PDA

Zobacz pełną wersję : SKLEPY - proszę o profesjonalne doradztwo ;)



panda86
02-02-2013, 00:32
Witam, wiem że na temat sklepów jest napisane sporo.. - czytam i czytam i niebawem będę próbował i uczył sie na stronie testowej.. Jednak prosiłbym już teraz o porady co i jak zrobić żeby od razu iść w odpowiednim kierunku - szczególnie wdzięczny będę za wypowiedzi osób zajmujących sie tym na co dzień!

Więc tak, ogólnie muszę postawić 2 sklepy:

1. Sklep z niewielką ilością produktów - przypuszczalnie kilkadziesiąt pozycji. Oferta na cały świat / europę - ceny chciałbym mieć podane w euro. Sklep powinien być wielojęzyczny. Forma płatności PayPal / co jeszcze, albo jak żeby nie ponosić z tego tytułu kosztów..?
Problemy: Czego użyć, jakich dodatków do joomli, w jaki sposób przetłumaczyć poprawnie nazwy artykułów oraz opis na kilka języków..? (chyba nie z ręki?! :blink: ).

2. Sklep z częściami na polskę / w póżniejszym czasie również na europę /. Bardzo dużo pozycji - kilka / kilkanaście tyś! Płatności bez kosztów, inteligentny system, który z czasem nalicza automatycznie rabat dla klienta po przekroczeniu ilości zamówionych pozycji lub pewnej stawki, kilka progów rabatowych.
Problemy: będę miał dostęp do aktualnych stanów magazynowych oraz cennika (pliki na FTP), jak to połączyć ze sklepem, tak żebym miał wszystko aktualne? W jaki sposób zaimportować produkty, żeby wszystko było poprawnie, numery katalogowe / nazwy / ceny / etc. Zamówienie po odnotowaniu / potwierdzeniu płatności powinno automatycznie polecieć do hurtowni w celu zamówienia danych artykułów. Pozostaje jeszcze kwestia kodów rabatowych - mogą to być kody / hasła które należy wpisać przed samym dokonaniem płatności.

Mam nadzieję że wszystko opisałem w miarę jasno i nie zapomniałem niczego.. - ale bardzo, bardzo proszę o opinie, pomysły, krytykę.. - chciałbym postawić te sklepy do końca miesiąca (lutego) - może ktoś byłby chętny do pomocy..?

Pozdrawiam oraz czekam na Wasz odpowiedzi,
panda.

ugly kid joe
02-02-2013, 14:18
uzupełnij zapytanie o budżet jaki posiadasz na zaspokojenie swoich wymagań, bo nadal nie wiadomo czy warto (z ręki) rozpisywać się.

panda86
02-02-2013, 16:32
hmmm... powiem tak.. - jezeli zrobilbym to w swoim zakresie z czyjas pomoca - czyli opcja najtansa bylo by najlepiej :) jezeli faktycznie sobie nie poradze, to przemysle powaznie sprawe, bo wiem ze sa narzedzia / firmy ktore oferuja synchronizacje sklepu z hurtownia - stawka jest miesieczna i nie zabija.. jednak chcialbym to ogarnac samemu.. trudno mi rozmawiac o budzecie, bo nie mam pojecia o cenach za takie uslugi. Oczywiste jest tez to ze jezeli moj pomysl by chwycil i przynosil regularne zyski to czesc z nich przeznaczylbym na rozbudowe oraz dostosowanie do mojego widzimi sie :)

Jezli musze sie okreslic - to bardzo niechetnei i jest to takze uzaleznione od wielu czynnikow.. - poczatkowo kilkaset zl - maksymalnie, pozniej analogicznie od zyskow - ale naprawde uwazam ze jest to szerobi temat i mozna by tutja polemizowac :) prosciej bedize napisac ile co kosztuje, ja sie bede mogl okreslic co jestem wykonac sam a z czym potrzebuje pomocy, tak ja to widze.

