PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena - dostęp dla kategorii dla wybranych użytkowników



coliberek1
06-02-2013, 10:13
Trafiła w moje ręce strasznie pobita strona, z wieloma błędami na stronach forum Agora więc dokonałam migracji do najnowszej Kuneny i wszystko gra, ale okazuje się że nie ma tutaj niektórych opcji jakie były w Agorze.

Np opcja, że administrator musi ma możliwość łatwego tworzenia grup użytkowników którzy mają dostęp do zamkniętych dla innych (nawet zarejestrowanych) użytkowników działów forum. W Agora forum każdemu użytkownikowi dodawało się grupy. W każdym dziale forum można było ustawić które grupy mają mieć do niego dostęp. Każdy użytkownik mógł mieć kilka grup.

Szukam i szukam i jakoś nei mogę dojść jak to osiągnąć w Kunena, czy tak się da?

A Czy dobrze dedukuję, ze lepszym i bezpieczniejszym komponentem forum jest Kunena a nie Agora?

seba.adm
09-02-2013, 11:12
Witam.

W najnowszej wersji Kunena te parametry ustawiasz w opcjach dla każdej kategorii (Komponenty >> Kunena >> Kategorie):
Główna kategoria (sekcja) / podkategorie >> zakładka Permissions >> Access Control Type >> Users Group
W Joomla 2.5 masz możliwość definiowania dodatkowych grup użytkowników, więc wszystko można ustawić wg własnych potrzeb.

coliberek1
12-02-2013, 18:16
Hej,

dziękuję za podpowiedź. Faktycznie po przeniesieniu strony na Joomla 2.5 problem z grupami dostępu do poszczególnych kategorii kunena w pełni rozwiązał się dzięki możliwości tworzenia własnych grup w Joomla.

Pozdrawiam :)