłączyłem safe mode (w panelu joomli pojawia się jako off), ustawiłem odpowiednie prawa do katalogów (pojawiają się jako writeable), powiększyłem limity uploadu plików i mimo to przy próbie instalacji pakietu dostaję błędy:

1. przy instalacji jako zip: Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package.
2. przy instalacji z katalogu:
Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package.
Path does not have a valid package

Instalowana paczka jest customowa, ale na pewno jest poprawna - działa na serwerze, a dodatkowo kolega zrobił instalacje Joomli na swojej Fedorze i paczka wgrała się poprawnie.

Jakieś koncepcje co by można jeszcze sprawdzić? Czy w tej wersji joomli są jakieś wymogi na nazwy tych wyszukiwanych plików .xml?

Pozdrawiam

zwiastun
01-02-2013, 01:31
Pomijając Twoje problemy: jaki jest sens eksperymentować na oprogramowaniu starym jak świat, dziurawym jak sito? Czy naprawdę na tym forum trzeba zwracać uwagę na tak elementarne kwestie? Pomyśl:kogo dziś w 2013 roku obchodzą problemy z roku 2008, w którym to wydano tę wersję Joomla?

PeFik
01-02-2013, 08:14
ext - lubi bawic sie w archeologa, bo pewnie ta wersje ma z jakies gazety, czyz nie

ext
01-02-2013, 09:19
ext - lubi bawic sie w archeologa, bo pewnie ta wersje ma z jakies gazety, czyz nie

Prorok jakiś czy co? Zdecydowanie z gazety wydanej w 2005 roku, którą kupiłem w kiosku w roku 2017. Napisali tam, że jest to wersja Joomla Ultimate i kolejne wersje były jeszcze gorsze.

@PeFik, gratuluję podejścia.

@zwiastun
Sens jest taki, że jest to system od klienta oparty właśnie na takiej wersji, a chodzi właśnie o przepisanie tego zabytku na coś lepszego. Wpierw jednak chciałbym to w ogóle uruchomić.

zwiastun
01-02-2013, 11:20
Uprawnienia do katalogu /tmp. Sprawdź, czy jest w nim zapisywana instalowana paczka, czy test tworzony podkatalog, do którego rozpakowywane są pliki.
Nie ma żadnych specjalnych wymogów co do nazw plików.

ext
02-02-2013, 14:16
Dzięki, ale nie pomogło. Uprawnienia były ok. Poległem, więc wziąłem jednak Joomle 2.5 i bingo - plugin się dodał poprawnie i o dziwo, wbrew specyfikacji, działa.