PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmazywanie elementów strony przy przewijaniu Opera



team.4g
06-02-2013, 13:42
Witam,

Zrobiłem stronkę na joomli 2.5, ale mam problem z rozmywaniem, szarpaniem elementów strony (tekstu, grafiki) w Operze. I innych przeglądarkach nie ma tego typu problemu. Problem występuje na każdym komputerze i na każdej wersji opery. U góry strony "lata" slider zrobiony z komponentu simple_spotlight. I to on jest chyba winowajcą z tym, że inne slidery też tą stronkę szarpią, wiec myślę, że jest to kwestia szablonu. Przeglądarka, że oblicza przesunięcie strony i wsadza wlatujący obrazek w złe miejsce, wtedy inne elementy się podciągają i rozmazują? Gdzie szukać problemu?

Dziękuję za wszelaką pomoc i sugestie.

Styl body:
background-attachment: scroll;
background-clip: border-box;
background-color: #FFFFFF;
background-image: url("images/bodybg.jpg");
background-origin: padding-box;
background-position: 0px 0px;
background-repeat: repeat-x;
background-size: auto;
color: #363636;
font-family: "Helvetica", "Arial", sans-serif;
font-size: 62.5%;
font-style: normal;
font-variant: normal;
font-weight: 400;
line-height: 1.2;

HTML warz z body


border-bottom-color: currentColor;
border-bottom-style: none;
border-bottom-width: 0px;
border-left-color: currentColor;
border-left-style: none;
border-left-width: 0px;
border-right-color: currentColor;
border-right-style: none;
border-right-width: 0px;
border-top-color: currentColor;
border-top-style: none;
border-top-width: 0px;
margin-bottom: 0px;
margin-left: 0px;
margin-right: 0px;
margin-top: 0px;
outline-color: currentColor;
outline-style: none;
outline-width: 0px;
padding-bottom: 0px;
padding-left: 0px;
padding-right: 0px;
padding-top: 0px;
z-index: 0;

Co się dzieje:

6344

Przy niektórych szablonach występuje taki sam efekt przy niektórych nie.

tomaszek83
06-02-2013, 13:46
a co my wróżki jesteśmy??? Adres strony z problemem! Litości czy nikt nie czyta regulaminu forum zanim założy wątek.

team.4g
06-02-2013, 14:12
Tu jest wersja testowa (http://tisp.pl/agh/)

tomaszek83
06-02-2013, 14:20
między FF a Operą nie ma żadnej różnicy. Ja tam nie widzę nic rozmazanego/poszarpanego. Przewijanie działa bez problemu.

I zmniejsz te obrazki w sliderze, najlepiej dopasuj je do rozmiaru slidera, bo są bardzo ciężkie.

team.4g
06-02-2013, 14:23
Jest różnica, opera rozmazuje firefox nie. Aby zobaczyć to najlepiej przez ok. 8 sek przewijac w górę i w duł suwakiem. Gdy obrazek ze slidera wraca ileci w nieodpowiednie misce co burzy całą stronę. Przy normalnym użytkowaniu strony przewinięciu strony w duł do połowy także tnie.

tomaszek83
06-02-2013, 14:25
sprawdziłem, nie tnie :) ewentualnie tak jak mówię, dopasuj zdjęcia do slidera. Bo obecnie ładuje on duże zdjęcia co może wpływać na płynność jego działania.

team.4g
06-02-2013, 14:36
W nowszej wersji strony zostały co do pixela obcięte zdjęcia i sa takie same, został także ustawiony slider na identyczny rozmiar jak są zdjęcia i jest to samo. Gdy wyłacze inny szablon standardowy nie tnie. W innyhc tnie. Aby to zobaczyć trzeba oglądać strone w operze a nie np. we firefoxie a maskować się jako opera bo wtedy działa strona ok. Poważnie mówie sprawdzałem na 5 rożnych komputerach i kluku wersjach opery i jest to samo. Tnie tak jak na załączonym powyżej obrazku. Trzeba tylko zjechać suwakiem prawym w duł i poczekać.

- - - Updated - - -

Dopowiem jeszcze, że rozmazywanie jest przy dolnej i górnej krawędzi okna przeglądarki, wiec przy przewijaniu gdy obrazek się "schowa" i znowu pojawi w oknie (bo przesuwamy stronę) to zostaje rozmazany, poszarpany.

Bazyl
06-02-2013, 14:38
W operze nic mi się nie tnie, a obrazki są większe niż slider...

team.4g
06-02-2013, 14:46
ok, puściłem bez obrazków, same okna. Chwyć cie pasek i ruszacie szybko 5 sek w górę i w duł. Problem z tego co widzę występuje jak obrazek wlatuje z góry w duł. Z boku jak się zmieniają jest ok. Ja naprawdę nie zdziwiam...:zly:

tomaszek83
06-02-2013, 15:14
po primo dół nie duł :P a ten efekt o którym mówisz jest spowodowany tym że Opera nie radzi sobie z tym skryptem slidera. Próbowałeś znaleźć inne rozszerzenie? Czy czasem nie jest ten slider oparty o mootools?

Czasami się tak zdarza że dziwnie się zachowuje. Co jest błędem przeglądarki a nie strony. Poza tym chyba użytkownik wchodzący na tą stronę nie będzie przewijał jej góra/dół przez 5 sekund bez przerwy?

team.4g
06-02-2013, 15:25
Nivo-Szaki Slider też tak się zachowuje. Wszystkie slidery tna ta stronę. Zgadza się, że nie każdy przewija 5 sekund i jak wariat czepie paskiem przewijania. Problem w tym, że przy normalnym korzystaniu ze strony (wchodzeniu w kilka razy do zakładek przewijaniu w dół:podstep:) to samo się dzieje. Myślę jednak że to nie opera, bo po przełączeniu na inną templatkę się tak nie dzieje.