PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalatorem komponentów



MacKuz
22-01-2007, 13:34
Mam problem z instalatorem komponentów, dodatków i modułów.

Instalator nic nie chce zainstalować za każdym razem podaje że:


Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

Wczytaj component - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/httpd/vhosts/w114-115.org.pl/httpdocs/jomla/media/install_45b4ac7fbe5d3/
Podobny komunikat dostaje za każdym razem gdy próbuje coś zainstalować. Instaluje z pliku zip.

Zaznaczę że katalogu /media/install_45.... nie ma na serwerze ale może jest automatycznie kasowany po nieudanej instalacji.

Przesiadłem się na nowy serwer OVH z HOME.PL i na starym komponenty się ładują a na nowym nie chcą :(


Komponenty są poprawne bo na starym serwerze instalują się bez problemu.

Uprawnienia do katalogów sa poprawne:
media/ możliwe
administrator/components/ możliwe
components/ możliwe
images/stories/ możliwe

Nie mam pomysłu co może być przyczyną, może jakieś specyficzne ustawienia na serwerze ?

Dylek
22-01-2007, 14:19
Z home na ovh :D Ty to masz pomysły :D

Viking
22-01-2007, 15:01
na forum ovh ktoś rozwiązał podstawowe problemy z instalowaniem Joomla! na nie spełniających wymogów serwerach OVH

MacKuz
22-01-2007, 18:41
Z home na ovh :D Ty to masz pomysły :D

To nie ja miłem pomysł to HOME.PL na to wpadł doszli do wniosku że moj serwis nie nadaje sie na wirtulke bussines pro i zaproponowali mi serwer dedykowany za 1000 zł/mc.

Więc wybrałem w OVH dedykowany za 2400 na rok, wg mnie zamiana bardzo dobra.

Viking
22-01-2007, 19:24
to może Ci dadzą właściwe ustawienia do kompletu? Myślałem, że na darmówkę przeszedłeś ;) ale skoro płacisz to może ruszą myszkę... Mogę mieć też dla Ciebie lepsze rozwiązanie - napisz na priv jakie serwis ma wymagania (najlepiej załącz linka do statów z home ;) )

MacKuz
22-01-2007, 19:29
Mogę mieć też dla Ciebie lepsze rozwiązanie - napisz na priv jakie serwis ma wymagania (najlepiej załącz linka do statów z home ;) )

teraz to już po frytach za rok juz zapłacone a z drugiej strony jakoś nie chce mi ie przenosić na wirtualke po dedykowanym gdzie teoretycznie sam sobie wszystko ustawiam.

Wracając do tematu dalej nie wiem co jest grane - instalki komponentów nie idą nawet po wgraniu na serwer i rozpakowaniu ... ciekawa sprawa.

Viking
22-01-2007, 19:42
z tego co wiem dedyki na OVH to też wirtualki ;)
sprawdź czy to nie kwestia zbyt nowego PHP5 (odpal na 4.3+ <5) albo MySQL

MacKuz
22-01-2007, 19:50
z tego co wiem dedyki na OVH to też wirtualki ;)
sprawdź czy to nie kwestia zbyt nowego PHP5 (odpal na 4.3+ <5) albo MySQL

To chyba nie ten problem
PHP Version 4.4.2


mysql
Client API version 4.1.18

Viking
22-01-2007, 20:11
jako że problem wydaje się być po stronie serwera może support OVH coś zdziała? Jeśli uda Ci się go rozwiązać to proszę opisz rozwiązanie tutaj. Ja więcej pomóc nie potrafię bo wspominanie o tak podstawowej rzeczy jak CHMOD jest chyba zbędne, a to jedyne co mi jeszcze zostało z pomysłów :)

MacKuz
23-01-2007, 12:35
Tak sobie walcze z tym problemem i zauwazyłem jedno:

Chyba moj serwer ma problem z parsowaniem/wykonaniem tego xml'a sterującego instalacją.

Może nie mam jakiejś biblioteki do obsłygi XML via PHP ?

Jeżeli rozpakuje komponent i wrzuce go na serwer i odpale proces instalacji to zakładak katalog danego komponentu ale wywraca sie dalej z komunikatem:

MB/8 Club Poland / com_installer / installfromdir

Nie powiodło się skopiowanie pliku: "%s" do "%s"

Bądź mądry i pisz wiersze.

Inne pytanie czy w Joomli jest jakiś debug który można włączyć i który pokazuje błędy skryptów?

