PDA

Zobacz pełną wersję : Zniknął plik index.php, strona nie działa po ponownym wrzuceniu



bielu000
07-02-2013, 19:56
Witam chwilę temu sprawdziłem swoją stronę www.dom-bud.cba.pl i okazało się, że nie działa, powodem był brak pliku index.php, który o dziwo sam się usunął. Wgrałem plik a tu dalej lipa strona nie działa nadal, co może być problemem ?

zwiastun
07-02-2013, 20:51
No skoro Ci się pliki same usuwają, to zapewne ten chochlik, co nie potrafi upilnować, by nie znikały.

tomaszek83
07-02-2013, 21:29
Po co Ci katalog instalacji? Cuda wianki dzieją Ci się na tym serwerze.

bielu000
07-02-2013, 21:31
Bo teraz wrzucam wszytko od nowa.

- - - Updated - - -

Na tamten problem nie miałem pomysłu, więc wrzucam jeszcze raz, to i tak tylko strona firmowa. Jest jakaś możliwość, żeby została baza danych ta co jest czy musi być stworzona nowa ?

tomaszek83
07-02-2013, 21:39
Na tamten problem nie miałem pomysłu, więc wrzucam jeszcze raz

Super rozwiązanie, jak złapiesz gumę w samochodzie to też od razu kupujesz nowy?


to i tak tylko strona firmowa

gratuluję podejścia, co awaria to firma będzie miała nową stronę.


Jest jakaś możliwość, żeby została baza danych ta co jest czy musi być stworzona nowa ?

Tak jest, albo w czasie instalacji archiwizujesz stare tabele w bazie i wtedy mają one przedrostek bak_ albo phpMyAdmin i ręczny backup bazy. Po instalacji zmiana tabel w bazie przy pomocy phpMyAdmin. Taki trik uda się jeżeli miałeś tylko czystą Joomla, bez rzadnych rozszerzeń i ta nowa też będzie bez dodatkowych rozszerzeń. No i oczywiście Joomla musi być z tej samej lini - 1.5.x

bielu000
07-02-2013, 21:46
Spokojnie kolego nie unoś się tak, po pierwsze to jestem amatorem więc to normalne, że mogę nie mieć pomysłu, a po drugie jest to strona małej firmy, więc nic takiego się nie dzieje, że postawię stronę od nowa. Teraz może lepiej ktoś podpowie, co zrobić żeby już takich problemów nie było. Dlaczego ten plik sam się usunął ? Ktoś ma pomysł ?

tomaszek83
07-02-2013, 21:55
Wnioskuję ze hosting masz na cba? Więc darmowy hosting ma to do siebie że coś czasami zniknie. Poza tym możliwe że masz lukę w zabezpieczeniach, ktoś wykradł Ci hasła do serwera i miałeś gości. Samo nic nigdy nie znika. Cudów nie ma.

trzepiz
08-02-2013, 13:24
Mała firma - Mały hosting .. tylko w takim razie z firmy nigdy nie wyrośnie nic "większego".
Strona internetowa, to wizytówka pracująca 24 godziny na dobę .

Czy naprawdę dla firmy około 100zł rocznie na dobry hosting to tak duży wydatek ??