PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widac artykułów



Meblesam
03-02-2013, 19:44
Witam. Testowałem dziś jomlę 3.0 no i się nie znam na obsłudze.
Problem miałem taki że zrobiłem 3 artykuły których nie było widać na witrynie, a tylko w panelu administratora..

Po włączałem wszystkie dodatki i nic nie pomogło.

Co to może być nie tak ?

Bazyl
03-02-2013, 19:45
Hej,

1. Zostaw 3.0, weź 2.5.8.
2. www.wiki.joomla.pl/nowicjusze

Meblesam
03-02-2013, 19:55
ok zaufam ci bo już nie pierwszy raz słyszę abym poszedł w 2.5.8
A powiedz mi mam zainstalować czystą jomlę ? Bo jest do wyboru z funkcją demo czyli jakimiś artykułami po angielsku.

Bazyl
03-02-2013, 20:04
Najlepiej poznawać Joomla! na instalacji z przykładowymi danymi - po Twojemu funkcja demo. Bezpłatna wersja JAMP-a (http://www.jamp.joomla.pl) ma je po polsku. (Płatna tez ma)

Meblesam
03-02-2013, 21:42
Zainstalowałem bezpłatną wersję JAMP-a no i ładnie wszystko po polsku,wyświetla się witryna, i nawet się zalogowałem, ale nie umiem wejść do kokpitu administratora. Wszedłem w phpmyadmin ale tam nie ma tego kokpitu. Wiesz mi chodzi, o ten kokpit którym się zarządza witryną.

zwiastun
03-02-2013, 21:44
Miły Kolego, bądź tak łaskaw i zapoznaj się z jakimkolwiek poradnikiem przedstawiającym podstawy obsługi Joomla. To jest forum użytkowników, a nie przedszkole kandydatów na użytkowników.
www.wiki.joomla.pl

Bazyl
03-02-2013, 21:49
Na głównej stronie JAMP-a masz wszystko opisane.
Do adresu dopisujesz /administrator i już jesteś w PA (panelu administratora).

p.s. Wiecej samodzielności! Wiki już znasz?!

Meblesam
04-02-2013, 06:33
p.s. Wiecej samodzielności! polecano mi iść w "Bloggera" bo najłatwiejszy, a wepchałem się w wordpressa i jakoś sobie radziłem, a teraz nawet wszedłem w Joomle, i o HTML czytałem. Nie jestem informatyk, a mechanik który skręca meble i może mniej pytań bym zadawał gdybym nie musiał się opiekować rocznym synkiem :)

Łatwo niektórym pisać. Ja poradnik czytam ale jest strasznie obszerny, zbyt dużo informacji na raz, bo to wszystko jest dla mnie nowe, nieznane. Jak zbyt dużo przeczytam to już nie pamiętam co pisało na początku a nawet w środku. Działam tak że kawałek teorii który przeczytam chcę wykorzystać w praktyce, a dopiero potem czytam dalej.

Bazyl
04-02-2013, 08:58
Działam tak że kawałek teorii który przeczytam chcę wykorzystać w praktyce, a dopiero potem czytam dalej.
I dobrze, krok po kroku to najlepsze rozwiązanie...

Przed zadaniem pytania użyj szukajki tutaj, na wiki i - oczywiście - Google...

Meblesam
04-02-2013, 21:33
o tutaj taki myk jest którego sam musiałem rozwiązać bo nikt nie napisał.

http://localhost/Joomla_2_5_PL/pl/ <---- tutaj trzeba wpisać administrator i usunąć litery pl/ bo inaczej się nie da zalogować.

takie proste a takie trudne :)