PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 Moduł menu Extended



Nataku04
10-02-2013, 17:44
Witam mam kilka problemów zwiazanych z obsługą tego modułu.
Otórz zaczne może od tego że stronke można podejrzeć pod adresem:

http://bildchenschieber.de/huebinger/

Jak można zauwarzyć zastosowałem moduł menu rozwijanego o nazwie Extended. Natomiast chciałbym odpowiednio ustawic ostatnią pozycję menu (TERMINPLANUNG). Nie wyświetla się ona prawidłowo tzn jest drobna różnica pomiędzy IE CHROME i FIREFOXEM.

Następnym problemem z jakim się zmagam od jakiegoś czasu jest zmiana koloru textu guzika TERMINPLANUNG. Otórz odwołałem się do tego guzika by zmienić jego tło bez problemów w css natomiast nie potrafie zmienic koloru czcionki co jest dziwne bo stosowanie atrybutu color:#FFFFFF nie działa, problem chyba tkwi w dziedziczeniu natomiast nie moge znalezć rozwiązania.
Poniżej fragment pliku css odpowiadający za wygląd menu rozwijanego i jego elementów:


/*menu górne - moze być main menu*/
#nawigacja {height:25px; padding-top:8px;}
#nawigacja li {list-style-type:none; background:#FFFFFF;display:inline; margin-left:40px; margin-right:-40px;}
#nawigacja li a {font-size:12px;padding:11px 12px 9px 12px;text-decoration:none;color:#4e6da3;}
#nawigacja li a:hover {color:#FFFFFF;background-color:#4e6da3;}
#menuitem_7 a {background:#b07e49; display:inline; margin-left:53px; font-size:11px; color:#FFFFFF;}

/*menu rozwijane*/
ul#menulist_root li ul {display:none;position:absolute;width:960px;height :36px;background-color:#FFFFFF; border:#FF0000; border:1px; text-align:center; margin-top:8px;}
ul#menulist_root li:hover ul{display:block;}
ul#menulist_root li ul li{float:left; margin-top:9px;}
ul#menulist_root li ul li a{color:#4e6da3;background:#FFFFFF;font-size:12px;padding:11px 12px 10px;}
ul#menulist_root li ul li a:hover{color:#FFFFFF;background-color:#4e6da3;padding:11px 12px 12px;}


Za udzieloną pomoc dziękuję.

goyaka
10-02-2013, 18:40
A nie mozesz sprobowac tak? color: #fff !important;

Sprobuj, zobaczysz ;)

Nataku04
10-02-2013, 19:46
Ha dzieki wielkie działa!
Może jeszcze masz pojęcie jak to odpowiednio ustawic pod różne przegladarki bo mam różnice 2px w wyswietlaniu jak w IE ustawie ten guzik dobrze to w Firefox i Chrome jest zle ;/

Nataku04
11-02-2013, 20:37
Temat do zamknięcia przenosze na dzial JOOMLA2.5