PDA

Zobacz pełną wersję : RegistrationPro i błąd widoku minikalendarza - działał i nie działa teraz



ALKM
08-02-2013, 23:28
Witam
uruchomiłem witrynę www. browarzyciel.pl , użyłem kilku płatnych komponentów - w tym m.in RegistrationPro.
RegPro ma fajny dodatek Minicalendar View - widac go np w panelu po prawej:

http:// browarzyciel.pl/2012-10-21-22-13-33/szkolenia-degustacje

takie maleństwo - można zmienić aktualny miesiąc lub rok. No i jak sie zmieni to strona sie wykłada:

http ://browarzyciel.pl/ 2012-10-21-22-13-33/szkolenia-degustacjeindex.php?regpro_minical_month=3&regpro_minical_year=2013

korespondowałem trochę z supportem technicznym RegistrationPro ale oni na razie twierdzą żeto serwer źle zapamiętuje adres w Cache albo że używam nie natywnego dla Joomla sposobu CacheLite.
Zarówno offline (xampp) jak online cache jest wyłączone.

Lokalnie jak to odpalę z włączoną analizą systemu to dostaje:


Call stack


#
Function
Location


1
JSite->dispatch()
C:\xampp\htdocs\bro3\index.php:42


2
JComponentHelper::renderComponent()
C:\xampp\htdocs\bro3\includes\application.php:197


3
JComponentHelper::executeComponent()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\application\ component\helper.php:351


4
require_once()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\application\ component\helper.php:383


5
JController->execute()
C:\xampp\htdocs\bro3\components\com_registrationpr o\registrationpro.php:68


6
registrationproController->display()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\application\ component\controller.php:761


7
JController->display()
C:\xampp\htdocs\bro3\components\com_registrationpr o\controller.php:49


8
JController->getView()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\application\ component\controller.php:677


9
JError::raiseError()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\application\ component\controller.php:903


10
JError::raise()
C:\xampp\htdocs\bro3\libraries\joomla\error\error. php:251



Jest jeszcze jedna sprawa. Witryne od człowieka robiącego dodatek na zamówienie (wybrał SobiPro) dostałem z doinstalowaną Akeeba Backup i za pomocą Akeeba Backup.
Wiem już dziś na pewno że ta Akeeba to lekki syf. Kilka rzeczy po jej użyciu przestało działać, pliki wypakowała z dziwnymi prawami do folderów. np ograniczenie załączanych plików domyślnie ustawione na 0 (bez ograniczeń) i nie ruszane przestało działać... albo inaczej - zaczęło działac i 0 naprawde oznacza ograniczenie do 0. Sporo tego jest na róznych forach. Nie wiem wiec czy tutaj Akeeba nie napsuła ale też nie upieram sie że to ona
Nie mam pomysłu od czego sie zabrać do badania tego.

Bedę wdzięczny za naprowadzenie mnie na coś.

ALKM
09-02-2013, 02:48
(nie moge doszukac sie "edytuj" to dopisuje)
aha, witryna trafiła do przeróbki z klasycznymi linkami a wróciła z włączonymi "prostymi adresami". Zmiana teraz na klasyczne "robi" stronie i np przestaje działać menu.

ALKM
09-02-2013, 23:18
Dla potomnych:
Pomogło wywalenie Akeeba Backup, ręczne posprzątanie po niej śmieci (wywalenie wszelkich śladów) i wyłączenie "prostych adresów". Czyli przywrócenie stanu witryny sprzed modyfikacji. Akeeba Backup szkodzi zdrowiu witryny generalnie.

zwiastun
09-02-2013, 23:32
Akeeba Backup szkodzi zdrowiu witryny generalnie
Opowiadasz jakieś herezje

ALKM
10-02-2013, 10:04
być może to herezja ale opisuje jak jest.
Skoro nie działało a po usunięciu Akeeba działa
Skoro można było dodawać załączniki bez limitu a po zainstalowaniu Akeeba nie można i trzeba było rekonfigurowć parametry (przy czym stare wartości zaczęły oznaczac co innego).
Skoro wymagało to ręcznego sprzątania w stronie po jej użyciu...
na moje oko winna była Akeeba Backup a zacząłem ją oglądać bliżej po tym jak wygooglałem że podobne problemy były związane własnie z tym dodatkiem - więcto jakby nie tylko u mnie
Być może została źle użyta/skonfigurowana przed użyciem.

ugly kid joe
10-02-2013, 10:29
ale pierwszy adres do naprawy tej witryny - to adres wykonawcy, wszak gwarancja jest częścią umowy.

wyskakujące okno otwiera się przy wejściu na każdą pod-stronę z załadowaną w nim witryną.

i masz rację, użycie dodatków jest dyskusyjne w każdym przypadku. zależne od środowiska, konfiguracji, itd. złotego środka nie ma.

http://img855.imageshack.us/img855/4553/65715010.png (http://imageshack.us/photo/my-images/855/65715010.png/)