PDA

Zobacz pełną wersję : K2 i rozmiar ilustracji dla PODKATEGORII



robak142
11-02-2013, 13:51
Panowie,
Siedzę, szukam i sam już nie wiem...
Pozycja menu prowadzi do kategorii K2 w której listuję 3 podkategorie, które posiadają ilustracje. Gdzie znajdę ustawienia dla tych ilustracji (wielka, duża, mała, miniatura itd...). Siedzę nad tym dłuższy czas i zaczynam się posądzać o ułomność.
Marcin

tomaszek83
11-02-2013, 13:54
w ustawieniach K2, w ustawieniach kategorii K2 i chyba w opcja pozycji menu (ale tu nie jestem pewien bo piszę z pamięci). Oczywiście opcje K2 są globalne, w kategoriach K2 możesz zdefiniować rozmiar ilustracji dla kategorii.

Bazyl
11-02-2013, 13:58
Dzień dobry,

W ustawieniach listowanej kategorii?

robak142
11-02-2013, 14:16
@tomaszek83 (http://forum.joomla.pl/member.php?12844-tomaszek83)
Dzięki, za chęci, ale chodziło mi o bardziej konkretną odpowiedź. W pozycji menu nie ma ustawień dla ilustracji, a konfigurację globalną i dla poszczególnych kategorii, mam wrażenie, że przerobiłem już kilkanaście razy. Jest ustawienie dla wyświetlania lub nie ilustracji podkategorii, ale gdzie ustawia się jej wielkość -nie mogę znaleźć. Mam wrażenie, że kręcę się już w kółko z tym.

- - - Updated - - -


Dzień dobry,

W ustawieniach listowanej kategorii?
Mógłbyś konkretną zakładkę ustawień wskazać, gdyż jestem chyba ułomny. Mam wrażenie, że przerobiłem już to wszystko 10X.

tomaszek83
11-02-2013, 14:18
Ilustracja kategorii czy ilustracja artykułów w kategorii? Bo to różnica. W ustawieniach każdej kategorii masz Opcje ilustracji. Dotyczy to ilustracji artykułów prezentowanych w danej kategorii.

Natomiast jeśli chodzi Ci o zdjęcie kategorii to jest to Rozmiar ilustracji kategorii (w pikselach) który definiujesz dla wszystkich kategorii globalnie i jest w ustawieniach ilustracji w Parametrach K2. I nie dzieli on się na miniatura, mała, średnia, duża...

pedros650
04-02-2014, 23:09
kolega sprecyzował pytanie bardzo konkretnie. Ilustracja podkategorii - sam szukam rozwiązania, czy ktoś może pomóc?
Istotnego zauważyłem to, że podczas wgrywania zdjęcia K2 od razu zmniejsza zdjęcia do wymiarów 100px szerokości, wysokość skaluje automatycznie skaluje, zatem domyślną szerokość trzeba zmienić, ale gdzie?

zwiastun
04-02-2014, 23:34
A @tomaszek83, jak i wcześniej @bazyl odpowiedzieli również konkretnie. Być może szukasz czegoś, czego nie ma. Bo nie ma odrębnej opcji "ilustracja podkategorii" - podkategoria to taka sama kategoria, jak każda inna, tyle że podrzędna.
Ustawienia rozmiarów dokonuje się
a) w opcjach każdej kategorii
b) w ustawieniach globalnych, gdzie podaje się dla poszczególnych rodzajów wielkości (miniatura, mała, średnia, duża, wielka) rozmiar w pikselach.

zatem domyślną szerokość trzeba zmienić, ale gdzie?
W konfiguracji globalnej (K2 =>Parametry=>karta Ilustracje)

pedros650
04-02-2014, 23:48
pokażę na przykładzie:
http://metalika-otwock.pl/medyczne.html
chcę zmienić rozmiar tych ikon, po zmianie w parametry->ilustracje -> Rozmiar ilustracji kategorii domyślnie 100px - na większy zmienia się rozmiar obrazka ale nie tych.
po wejściu w "apteczki" zmieni się rozmiar ikony kategorii (tj na górze).
A potrzeba zmienić te w podkategorii.

zdjęcia konwerują się domyslnie do małych rozmiarów na serwer do media/k2/category

zwiastun
05-02-2014, 00:09
Nie wiem, jakimi to mam opisać słowy:
W K2 są 4 miejsca, w których decyduje się o rozmiarach ilustracji
1.K2 =>Parametry=>karta Ilustracje: ustawia się standardowe wielkości wszystkich typowych rozmiarów