Walka trwa dalej...

jokris
25-01-2007, 17:36
Witaj MacKuz.:)
Pominę tu ":Ddywagacje:D" adminów na temat serwerów lepszych i gorszych, bo nie mają one nic wspólnego z Twoim problemem. Skupmy się na Tobie. W "wczytywanym", lub "wgrywanym" komponencie (nie tylko ), w pliku XML musi być właściwa deklaracja kodowa. Czyli, jeżeli jest to polska wersja komponentu, i w pliku XML znajdują się polskie znaki, takie jak "ś,ź"..i.t.p, a nagłówek komponentu, tutaj przykładowo mosce wygląda tak:
1.
<?xml version="1.0" ?>
<mosinstall type="component">
<name>mosce</name>To komponent może Ci się nie wczytać, a raczej i na pewno. Otwórz taki plik przy pomocy Internet Explorera, a zobaczysz komunikat, że plik zawiera niedozwolone znaki. Tak samo pewnie zareaguje twój com_installer, odpowiedzialny za instalację komponentów, modułów i botów. Ale już taki nagłówek pliku XML:
2.
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<mosinstall type="component">
<name>Blocklist</name>Może zakończyć instalację z powodzeniem, ale też nie zawsze. Wprawdzie jest tutaj prawidłowa deklaracja kodowa, ale istnieje jeszcze wersja pliku, która często brana jest pod uwagę przez instalatora. I tutaj są "rozpowszechniane" dwie wersje podstawowe. Pierwsza to, wydaje się dotyczyć Mambo:
3.
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<mosinstall type="component" version="4.5.2">
<name>ReMOSitory</name>Ale jedne serwery wczytują taki plik bez problemów, inne natomiast nie wczytują wcale, zgłaszając błąd. Natomiast ostatni przykład:
4.
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<mosinstall type="component" version="1.0.0">
<name>Komponent Spinacz wie¶ci RSS [NewsFeed]</name>Dotyczy większości instalek z poprawną deklaracją kodową. Specjalnie nie zmieniałem nazw komponentów, abyś zauważył, że dotyczy ten problem wszystkich plików instalacyjnych z rozszerzeniami do Joomla, lub Mambo. Najważniejsze są "prawidłowo" napisane dwa pierwsze znaczniki w pliku XML:
5.
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<mosinstall type="component" version="1.0.0">Napisałem "prawidłowo" specjalnie czcionka pogrubioną, bo jedne serwery wczytują pliki z wpisem "version="1.0.0"", inne z "version="4.5.2"". Absolutnie nie wiem, od czego to zależy, jako że właśnie na "wyśmiewanym" tutaj serwerze OVH (miałem to pominąć, ale nie mogłem się oprzeć:D ), według mnie jednym z lepszych serwerów w Polsce ( home.pl to dopiera daje popalić ) mój znajomy instalował plik z wpisem cytowanym jako nr.3, gdzie jest prawidłowa deklaracja kodowa pliku XML, i nie mógł zainstalować komponentu, chociaż ja, na tym samym serwerze zainstalowałem go bez problemu. Dopiero jak ów znajomy zmienił nagłówek pliku XML na ten z nr.4, lub 5, bo pomijamy tu nazwę komponentu, wczytał go pomyślnie. Z tego co napisałeś wynika, że chmody masz prawidłowe, tak że myślę, że powinieneś popróbować korzystając z mojej porady. Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić, czy masz wszystkie pliki w ścieżce ".../administrator/components/com_installer/component/". Może czegoś nie skopiowałeś. To tyle moich "mądrości". Nie zapomnij tylko o tym, że po każdej "nieudanej" instalacji zostają "śmieci" na serwerze po np. komponencie, które należy usunąć ręcznie przez FTP. Dopiero wtedy można ponowić instalację rozszerzenia. Jak pomogłem to dobrze. Jak nie, to pisze się "trudno". Pozdro. Jokris.

MacKuz
28-01-2007, 17:27
Dzięki za obszerną wypowiedź.

Zastosowałem wszystkie przedstawione przez Ciebie triki i niestety dalej zima.

Nic nie można zainstalować przy pomocy instalatora joomli.

Postawiłem z boku nową joomle 12 i zachowanie instalatora jest dokładnie takie samo :(.

Proszę o pomoc zdesperowany ...

Pozdrawiam.

ps.
podam linki do phpinfo na obu serwerach może wam coś przyjdzie do głowy.

wszystko działa OK
http://www.w114-115.home.pl/phpinfo.php

nie działa instalator
http://w114-115.org.pl/phpinfo.php

MacKuz
31-01-2007, 09:23
Sytuacja opanowana.

Skończyło się na odpowiednim skompilowaniu php wraz z xslt oraz kilkoma innymi parametrami.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Viking
31-01-2007, 10:57
gdybyś był tak miły i opisał szczegóły w razie gdyby ktoś inny miał podobny problem?

