PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart2: Problem z rejestracją/edycją/aktywacją użytkowników



skrzypol
07-02-2013, 17:50
Witam!

Posiadam VM 2.0.14 i J! 2.5.8. Jestem w finalnej fazie kończenia stronu, a tu nagle taka sytuacja:

1. Rejestracja przez moduł logowania Joomli:
Działa bez problemu, moge sie zalogować/zarejestrować. Przysyłany jest link aktywacyjny, który działa. Wszystko wyświetla się ok. Po zalogowani, gdy przejdę do panelu klienta (virtuemart user account) okazuje się, że wymagane pola klienta są puste (gdyż nie ma ich w rejestracji poprzez joomlę). Próba ich edycji kończy się niepowodzeniem - po kliknieciu na "Zapisz" przekierowuje mnie na stronę główną i koniec. Dane oczywiście nie zostały zapisane.

2. Rejestracja poprzez panel klienta (virtuemart user account):
Taka rejestracja jest niemożliwa - po wypełnieniu danych i kliknięciu "Zapisz" dzieje się tak jak w przykładzie powyżej, tj. przekierowanie na główną i tyle

3. Rejestracja podczas zamówienia:
Wyświetla się taki sam formularz rejestracyjny jak w panelu klienta. Rejestracja oraz zamówienie przebiegają pomyślnie. Na mail wysyłany jest link aktywacyjny. Kliknięcie na link aktywacyjny powoduje ponownie redirect na stronę główną. Próba zalogowania się jest niemożliwa, ponieważ wyskakuje komunikat o tym, że konto jest nieaktywowane.

Ogólnie chciałbym bardzo rozwiązać ten problem i ustawić, aby działało tak:
1. Jedna rejestracja taka sama wszędzie (aby rejestracja joomli była rejestracją vm), tak jak dało się to ustawić w VM 1.1.9 i J. 1.5
2. Rozwiązać problem linku aktywacyjnego i tych redirectów. Nie mogę dojśc dlaczego to nie działa jak powinno.

Początkowo myślałem, że to wina sef url (sh404sef), ale rejestracja poprzez panel klienta jest via JavaScript:

<div class="buttonBar-left">
<button class="button" type="submit" onclick="javascript:return myValidator(userForm, 'saveUser');" ><?php echo $this->button_lbl ?></button>
&nbsp;
<button class="button" type="reset" onclick="window.location.href='<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_virtuemart&view=user'); ?>'" ><?php echo JText::_('COM_VIRTUEMART_CANCEL'); ?></button>

</div>
Jest możliwe, aby to była wina Javy w sensie jakiś konfliktów bibliotek czy coś? Help!

palyga007
07-02-2013, 18:11
Javy na pewno.... Zwłaszcza, że jej tam ani linijki nie ma...


Zacznij może od aktualizacji. Z tego co wiem to najnowsza wersja VM to 2.0.18 a Joomla to 2.5.9
Jak nie pomoże to wyłącz proste adresty, mod_rewrite itp. Jeśli ciągle to samo zmień środowisko, przenieś stronę na localhost użyj JAMP czy podobnego narzędzia.
potem jest jeszcze kilka innych ewentualności działania.
Pole do popisu jest bardzo szerokie uwierz mi.

skrzypol
07-02-2013, 22:31
echh...
1. (...)onclick="javascript(...) - ekspertem nie jestem, ba, mam się za laika, ale wygląda na Javę.
2. Mam nadzieję, że mój ulubiony rodzaj sarkazmu pt. "Ta, mhm, napewno", przysporzył dzienną dawkę radości i samospełnienia :)
3. Tak czy siak dziękuję za odpowiedź, liczy się fatyga.
4. Joomle mógłbym zauktualizować faktycznie, choć nie spodziewam się tutaj cudownego uleczenia. Co do VM to nie ma takiej szansy, ponieważ architaktura VM sprawia, że dostosowanie go to potrzeb klienta i templatu wymusza hackowanie kodu źródłowego. W efekcie na aktualizację nie mogę sobie pozwolić, do póki nie będzie ona wnosiła faktycznie zmian "must-have" lub krytycznych łat bezpieczeństwa.
5. mod_rewrite nie ma za wiele do rzeczy, kiedy nadrzędnie routuje sh404sef. Choć faktycznie może to być jakiś trop. Nie mniej jednak wątpie o tylę, że tu mogłaby być kwestia błednego przekierowania, aliasu, albo 404. A nie braku funkcjonalności rejestrowania użytkowników ogólnie.
6. Kilka postawionych sklepów VM i kilkanaście stron na Joomli, i póki co (na szczęście) nigdy nie musiałem bawić się w stawianie czegokolwiek na localu. Bo raz: szkoda czasu i zachodu, dwa: nie raz widziałem "cudowne przenosiny", kiedy to na localu hulało aż miło, a na serwerze nie działało wcale "bo coś".
7. Ponieważ pole do popisu jest bardzo szerokie (wierzyć nie muszę, wiem z doświadczenia), to ponieważ poświęciłem problemowi sporo czasu samodzielnie, staram się to pole popisu zawęzić szukając porad u osób, które znają się na temacie lepiej ode mnie. Jesli chodzi o sam link aktywacyjny to jest tona info na ten temat, i z tym sobie poradzę. Póki co redirect i brak możliwości rejestracji jest największym problemem, na temat którego info żadnego póki co znaleźc nie mogłem.

Podsumowując - dziękuję za odpowiedź i szczerze doceniam chęć pomocy. Jeszcze bardziej docenię ewentualne praktyczne nakierowanie na ewentualne źródło problemu jeśli ktoś wie coś na ten temat, lub ma wiedze ogólną i chciałby się przyjerzeć :) Proszę nie odebrać mojej wypowiedzi negatywnie, po prostu szukam realnej pomocy, a nie w stylu "pole do popisu jest bardzo szerokie", bo zależy mi na czasie :) Pozdrawiam i liczę na pomoc w temacie.

palyga007
07-02-2013, 22:44
ad 1.
Dzi wka a dziewka niby to samo a jednak co innego. Proszę sprawdź różnicę między Java a JavaScript.
ad2
tak
ad3
nie ma za co
ad4. Jak tam sobie wolisz. W takim razie sprawdź changelogi zmian z 2.0.14 do 2.0.18 być może jest tam jakaś informacja o poprawkach związanych z problemem który posiadasz
ad5. jak wyżej
ad 6. Bez komentarza..
ad 7. Spróbuj jeszcze popytać na virtuemart.pl tam łatwiej o fachowców związanych z tym komponentem

Pozdrawiam