PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić, aby nie dało się kliknąc na pozycje główne menu, a tylko na podmenu?



enikan
09-02-2013, 11:50
Chcę zrobić menu horyzontalne, które ma około ośmiu głównych pozycji. A po najechaniu na którąś główną pozycję rozwija się lista zawierająca kilka pozycji podmenu.
Udało mi się stworzyć taką strukturę, ale teraz nie mogę sprawić, aby te główne pozycje nie reagowały na kliknięcie myszką. Jedyne co zrobiłem to usunąłem z nich atrybut "Łącze" i dzięki temu po kliknięciu nie włącza się żaden komponent, tylko strona główna.


Jestem totalnie zielony w joomli i prawie nic nie rozumiem z tutoriali jakie czytam od kilku tygodni. Tak na ogól jakoś mi idzie, ale teraz trafiłem na problem którego sam chyba nie przeskoczę.
Proszę aby mi to ktoś (dobroduszny) w prosty sposób wytłumaczył jak poprawnie skonfigurować to menu...

Bazyl
09-02-2013, 11:52
Typ pozycji menu: łącze zewnętrzne, a zamiast łącza wpisujesz kratkę, #

zwiastun
09-02-2013, 11:54
Jeśli wciąż próbujesz powodować niestandardowe zachowania, to nic dziwnego, że "prawie nic nie rozumiesz" z poradników, jakie czytasz od kilku tygodni.
Do stworzenia nieklikalnych pozycji menu użyj typu separator albo jak w międzyczasie poradził kolega wyżej

enikan
09-02-2013, 13:00
Dzięki chłopaki!
Zarówno użycie "hasza" albo "separatora" działa tak jakbym chciał. Zaoszczędziliście mi mnóstwo czasu, bo pewnie nie prędko znalazł bym info, że do tego co ja chcę zrobić można użyć separatora albo #, do tej pory wydawało mi się, że separator wstawi mi jakiś tam odstęp albo jakąś linię.

(A zwiastun jak zwykle stanowczy :P )

Jeszcze raz dzięki <piwo>