Edriwalven
01-02-2007, 17:56
Też mam ten problem. Przeczytałem że musi być biblioteka zlib. Mam ją i mimo to błąd występuje. Błąd faktycznie dotyczy kopiowania plików i zakładania katalogów. Gdy instaluje komponent lub moduł, który się mieści w jednym katalogu to nie ma kłopotu, a wystarczy, że ma podkatalogi i już jest przysłowiowa ****************. Dodam że niektóre komponenty czy moduły po przerobieniu ich na jednokatalogowy instalują się poprawnie. Jednak nie wszystkie. Dlatego też bardzo jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu. Próbowałem jeszcze z ustawieniami nowo zakładanych katalogów. U mnie wszystkie katalogi zakładają się z prawami 777 a mimo to mam ten sam problem.
Pozdrawiam i będę obserwował tą dyskusję. Jak mi się uda to obejść to dam znać jak to zrobiłem.

MacKuz
02-02-2007, 14:06
No więc to było tak:

Skompilowano ze źródeł PHP wersje 4.3.10 z modułem XSLT --enable-xslt=DIR
i zipem

przy okazji wymieniono moduły wymagały tego owiązania:
apspell
elfutils-devel
gd-devel
htop
httpd-devel
js
libc-client-devel
libcryot-devel
libcrypt-devel
libcryt-devel
libgcrypt
libgcrypt-devel
libgpg-error-devel
libmhash-devel
libtool
libtool-devel
libxml2-devel
libxslt
libxslt-devel
libzip
libzzip
mhash-devel
msql-devel
mysql-devel
net-snmp-devel
net-snmp-utils
pcre-devel
php-snmp-devel
php-xslt
postgresql-dev
postgresql-devel
pspell
sablotron
snmp-devel
unixODBC-devel
zzilib-devel
zziplib-devel

bez xslt instalator nie działa.

Potem skonfigurowano poprawnie uprawnienia do katalogów szczególną uwage należy zwrócić na
Katalog sesji /tmp/ musi być zapisywalny oraz safe_mode musi być na off

Parametry konfiguracji php
'./configure' '--host=i686-redhat-linux-gnu' '--build=i686-redhat-linux-gnu' '--target=i386-redhat-linux-gnu' '--program-prefix=' '--prefix=/usr' '--exec-prefix=/usr' '--bindir=/usr/bin' '--sbindir=/usr/sbin' '--sysconfdir=/etc' '--datadir=/usr/share' '--includedir=/usr/include' '--libdir=/usr/lib' '--libexecdir=/usr/libexec' '--localstatedir=/var' '--sharedstatedir=/usr/com' '--mandir=/usr/share/man' '--infodir=/usr/share/info' '--cache-file=../config.cache' '--with-config-file-path=/etc' '--with-config-file-scan-dir=/etc/php.d' '--enable-force-cgi-redirect' '--disable-debug' '--enable-pic' '--disable-rpath' '--enable-inline-optimization' '--with-bz2' '--with-db4=/usr' '--with-curl' '--with-exec-dir=/usr/bin' '--with-freetype-dir=/usr' '--with-png-dir=/usr' '--with-gd' '--enable-gd-native-ttf' '--without-gdbm' '--with-gettext' '--with-ncurses' '--with-gmp' '--with-iconv' '--with-jpeg-dir=/usr' '--with-openssl' '--with-png' '--with-pspell' '--with-regex=system' '--with-xml' '--with-expat-dir=/usr' '--with-dom=shared,/usr' '--with-dom-xslt=/usr' '--with-dom-exslt=/usr' '--with-xmlrpc=shared' '--with-pcre-regex=/usr' '--with-zlib' '--with-layout=GNU' '--enable-bcmath' '--enable-exif' '--enable-ftp' '--enable-magic-quotes' '--enable-safe-mode' '--enable-sockets' '--enable-sysvsem' '--enable-sysvshm' '--enable-track-vars' '--enable-trans-sid' '--enable-yp' '--enable-wddx' '--with-pear=/usr/share/pear' '--with-imap=shared' '--with-imap-ssl' '--with-kerberos' '--with-ldap=shared' '--with-mysql=shared,/usr' '--with-pgsql=shared' '--with-snmp=shared,/usr' '--with-snmp=shared' '--enable-ucd-snmp-hack' '--with-unixODBC=shared,/usr' '--enable-memory-limit' '--enable-bcmath' '--enable-shmop' '--enable-xslt' '--with-zip' '--with-xslt-sablot' '--enable-calendar' '--enable-dbx' '--enable-dio' '--enable-mcal' '--enable-mbstring=shared' '--enable-mbstr-enc-trans' '--enable-mbregex' '--with-apxs2=/usr/sbin/apxs'