PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPro vs.DJ-Classifieds



rafcinek
11-02-2013, 20:10
Witam,
pracuję nad zbudowaniem regionalnego portalu z bazą noclegową. Zastanawiam się nad wyborem jednego z dwóch powyższych komponentów, który będzie zbierał i obsługiwał oferty obiektów noclegowych. Który z komponentów według was najlepiej nadaje się to tego zadania? Może korzystacie, z któregoś? Proszę podzielcie się doświadczeniem i opinią na ich temat.

Bazyl
11-02-2013, 20:34
Dobry wieczór,

Zły wybór już na początku: Joomla 3.x nie nadaje się do witryn produkcyjnych, a tym bardziej regionalnego portalu.

Co do tematu: jeden lubi żonę, a inny teściową... Ja lubię K2 :).
Nie napisałeś żadnych założeń, co do "zbierania i obsługi". Może wystarczyć K2 właśnie...

palyga007
11-02-2013, 21:14
http://demo.sobi.pro/joomla-real-estate/102-home

Prawie, że gotowiec.
Jak dla mnie SobiPro jest genialne ze względu na swoje możliwości konfiguracyjne.
Nie jest to może komponent, gdzie 3 minuty po zainstalowaniu człowiek już wie wszystko, ale jak już go pozna to naprawdę można czynić cuda :)

DjClassifieds nie znam z przyczyny oczywistej. (Używam Sobi).

K2... nigdy bym na to nie wpadł, ale chętnie bym obejrzał jakiś serwis tego typu zbudowany na K2.

rafcinek
11-02-2013, 21:47
Ups...Proszę o przeniesienie tego wątku do działu poświęconego wersj 2.5.x, przez przypadek założyłem wątek tam gdzie nie trzeba.
Jeżeli chodzi o założenia to na pewno chcę aby każdy użytkownik mógł sam sobie dodać ofertę (chociaż jestem wstanie z tego zrezygnować), chcę aby komponent generował galerię zdjęć dla danej oferty. Oczywiście standardem będzie, aby dla formularza oferty można było dodać różne pola, np. pole tekstowe, pole list miejsowości czy typów obiektów.
Możliwość użycia K2 do zbudowania takiej bazy brzmi bardzo inetersująco. @Bazyl jak możesz to podaj jakiś przykład wykorzystania K2 do tego zadania.

Winnetou
11-02-2013, 22:38
Ja bym to ujął w ten sposób. Jeśli masz jakieś pojęcie o PHP i CSS to wybierz SobiPro. Daje duże możliwości pod warunkiem że będziesz umiał sam je sobie skonfigurować, bo na wbudowane opcje za bardzo nie licz.

Jeśli PHP i CSS są ci obce a do tego nie masz zamiaru kupować żadnych rozszerzeń do SobiPro a tym samym dostępu do pomocy to lepiej postaw na DJ ...

Bazyl
11-02-2013, 23:08
Jak na razie nie widzę tu niczego, czego nie można zrobić w darmowym K2...
Jak już pisałem wszystko zależy od wymagań.

Przykład? Nie mam, ale j.w. :)