PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić kolejność i opis opcji artykułu wyświetlanych na stronie?



Super_mousee
04-02-2013, 17:35
Mam Joomlę 2.5.8.

Chciałabym zmienić kolejność opcji artykułu wyświetlanych na stronie i ich opis - może być globalnie dla wszystkich artykułow lub dla wybranego.

Nie mogę znaleźć jak zmienić kolejność:
Poprawiono:
Opublikowano:
na:
Opublikowano:
Poprawiono:

Chciałabym też zmienić:
Poprawiono: ------> Data modyfikacji
Opublikowano: -----> Data publikacji

Nie mogę znaleźć tych wpisów w plikach językowych Joomli.

Sprawdzałam w /var/joomla/my.joomla/language/pl-PL/pl-PL.mod_articles_category.ini
jest tam np.
MOD_ARTICLES_CATEGORY_OPTION_STARTPUBLISHING_VALUE ="Data publikacji"
i
MOD_ARTICLES_CATEGORY_OPTION_MODIFIED_VALUE="Data modyfikacji"
to są inne teksty niż to co mi się wyświetla i nie znalazłam w tym pliku: "Poprawiono" oraz "Opublikowano"

Chciałabym też poprawić wyświetlane daty:
z formatu: Czwartek, 27 wrzesień 2012 17:15
na format: 2012-09-27

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie te szczegóły można poprawić?

zwiastun
04-02-2013, 17:50
Standardowo wyświetlana jest najpierw data publikacji, potem data modyfikacji. Na dodatek data publikacji bądź utworzenia wyświetlana jest nad artykułem, a data modyfikacji od. Więc nie bardzo wiadomo, co chcesz zmieniać.
Za układ tych i innych elementów artykułu odpowiada szablon artykułu. Zmian można dokonać korzystając z metody nadpisywania szablonem albo szablonów alternatywnych.
Teksty są w pliku językowym pl-PL.com_content.ini albo pl_PL.ini
Nadpisać te deklaracje można w overrides

Super_mousee
04-02-2013, 18:43
Dziękuję za podanie pliku językowego - poprawiłam w pliku językowym. Jest to rozwiązanie problemu - aczkolwiek przy upgrade Joomli trzeba poprawiać na nowo - nie jestem pewna czy mozna byłoby te zmiany tekstu opisu zamieścić w overrides tak żeby nie trzeba było poprawiać przy upgrade Joomli?
Odnośnie kolejności to dołączyłam w pierwszym poście zrzut mojej strony z artykułem - teraz mam kolejność:
pierwsze od góry: Poprawiono: (data modyfikacji)
drugie od góry: Opublikowano: (data publikacji)

Chciałabym na odwrót.

Na tej stronie gdzie mam artykuł używam szablonu "Beez 5" czy może mógłbyś podać w którym pliku szablonu trzeba byłoby przeedytować kod?

Super_mousee
06-02-2013, 15:52
Mam problem ze znalezieniem w którym pliku szablonu Beez_5 mogłabym zmienić kolejność tych dat.
Próbowałam w pliku:
.../my.joomla/templates/beez5/html/com_content/article/default.php
zamienić miejscami fragmenty kodu z:
COM_CONTENT_LAST_UPDATED
COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON
ale na podstronie z artukułem nic mi się nie zmieniło.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć dokładniej co trzeba zmienić?