PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent rejestracji



maisa
08-02-2013, 22:15
Witam

Obecnie na swojej joomli 2.5 posiadam standardowy komponent rejestracji wiecie może jak można edytować lub ukryć pola np płeć opis i avatar?
I jak mogę aktywować Captcha ? W konfiguracji globalnej jest aktywowana i wszędzie działa tylko nie w formularzu rejestracyjnym

A może możecie mi polecić jakiś inny komponent do rejestracji nowych użytkowników?

PeFik
09-02-2013, 08:55
Wszystko rozchodzi się o pytanie kluczowe: co chcesz docelowo osiągnąć? Serwis społecznościowy, czy tylko edycja tych pól w formularzu co są dostępne w J2.5 ?

Dodawanie pól (eng): http://www.inmotionhosting.com/support/edu/joomla-25/user-profile/enable-user-profile
http://www.inmotionhosting.com/support/edu/joomla-25/user-profile/copy-user-profile-plugin

maisa
09-02-2013, 09:56
Dziękuję za odpowiedź

Nie nie zależy mi na serwisie społecznościowym chciał bym aby w formularzu rejestracyjnym nie było pół płeć opis i avatar oraz aby wyświetliła mi reCaptcha bo padłem ofiarom botów którzy masowo rejestrują się na mojej stronie i wysyłają spam np w komentarzach

zwiastun
09-02-2013, 12:08
To niech kolega
a) przyjrzy się konfiguracji Joomla, który ma wbudowany captcha
b) poczyta na wiki o ustawieniach komponentu Użytkownicy i dodatków zwiazanych z komponentem Użytkownicy, które sobie prawdopodobnie Kolega niepotrzebnie powlączal

maisa
09-02-2013, 13:37
miałem nadzieję że pan nie przyłączy się do tego tematu

nie znalazłem tam informacji jak np wyłączyć pole "płeć" w formularzu administracyjnym oraz odpowiedzi na pytanie dlaczego captcha nie pojawia się tylko w formularzu rejestracyjnym

zwiastun
09-02-2013, 14:10
miałem nadzieję że pan nie przyłączy się do tego tematu
Mogę się dowiedzieć,jak mam to rozumieć?

Pola Płeć w standardowym formularzu rejestracyjnym nie ma. Nie ma go także w dodatku Użytkownik - Profil. Zatem używasz jakiegoś rozszerzenia.

maisa
09-02-2013, 15:07
Bo zawsze gdy pan odpowiada to tak jak by każdy był specjalistą od joomli jak pan i zawsze pana odpowiedzi traktowałem jako niezrozumiałe oraz nie przydatne oraz mało pomocne

Czy to jest niestandardowy formularz rejestracyjny? :
component/users/?view=registration
6353

zwiastun
09-02-2013, 16:00
Już pisałem, to nie jest standardowy formularz rejestracyjny. Wiedzę o tym, co to za formularz, zachowam dla milszych użytkowników, gdy będą w potrzebie. A to z powodu:


Bo zawsze gdy pan odpowiada to tak jak by każdy był specjalistą od joomli jak pan i zawsze pana odpowiedzi traktowałem jako niezrozumiałe oraz nie przydatne oraz mało pomocne
I gratuluje Ci wyczucia oraz wysokiej kultury. Umieszczam Cię w gronie ignorowanych, nie będziesz musiał znosić mojej niekompetencji.

maisa
09-02-2013, 19:38
Jak to możliwe że ten formularz znalazł się na nowo zainstalowanej joomli? i jak go zmienić na standardowy ?