PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie parametrów i dodawanie nowych pól



Leonardo
22-01-2007, 18:47
Podczas dodawania nowego produktu można dodać długość, wysokość, szerokość oraz wagę uzupełniając to jednostkami miar. Mam jednak pytanie: dlaczego virtuemart nie wyświetla tych informacji na karcie produktu? Czy mozna to jakoś uaktywnić, a jeżeli można to jak?

I drugie pytanie. W jaki sposób można do karty produktu dodać kolejne pola typu kolor, rozmiar (nie myślę tu o atrybutach, bo to jest chyba wszystkim znane), zwykłe pola pobierające dane z pliku CSV (jak np. opis, cena, symbol, nazwa)?

Proszę o pomoc

Leonardo
23-01-2007, 14:40
Co do wyświetlania wymairów udało mi się po 12 h (nie mając pojęcia o php) uzyskać to co na załączonym jpg "flypage1" (zaznaczone czerwoną ramką). Nie wiem teraz co dalej, aby dodać jednostki miar, poszczególną nazwę wymiarów oraz umieścić to pod opisem. W załączniku umieściłem też pliki shop.product_details oraz flypage. Co mam zmienić w kodzie i gdzie? Czy mogę prosić o pomoc?

Odnośnie dodawania pół to wiem tylko, że trzeba wstawić w odpowiednie miejsce tabelę w bazie danych (to umiem), a następnie zmodyfikować plik shop.product_details i flypage )tego niestety nie umiem). Wiem, że wielu użytkownikom pomogło by to bo szukają rozwiązania. Czy może ktoś objaśnić "sposób" na dodanie pól na karcie produktu?

inspector
08-03-2007, 15:10
niestety nie pomoge ale za to przyłącze sie do prosby... podpowiedzcie jak dodac wartosci parametrów! o ile wprowadzenie nowego parametru, jego nazwy i opisu nie sprawilo mi wiekszego problemu o tyle dodanie jego wartosci na potrzeby zaawansowanego wyszukiwania juz mnie przeroslo. mozna zrobic to dla kazdego produktu osobno, albo bezposrednio w bazie danych, no ale chyba nie tedy droga przy duzej ilosci... moze temat byl juz poruszony, ale nie udalo mi sie znalezc nic na ten temat... dzieki za pomoc