PDA

Zobacz pełną wersję : JoomFish - trzecie tłumaczenie języka jak ?



ralfox
22-01-2007, 13:13
Witam, mam jeszcze jedno pytanko; po zainstalowaniu nowego języka "rosyjskiego" moge przejść do funkcji tłumaczenia itp właśnie w tym języku no i pięknie -ale jak zrobić by ukazło mi się tłumaczenie minimum w 3 językach? bo można np z "pl" na "en" czy z "pl" na "ru" ale nie widzę opcji by wykorzystać więcej niż 2 naraz zainstalowane języki. raczkujący:o

reasumując:
jeśli jestem w opcki joomfish "Tłumaczenia" i mam "tytuł oryginalny" - to chcę go przetłumaczyć na 2 języki ang i rus pozostawiając oczywiście jeszcze pl ., a po wyborze mam do dyspozycji albo rus albo ang, ale nie ma żadnej funcji, by zrobić ten tytuł w 2 obcych językach. Pliss no rzućcie poradą, czekam już dobę :-( plisss......

blerda
29-01-2007, 20:24
Miałam ten sam problem co ty ale znalazłam rozwiązanie:) Możesz mieć w joomla nieskończenie wiele języków! A to bardzo proste, bo wystarczy zainstalować dowolne języki. Aby to zrobić musisz znaleźć sobie (na przykład tu -> http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1837/Itemid,35/) paczkę z językiem który jest ci potrzebny i ją zainstalować w joomla (nie w joom!fish). Witryna ->języki ->nowy
Po wykonaniu tego, zainstalowany język od razu pojawi się w joom!fish.
Gotowe:)

ralfox
30-01-2007, 07:51
Dzięki blerda, ale nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem....wiem jak zainstalować nowy język. To nie problem. Ale jak przetłumaczyć menu na trzeci język ???????? Jeśli przetłumaczysz na angielski, to nie ma możliwości TEGO SAMEGO TYTUŁU PRZETŁUMACZYĆ NA KOLEJNY JĘZYK, BO ZAMIENIA TŁUMACZENIE A NIE TWORZY DODATKOWEGO TŁUMACZENIA.
To Forum przecież takie mądre, a nikt nie pomoże.... drugi tydzień czekania i nic..... dlaczego ??? nikt nie wie ???

Rybik
30-01-2007, 10:07
ustawienia serwera podac wg regulaminu forum

MacKuz
02-02-2007, 14:31
Mam dokładnie takie samo zapytanie.

Jak zrobić joomle 3 języczną ??

MacKuz
02-02-2007, 17:13
Właśnie je rozwiązałem - joom!fish. standardowo obsługuje wiele języków w menu też.

Sprawa jest prosta trochę mi zeszło (i koledze który mnie uczył ) ale załapałem.

zróbmy przykład na pozycji Pierwsze kroki
generalnie należy wybrać
Elementy zawartości: = Menus
zawężamy Filtr menu: = mainmenu
na liście mamy 1 pozycje Pierwsze kroki
Pierwsze kroki (brak tłumaczenia)

klikamy na pozycje i robimy tłumaczenie na PK GER i wybieramy język German
na liście się pojawia

Pierwsze kroki German PK GER

teraz należy zawęzić liste do języka english
pojawi się pozycja

Pierwsze kroki English

klikamy w to i zmieniamy na PK ENG z wyborem języka angielski

Oczywiście robimy wszystkie pozycje jako opublikowane.

Długo mi zeszło zanim doszedłem do tego triku z zawężaniem list do poszczególnych języków teraz jak wyświetlimy liste i damy wszystkie języki mamy:
Pierwsze kroki German PK GER
Pierwsze kroki English PK ENG

Oczywiście najpierw trzeba zainstalować w joomli oba języki.

Pozdrawiam