PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa pozycja modułu



grafastudio
05-02-2013, 17:23
Witam. Tworzę nową pozycję modułu, z tym, że to mój pierwszy raz;) Chciałbym aby pozycja występowała bezpośrednio od artykułem, czyli w stopce. Jaki kod musiałbym wstawić, aby odpowiednio wpasować go. Oto link, gdzie coś utworzyłem ale w tej chwili jest nad artykułem i i za bardzo na środku.
http://fundacjaavalon.pl/BACKUP/index.php?option=com_content&view=article&id=8:anaszkiewicz_karol&catid=10&Itemid=172

piotr_galas
05-02-2013, 18:34
W szablonie masz wszystkie dostepne pozycje. szablony->opcje->podglad pozycji modolow ustawiasz na właczony
i po kliknieciu w szablon widzisz wszystkie dostepne pozycje. Jesli nie ma takiej ktora Ci odpowiada to trzeba wyedytowac szablon.

grafastudio
05-02-2013, 18:43
No właśnie nie ma takiej pozycji, która mnie interesujei chodzi mi o nową pozycję w szablonie. Dodałem już w templateDetails.xml i coś też w index.php ale trzeba z pewnością jakoś określić jej położenie.

Bazyl
05-02-2013, 18:50
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

grafastudio
05-02-2013, 18:53
Już tam byłem ale nie widzę pomocy odnośnie ustawienia nowej pozycji modułu na stronie.

piotr_galas
05-02-2013, 18:55
Trzeba to zrobic za pomoca CSS.
Musisz przeanalizowac css odpowiedzialny za layout u ciebie.

Najprosciej ale niezbyt poprawnie jest dodac odopwiedniego div-a na koncu pliku index.php a pozniej wypozycjonowac ten div.

grafastudio
05-02-2013, 19:15
Jest prawie ok ale chciałbym przesunąć pozycję na prawą stronę. Ale nie bardzo znam css. Coś tam kobinuje:/

piotr_galas
05-02-2013, 19:19
css jest bardzo latwy,
http://www.kurshtml.edu.pl/css/ ja uczylem sie kiedys na tej stronie. Polecam tez W3C schools
Jesli robisz cokolwiek z CSS radze zainstalowac dodatek firebuga. Ja bez tego nie wyobrazam sobie edycji czegokolwiek.

Bazyl
05-02-2013, 21:01
Najprosciej ale niezbyt poprawnie jest dodac odopwiedniego div-a na koncu pliku index.php a pozniej wypozycjonowac ten div.

Jak to sobie wyobrażasz, gdy strona ma, a zazwyczaj ma, zmienną wysokość?!

piotr_galas
05-02-2013, 23:26
Nie jestem na tyle zaawansowany aby na sucho być pewnym jak coś zadziała dokladnie tak jak bym chciał. Mysle ze po dodaniu diva tuz przez divem zamykajacym content ustawi sie on automatycznie - dopasuje sie do wysokosci strony.

Bazyl
05-02-2013, 23:34
dodac odopwiedniego div-a na koncu pliku index.php


po dodaniu diva tuz przez divem zamykajacym content

Cokolwiek masz na myśli, nie jest to odpowiednie rozwiązanie...


Opis na wiki jest dokładny, a wyświetlenie modułu w nowym miejscu jest zależne od css i umiejscowienia w kodzie strony.

grafastudio
06-02-2013, 02:01
Co prawda już wiem jak zmienić pozycję na szerokości strony inne rzeczy( tak, zerknąłem na strony z opisem css:)) ale nie mam pojęcia jak umieścić nową pozycją tuż pod artykułem? Za każdym razem gdzieś obok albo tak jak teraz mam nad. Ale żeby w artykule/tzn. pod nim?

zwiastun
06-02-2013, 03:56
Pod wywołaniem komponentu, które ma taki kształt:
<jdoc:include type="component" />
Musisz to albo obudować divem (divami) tak, jak obszar przeznaczony na komponent, albo umieścić zaraz pod wywołaniem komponentu. Dobrze by było ująć w instrukcje warunkowe.

grafastudio
06-02-2013, 15:45
Wywołałem komponent i jest on już nad artykułem. W index.php umieszczałem go już w każdej możliwej pozycji ale niestety pod artykułem nie wylądował. Czy należy nadać mu jakiś styl css, żeby był pod artykułem, czy może coś innego? Tak to teraz wygląda:

http://fundacjaavalon.pl/backupnew/nasi_beneficjenci/lista/afek_rafal.html

piotr_galas
06-02-2013, 19:45
style tutaj nie pomogą, bo w kodzie strony masz to umieszczone w gornej czesci w divie o id=gfx
Co to znaczy ze umieszczales go w kazdej pozycji? a umiesciles go w pozycji stworzonej przez siebie?

grafastudio
06-02-2013, 19:56
Tzn. w pliku index.php przechodziłem od góry do dołu umieszczając kod ten nowej pozycji i ta moja nowa pozycja lądowała w różnych miejscach na stronie ale niestety nie pod artykułem. Moje pojęcie o tym raczej jest słabe więc tak próbowałem;)

Bazyl
06-02-2013, 20:12
Pod wywołaniem komponentu, które ma taki kształt:
<jdoc:include type="component" />
Musisz to albo obudować divem

Co tutaj nie zrozumiałeś?
Kod powyżej i wywołanie nowej pozycji modułu ma być w jednym divie.

rox21
06-02-2013, 22:20
coś w ten deseń
<div id="posbott"><jdoc:include type="modules" name="posbott" style="xhtmlxtd" /></div> należy dodać pod "component" (za zamknięty div)
potem trzeba dodać pozycję w pliku xml, a następnie sterować nim w w pliku css przez nadane wcześniej id czyli np
#posbott {}. Nie wiem nie znam się...

Bazyl
06-02-2013, 22:34
Nie wiem nie znam się...

Nie rozumiem, po co psujesz to, co już jest napisane...

rox21
06-02-2013, 22:43
Znaczy ogólnie mam się nie wypowiadać ?

Bazyl
06-02-2013, 22:50
Nie, na forum służymy sobie pomocą, a Ty niedokładnie przeczytałeś wątek...

monbaj
27-03-2014, 21:51
Ludzie pomóżcie, od paru godzin walczę ze stroną, nie wiem jak dodać pozycję dla modułu w szablonie... musze tam wstawić artykuł i to szybko.

- - - Updated - - -

Pomóżcie... musze szybko dodać pozycję dla modułu na dole mojej strony, aby tam wstawić moduł z tekstem HTML, w tej chwili nie ma w tym miejscu żadnej pozycji, jest tam puste miejsce na stronie.

zwiastun
27-03-2014, 21:58
Pisałeś już w innym wątku. Niestety, na takie błagania, nic sensownego napisać nie można.
Sposób wstawienia pozycji modułów został podany także w tym wątku. Nic dodać, nic ująć. Jeśli nic Ci z tego nie wychodzi, to po prostu znaczy, że zbyt mało umiesz, by podołać temu zadaniu.