Szerokość miniatury ilustracji (w px)
Szerokość małej ilustracji (w px)
Szerokość średniej ilustracji (w px)
Szerokość dużej ilustracji (w px)
Szerokość wielkiej ilustracji (w px)
Ogólna szerokość ilustracji (w px). Odnosi się do ilustracji na stronach użytkownika (autora), listach wedługg etykiet oraz listach wg daty.
Rozmiar ilustracji kategorii (w px)
Rozmiar awatara (zdjęcia) użytkownika (w px)
Szerokość awatara komentującego (w px

2. W ustawieniach każdej kategorii: karta Opcje ilustracji

Szerokość miniatury ilustracji (w px)
Szerokość małej ilustracji (w px)
Szerokość średniej ilustracji (w px)
Szerokość dużej ilustracji (w px)
Szerokość wielkiej ilustracji (w px)

Innych miejsc, w których dokonuje się ustawienia rozmiarów ilustracji kategorii nie ma.
Oprócz powyższych ustawia się jeszcze
a) rozmiary ilustracji na stronach przeglądów artykułów (Karta: Opcje siatki szablonu), gdzie wybieramy rozmiar ilustracji artykułów podstawowych (głównych, wyróżnionych jako pierwsze, np. bez podziału na kolumny), rozmiar ilustracji "zwykłych" pozycji, wyświetlanych często w 2 kolumnach oraz rozmiar ilustracji odnośników.
b) rozmiar ilustracji artykułu ustawiany podczas edycji artykułu na karcie Opcje widoku artykułu (Rozmiar ilustracji)
Rozmiar ilustracji "podkategorii" ustawiasz w opcjach tej podkategorii. Żeby nie ustawiać go kilkanaście razy dla rożnych podkategorii możesz ustawienia kolejnych podkategorii skopiować z jednej podkategorii
(opcja: Odziedzicz opcje parametrów z kategorii na stronie właściwości kategorii)

PS
Są jeszcze dwa miejsca, ale również nie dotyczą kategorii
c) Opcje bloku Artykuły pokrewne
d) w ustawieniach globalnych (Parametry) na karcie Społeczność rozmiar ilustracji Facebooka
Czyli razem 6 miejsc

pedros650
05-02-2014, 00:17
Chyba znalazłem rozwiązanie.
Jestem w fazie testów, ale wydaje mi się to najbardziej prawdopodobne, otóż.
K2 sam zmienia rozmiar zdjęcia do flderu media/k2/categories po wgraniu zdjęcia docelowego wyświetla je takim jakie jest mi potrzebne, dalsza edycja rozmiarów diva wymaga ingerencji w css.
Wydaje mi się że wymagana jest edycja szablonu. - po zmianie zdjęcia na większe, rozmiar zdjęcia po wejściu w kategorię trzyma się przypisanych rozmiarów podanych w parametrach.
Sprawdzę to ale już jutro i dam znać.

zwiastun
05-02-2014, 00:27
K2 zmienia rozmiar wczytywanego zdjęcia według ustawienia, jakiego dokonasz w konfiguracji kategorii. Ustawienia szablonu nie mają tu nic do rzeczy.
Nie testowałem, więc musisz sprawdzić, czy przypadkiem po zmianie rozmiaru w konfiguracji kategorii nie trzeba jeszcze raz wczytać zdjęcia (z tego co pamiętam, trzeba).
Jeśli tak, możesz to sobie usprawnić, skopiować zdjęcia z serwera z katalogu media/k2/categories, zmienić ich rozmiary do pożądanych i posłać je jeszcze raz na serwer.

pedros650
05-02-2014, 15:16
zatem problem rozwiązany.
Przez 3dni nauczyłem się zasady działania ilustracji k2.
Idąc przykładem strony metalika-otwock.pl rozwiązanie wyglądało następująco:
-poprawa zdjęć do wymaganego rozmiaru w programie graficznym
-nadpisanie ich na serwerze w folderze components/k2/category
-zmiana w parametrach K2 - Rozmiar ilustracji kategorii <- na docelową miniaturę podkategorii - Kolega zwiastun miał rację, dopiero po zmianie tego parametru nowe wgrywane zdjęcie zmieni na większą.
-jednakże ten parametr odpowiada za dwa wyświetlane obrazki, w podkategorii oraz liście artykułów.
Procedura dodawania podkategorii z dwiema różnymi rozmiarami tej samej ilustracji jest dwojaka:
1) w parametrach ustawiamy docelowy rozmiar wyglądu w podkategorii (229px), po zakończeniu dodawania, zmieniamy na pożądany rozmiar podglądu miniatury wyświetlanej w liście artykułów (100px),
2) wg mnie mniej męczący - w parametrach ustawiamy docelowy rozmiar wyglądu w podkategorii (229px), i edytujemy css category.php w szablonie k2 i ustawiamy na sztywno rozmiar miniatury na 100px, wtedy nie musimy zmieniać kilkanaście razy parametru.