dziekuje
Pozdrawiam

palyga007
02-02-2013, 17:35
Za maksymalnie kilkaset pln to możesz sobie postawić Gekosale lub Joomla wraz z którymś z komponentów np Virtuemart, ale to i tak bez zbyt dużego zaangażowania osób trzecich.
Ad. 2
kilkanaście tyś pln

panda86
02-02-2013, 17:50
Joomle zainstalowalem, virtuemart takze i zaczynam sie z nim bawic / poznawac, uczyc sie go.. - wiec wyglada to obiecujaco.. :) i mysle ze faktycznie do ogarniecia z mala pomoca, zeby bylo szybciej oraz sprawniej.

rozwinmy opcje nr 2 - czy bez pewnych moich wymyslonych opcji, mozna to zrealizowac taniej..? Kiedys pracowalem na gotowym sklepie, cena to kilkaset zl.. obecnie znalazlem kilka firm ktore oferuja podlaczenie hurtowni pod dany sklep za ok 100zl / miesiecznie.. wiec skad te kilkanascie tys powyzej..? :) Wybaczcie ale musze sie dowiedziec od A do Z jak to dziala i jak moge to ugzyc, za co musze zaplacic, a z czym sobie poradze sam.. - takze prosilbym o rozbicie tych kilku.kilkunastu tys na drobniejsze kwoty za co dokladnie zaplace.

ugly kid joe
02-02-2013, 18:19
kolego, zachwycasz się jak murzyn szkiełkiem w jednej części odpowiedzi, w drugiej piszesz o 100 zł za połączenie z jakąś hurtownią - to na moje, za stówkę peelenów / m-c, zmontowałeś se sklep dla klientów międzynarodowych.

my tobie tutaj do niczego jak widzisz potrzebni nie jesteśmy. jak zaczniemy, to wróć z jakąś wiedzą o co w tym wszystkim c'mon, a wtedy pogadamy jak profesjonalista z profesjonalistą.

deal ?

panda86
02-02-2013, 19:04
Nie bardzo rozumiem z czym masz problem, albo nie zrozumiales tego co napisalem wyzej albo nie wiem w czym rzecz. Są dwa sklepy w planach, jeden ze specyficznym towarem i iloscia pozycji ktora jestem w stanie sam ogarnac jak i nadzorowac. Na chwile obecna musze dokladnie poznac virtuemarta i chyba przy nim zostane bo na dzien dobry mi sie spodobal, kwesita kilku mozliwosci...

Jezeli chodzi o 2 sklep, to ilosc artykulow przekracza ogarniecie tego. rzuciliscie jaks kwota.. ale nie wiem co sie na nia zlozylo, jakie uslugi itd, dlatego prosilbym aby rozwinac ten watek.

Mogę śmiało powiedzieć że jestem laikiem w tych sprawach, dopiero zaczynam przygode z J! Wiem tyle co znajde i wyczytam, a ze kiedys mialem stycznosc ze sklepem, nastepnie spotkalem sie z tym ze ktos podczepia hurtownie pod sklepy.. - i koszt wychodzi powidzialbym bardzo niski, to chce wiedziec jakie sa roznice...

Moze jeszcze inaczej.. - napiszcie mi prosze - co mam inwestujac te kilkanascie tys zl, oraz jakie koszta pozniej generuje taki sklep.. oraz jakiej pojemnosci potrzebny jest serwer.

ugly kid joe
02-02-2013, 19:25
ja nie mam z niczym problemu. to ty oczekujesz profesjonalnej porady. 120 pln netto / godzinę i odpowiadam na każde twoje pytanie. każda kolejna godzina mojej pracy, warta jest tyle samo - bez względu na zakres.

ty decydujesz.

trzepiz
02-02-2013, 20:25
a ze kiedys mialem stycznosc ze sklepem, nastepnie spotkalem sie z tym ze ktos podczepia hurtownie pod sklepy.. - i koszt wychodzi powidzialbym bardzo niski

Jakiś przykład ?? Bo wszędzie gdzie spotykam się z miesięczną opłatą to jest to uzależnione od ilości produktów itd. Hurtownia, to także masa danych podczas zamówień więc potrzebny jest także dedykowany serwer + zabezpieczenia + cetryfikaty SSL .. itd ..

