PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "aktualną forumową" nakładką języka PL do CB



Super_mousee
06-02-2013, 13:08
Mam Joomlę 2.5.8 oraz Community Builder 1.9.
Wcześniej uzywałam CB w wersji angielskojęzycznej.

Teraz poszukałam polskiej nakładki językowej PL i zainstalowałam ją. To co znalazłam i zainstalowałam to dość stara wersja z 2010 - plik o nazwie: pl_PL.com_comprofiler-1.2.3-1.zip.
Nakładka działa ale niektóre komunikaty są nadal "angielskie" np. "This field is required" - przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego do logowania się do Joomli.

Znalazłam aktualniejsze wersje "w trakcie tłumaczenia"/nie dokończone na forum CB
Są to pliki:
for_use_cb_languagephp_pl.php (100% tłumaczenia)
for_use_cb_cbteamplugins_languagephp_pl.php (70% tłumaczenia)
for_use_cb_admin_languagephp_pl.php (1% tłumaczenia)

Podpięłam 2 pierwsze pliki w pliku polish.xml (tym z instalacji tej wersji językowej z 2010r),
tzn. w pliku polish.xml przeedytowałam/zastąpiłam nazwy plików ze starej 2010r instalacji na nazwy tych nowych plików z forum:

polish.php -------------------------------------------------- for_use_cb_languagephp_pl.php
cbteamplugins_language.php ------------------------ for_use_cb_cbteamplugins_languagephp_pl.php

Próbowałam "uzupełnić tłumaczenia" w pliku for_use_cb_cbteamplugins_languagephp_pl.php - np. zastąpiłam:
This field is required ==> To pole jest wymagane
Niestety po zapisie w tym pliku - zmiana ta nie wyświetla mi się na stronie.

Nie wiem czy dobrze "uaktualniłam do wersji językowej z forum" i w czym jest problem, że moje dopisane w plikach pobranych z forum tłumaczenia nie wyświetlają się tylko jest nadal po angielsku?
Może ktoś znający temat podpowie?

Azot
09-02-2013, 11:44
Witam

1. Spróbuj wyczyścić cache i sprawdz czy nadal są angielskie frazy

2. Jeśli to nie pomoże poszukaj anglojęzycznych plików CB zrób ich kopie i zamień na ich polskie odpowiedniki z ich nazwami

Pzdr