PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie ogólne] Blog powiązany z katalogiem produktów.



Father23
11-02-2013, 16:10
Witam,
To mój pierwszy raz na forum społeczności Joomlowiczów. Witam wszytskich angażujących się w pomoc i dobrą radę dla innych forumowiczów.
W sprawie www nie jestem 100% laikiem, lata temu wymiatałem w HTMLu , potem miałem wieloletnie doświadczenia z pracą na różnych CMSach - jednak od dłuższego czasu nie było mnie po stronie programistycznej stąd moje dość znacze opóźnienia w tym co jest na topie.

Mam pytanie dość ogólne. Chcę stworzyć coś na kształt bloga eksperckiego, który będzie powiązany z katalogiem produktów tamże umieszczonych.
nie jest ważny dla mnie layout (sam go będę zapewne najpierw dłubał w Photoshopie a potem brutalnie ciął)

Moje pytanie brzmi:
Czy jest możliwe na Joomli 1.6x stworzenie BLoga - w którym zwykły wpis - który oprócz tekstu, metatagów i packshotu zdjęć (1 wiodące oraz max. 3 dodatkowe) - będzie poniżej zawierał ikonki (thumbnails) powiązanych produktów bezpośrednio połączonych z wpisem bloga. Branża jest dość specyficzna - tak więc żeby to zobrazować podam analogiczny przykład ze świata mody.
Mamy zdjęcie modelki/modela - który jest opisany co ma na sobie etc. Natomiast pod spodem znajdują się moduł:
Ubrania zawarte w poniższym zdjęciu.
I mamy 1 rodzaj spodni, buty, koszulkę, czapkę etc.

Każdy z tych produktów bezie miał określone cechy:
- kategoria/podkategoria
- nazwę
- producenta
- cenę /katalogową - to nie bęzie w domyśle sklep/
- krótki opis
- link do sklepu internetowego producenta

Baza produktów będzie umieszczona w moim blogu jako osobny moduł.

Tylko tworząc wpis na blogu, oprócz tekstu/zdjęć będę chciał przypiąć produkty - które wcześniej wprowadzę do katalogu.

Jeśli strona będzie mogła oprócz tego wyświetlać mi wszytskie wpisy (po wyszukiwarce) gdzie np. będzie produkt A byłoby ekstra.

PODSUMOWUJĄC:
Czy mogę takiego bloga stwoerzyć używająć np. jednej gotowej templatki, czy muszę ręcznie zszywać różne moduły? Jeśli tak to jakie ?
Nie wykluczam modułów płatnych (oczywiście w ramach przyzwoitej ceny - ta strona nie ma mieć charakteru czysto komercyjnego tylko raczej ekspercka)


Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

pozdrawiam
Ojciec

ugly kid joe
11-02-2013, 16:24
cze ojciec. 1000 stron produktów = 1000 modułów ? błądzisz już od początku.

przemyśl jeszcze raz format projektu.

możesz to ewentualnie oznaczyć tagiem, jeżeli ma szukać "po produkcie". wtedy k2 lub zoo lub com_content + jakieś tagi kontekstowe.

Bazyl
11-02-2013, 16:30
Witaj,


Joomli 1.6x

Chciałeś oczywiście napisać 2.5.9
:)

zwiastun
11-02-2013, 16:31
Ten "moduł" z ubraniami to mogą być np. etykiety w K2
Projekt do zrealizowania, myślę, za pomocą np. K2 (pewno także ZOO), ale najpierw PT realizator musi trochę poznać się z Joomla i tego typu rozszerzeniami.

Father23
11-02-2013, 16:35
Sorki za braki w nomenklaturze,
Moduł "produkty zawarte we wpisie" - zawierający np. 3 produkty zaczytywane z osobnej bazy danych (katalogu produktu)

ugly kid joe
11-02-2013, 16:59
nie masz powodu, oczekiwać czegoś ponad. zmodyfikuj sobie w zależności od wybranego cck, dodatek związany z tagami tak, aby dodatkowo zaczytywał obrazek z jakiejś innej [ tobie znanej, a o której tu wspominasz ] lokalizacji w bd.

wszystko pozostałe wiąże się z dużą ilością pracy. bezsensownej, bo wystarczy jw.