panda86
03-02-2013, 01:42
A dziękuję bardzo, już mam nieco naświetloną sytuację... więc mój serwer raczej będzie za słaby do tego... nie chciałbym robić reklamy ale pisząc o podczepianiu hurtowni pod sklep mialem na mysli Vero Soft. Może na chwilę obecną skupię się na jednym sklepie, tym mniejszym, który jestem w stanie ogarnąć sam. Jeżeli chodzi o drugi sklep to widzę że muszę się jeszcze sporo dowiedzieć, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie oraz uwagi... - generalnie chciałbym żeby gotowy produkt był praktycznie bezobsługowy i pozwalał mi skupić się na realizowaniu wysyłek towaru, a zarządzanie sklepem(zmiana cen / marży i takie tam) mógłbym ogarnąć nocą w kilka godzin.. W sumie zaczynam się zastanawiać czy joomla jest w ogóle odpowiednim rozwiązaniem...

ugly kid joe
03-02-2013, 09:32
lol, nie wiem jak koledzy, ale ja odpadam :closedeyes:

palyga007
03-02-2013, 14:41
@ugly
fajny śnieg tam mają...

karolasz12
05-02-2013, 15:28
jest wiele sklepow ktore moglabym polecic, ale najlepiej szukac online lub popytac sie znajomych.

PeFik
05-02-2013, 22:10
zawsze są dwa haczyki ze sklepami:
1) darmowe oprogramowanie, ale koszt supportu drogi
2) płatne opogramowanie, albo usługa - i support gratis


W sumie zaczynam się zastanawiać czy joomla jest w ogóle odpowiednim rozwiązaniem...

I tak, i nie. Bowiem nadal uważam, że darmowy VM jest słaby do profesjonalnych zastosowań, chyba że masz programistę pod ręką. Są inne komponenty ale płatne.
Poza tym jest ~ 10 aplikacji "sklepowych", nawet pisałem o nich w książce.

Presta
06-02-2013, 09:10
najlepiej wybrać rozwiązanie e-commerce ... wydaje mi się, że prestashop spełni większość potrzeb i nie ma zbyt wygórowanych potrzeb serwerowych.

ugly kid joe
06-02-2013, 20:22
@presta - do uruchomienia, a do obsługi ruchu ?

tomaszek83
06-02-2013, 22:48
Z doświadczenia mogę polecić gekosale, ale to chyba nie to forum. Zapewne każdy z nas tutaj ma swoje zdanie i każdy będzie przekonywał do swoich racji. Najlepiej odpalić sobie kilka i przetestować samemu. Jak to mówią jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa.

ugly kid joe
07-02-2013, 00:18
a to żadne argumenty.

w e-commerce chodzi o elastyczność, funkcjonalność i przejrzystość, szczególnie po stronie klienta, a nie to co się adminowi podoba lub nie.

Presta
08-02-2013, 17:36
@ugly kid joe (http://forum.joomla.pl/member.php?59252-ugly-kid-joe) statystyki ? meta dane ? url ?

Gall Anonim
08-02-2013, 19:21
@Presta - platformę zajmującą się komercyjną dystrybucją czegokolwiek możesz sobie obstawić wszelkimi wskaźnikami, odpowiednią zawartością meta tagów, milionem linków Preclami (czy jak kto woli Presll'ami) i całą masą innych cudów ale jak klient w góra dwie minuty nie znajdzie tego czego szuka to z marszu tracisz 90% potencjalnych odbiorców, a statytyki odwiedzin mają się ni jak do rentowności i nawet pierwsze miejsce w google ci nie pomoże bo temat poleci po marketingu szeptanym i tylko przeinwestujesz a inni wygrają na opinii.
Pzdr

ugly kid joe
08-02-2013, 19:47
w zasadzie nie mam nic więcej do dodania, do tego co w wielkim skrócie napisał gall, ale faktycznie nie ma się co rozpisywać na tak postawioną odpowiedź jakiej udzieliłeś @presta

Presta
08-02-2013, 20:33
@Gall Anonim - na to czy Klient swobodnie / intuicyjnie będzie poruszał się po sklepie nie wpływu platforma sklepowa a jej odpowiednie dostosowanie wg potrzeb. Co do sukcesywności -> osiągnięcia odpowiednich rezulatów sprzedaży ... decyduje o tym wiele czynników i platformę sklepową stawiałbym raczej na końcu .. jeśli się nie "rozkracza". Presta w wydaniu 1.5 jest jeszcze bardziej rozwinięta.

