PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić czy JomSocial jest legalna?



wme
09-02-2013, 19:43
Jakiś czas temu zleciłem firmie zrobienie strony opartej na systemie jomsocial i mam pytanie czy można sprawdzić czy zainstalowana wersja jest legalna, gdyż firma informowała mnie że na tą wersję nie ma żadnej licencji i jest w 100% legalna.

www.party.edj.pl

Proszę o pomoc i z góry dziękuje

ugly kid joe
10-02-2013, 08:41
popros o fa-vat zakupu, licencji dewelopera.

wme
10-02-2013, 09:47
ale firma twierdzi ze na to nie ma licencji. Bo joomla jest darmowa i temu pytam się jak sprawdzić i jak udowodnić firmie to?

ugly kid joe
10-02-2013, 09:57
joomla! jest darmowy, ale tylko w zakresie kodu źródłowego.

prawda jest taka, że warunki zakupu licencji jomsocial nie są jasno określone i patrząc na tę tabelę cenową dosyć pokrętnie przedstawione.

niemniej jednak jomsocial wydany jest na komercyjnej licencji gpl. z jednej strony czyni to oprogramowanie wolnym z drugiej, kupując produkt - tak na prawdę kupujesz usługę.

firma wykorzystująca oprogramowanie do celów zarobkowych i dalszej dystrybucji [ również wolnego oprogramowania, a szczególnie tego - wydanego na komercyjnej licencji gpl ], powinna dołączać do tego oprogramowania licencję na której pierwotnie program został wydany, dlatego argument o braku licencji jest oszustwem.

jeżeli chcesz sprawdzić legalność re-dystrybucji - a ta możliwa jest po wykupieniu takich praw poprzez wsparcie deweloperskie, gdzie deweloper otrzymał je na 5 domen, a nielimitowaną ilość instalacji - poproś firmę, która realizowała twoje zamówienie o okazanie się kopią takiej fa-vat, która określa uprawnienia dewelopera.

Dziudek
10-02-2013, 21:14
@ugly kid joe - mała uwaga do Twojej wypowiedzi - nie ma czegoś takiego jak "komercyjna licencja GPL" - albo coś jest oparte na GPL i darmowe, albo nie jest ;)

ugly kid joe
10-02-2013, 21:19
ja rozumiem @dziudek, chodzi generalnie o płatne wsparcie. to wszystko, co miałem na myśli formułując tę odpowiedź. jedynie w zakresie usług.

PeFik
11-02-2013, 19:51
Kupując JomSocial firma/osoba otrzymuje :
1) Reference number: ..... + datę do kiedy może otrzymać wsparcie oraz pobierać aktualizacje
2) dowód zakupu od firmy pośredniczącej w płatnościach, taki pdf coś a'la faktura