Gall Anonim
08-02-2013, 21:05
Tak, naturalnie @Presta, Presta w wydaniu 1.5 jest jeszcze bardziej rozwinięta, masz rację i ze względu na fakt iż brak mi jakichkolwiek konkretnych argumentów niosących ze sobą możliwość konstruktywnej polemiki czuję ze nie powinienem się już więcej wypowiadać :)
Pzdr

Presta
08-02-2013, 21:25
@Gall Anonim odczucia na dzień dzisiejszy..., jako osoby postronnej / nie jako sprzedawca.
MultiStore .. O wiele bardziej przejrzyste zaplecze sklepu. Wzrosła wygoda dodawania produktów / kategorii .. z czym najczęściej styka się sprzedawca + obsługa zamówień
- jeszcze nie jest w pełni stabilna

ugly kid joe
08-02-2013, 21:36
aha, ale żeby wrzucić coś do koszyka, nadal trzeba czekać pół minuty. z multistore poczekamy minute. to ja szybciej ogarnę zakupy u biedrony. sorry osobo postronna :)

Presta
08-02-2013, 21:43
masz na myśli to, że presta ma do bani proces realizacji zakupu ?

panda86
09-02-2013, 02:37
widze ze teamt w koncu nabral jakiegos rozruchu ;) dziekuje, nie wiedzialem nawet ze niektore sklepy potrzebuja bardzo duzo czasu zeby dodac produkt do koszyka.. 0_o

jak tak czytam to mam pewne uwagi:
ma byc w miare szybki - na tyle ze potencjalny kupiec nie bedzie odczuwal dyskomfortu..
sklep ma byc przede wszystkim przejrzysty, prosty i intuicyjny dla klienta, - nie koniecznie dla admina, bo ja zrobie kilka kategorii oraz wprowadze produkty.
interesuje mnie opcja powiadomien dla klienta - na jakim etapie jest dane zamowienie
ostatnio dodane produkty, najlepiej sprzedajace sie, oraz jakie jeszcze produkty byly najczesciej kupowane wraz z aktualnie przegladanym produktem
no i co z jezykami i tlumaczeniem? robic recznie czy mozna to jakos opanowac? - czy ktos ma ochote mi pomoc w budowie sklepu? rzecz jasna nie za darmo a za pewne wzgledy.. - szczegoly na priv. - branza motoryzacyjna

ugly kid joe
09-02-2013, 10:42
@panda86, a w między-czasie, skocz do pośredniaka i wystękaj o te 40 000, które oferują na start. może ... włączając w to całą infrastrukturę, zmieścimy się w twoim koncercie życzeń. i daruj nam, swoje "pewne względy".

panda86
09-02-2013, 11:38
kilka postów wyżej zadeklarowałeś że już nie będziesz się udzielał w wątku, więc zrób tą przyjemność wszystkim i dotrzymaj słowa. Twoje posty od samego początku naprawdę niczego nie wnoszą.. jeżeli jara Cie rosnąca liczba "wpisów" to poszukaj sobie innego tematu. Nie chcesz pomóc, nie potrafisz to się nie udzielaj! Jest jeszcze całe mnóstwo użytkowników oprócz Ciebie, naprawdę ;) a jeżeli chcesz zarobić to idź do pracy.

Wiem że jest szereg dodatków do Joomli, które spełnią moje oczekiwania, niestety nie mam zbytnio czasu żeby je szukać i testować a do końca miesiąca muszę uruchomić sklep...

ugly kid joe
09-02-2013, 11:41
no, to powodzenia. jak to mówią hejterzy ... thumbs up :up:

zwiastun
09-02-2013, 13:06
Wiem że jest szereg dodatków do Joomli, które spełnią moje oczekiwania, niestety nie mam zbytnio czasu żeby je szukać i testować a do końca miesiąca muszę uruchomić sklep...
To uruchamiaj. Wątek zamykam, dyskusja na temat, jak zrobić wielki interes bez pojęcia i pieniędzy nic sensownego nie wniesie