PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x



R&R
05-02-2013, 21:58
Mam wreszcie wersję komponentu dla Joomla 2.5.x.
Dla zainteresowany plik w załączniku.
Poza wyeliminowaniem zgłoszonych tutaj błędów dodałem panel statystyk.
Jest to na razie wersja beta - nie przetestowałem jej do końca, chociaż w jednej szkółce od kilku miesięcy całkiem dobrze funkcjonuje.
Komponent oznaczyłem wersja 3.0b i jak wspomniałem wcześniej nie przygotowałem skryptu aktualizacyjnego z poprzednich wersji.

Przepraszam że dopiero teraz to publikuję, jednak musiałem dokonać jeszcze paru poprawek, a sprawy osobiste nie pozwalają mi spędzać zbyt wiele czasu przy komputerze :(

pozdrawiam
RR

zwiastun
05-02-2013, 22:13
Wspaniale! Rozwijaj! To wielce użyteczny komponent. I myślę, że można spróbować się przeciwstawić ministerialnemu wspieraniu oprogramowania tym razem polskich rynkowych "jedynie słusznych" firm w imię jakichś wymyślonych przez urzędników kryteriów poprawności.

coliberek1
11-02-2013, 20:24
Witam,

dziękuję R&R za wersję komponentu dla J.2.5
Wygląda i działa świetnie!

U mnie pojawił się tylko jeden problem, podczas edycji danych ucznia i próbie wczytania obrazu jpg , jest on wczytywany na serwer jako .JPG a nie .jpg i chyba przez to nie jest potem widzialny w liście wyboru "Wybierz zdjęcie ucznia"
Jak na ftp zmieni się rozszerzenie grafiki na małe literki to już widać plik w liście wyboru.

Działają natomiast bez problemu .png oraz .gif

Pozdrawiam serdecznie

Bazyl
11-02-2013, 20:39
Dobry wieczór,

Umknęła mi ta informacja...

Wielkie dzięki za komponent. Przeniosłem do nowego tematu ;)

gim2ost
22-02-2013, 04:39
Witam, pozdrawiam i dziękuję za wspaniały komponent, który w naszej szkole sprawdza się znakomicie.

W nowej wersji 3.0 mam problem z przydziałem ucznia do grup. Gdy w nazwie przedmiotu jest kropka lub polski znak diakrytyczny, to nie można ucznia przypisać do grupy.

W bazie danych bschool_students pojawia się odpowiedni wpis w pozycji lsnoption , jednak nie pokazuje podziału w edycji danych ucznia na stronie komponentu.

gim2ost
24-02-2013, 08:42
Chciałbym zmodyfikować kartę ucznia, tak by podczas przechodzenia na różne zakładki (semestr I, .., plan lekcji) strona ustawiała się w odpowiednim miejscu (w szablonie wstawiona jest kotwica #uczen)

Za link odpowiedzialne jest polecenie w pliku components/com_basicschool/views/studentcard/view.php linia 38

$bslink = JRoute::_( 'index.php?option=com_basicschool&task=card&Itemid='.$params->Itemid , true , $params->get('secure'));

W jaki sposób musiałbym je zmodyfikować by do linku na końcu zawsze było dodane #uczen

Pozdrawiam

bogdanbojarski
24-02-2013, 09:10
Za takie rzeczy powinno się ozłacać. Świetna robota.

R&R
25-02-2013, 20:12
W nowej wersji 3.0 mam problem z przydziałem ucznia do grup. Gdy w nazwie przedmiotu jest kropka lub polski znak diakrytyczny, to nie można ucznia przypisać do grupy.

W bazie danych bschool_students pojawia się odpowiedni wpis w pozycji lsnoption , jednak nie pokazuje podziału w edycji danych ucznia na stronie komponentu.
Rzeczywiście jest problem - postaram się go rozwiązać w najbliższym czasie

joabo
17-03-2013, 19:44
Komponent jest super. Mam jednak mały problem. Poprzednia wersja mieściła na wydruku wszystkie przedmioty z ocenami, a ta wersja w dziwny sposób dzieli przedmioty na dwie strony. Czy jest jakiś łatwy sposób korekty tego sanu rzeczy? Dodam tylko, że mam 17 przedmiotów.

papugam
30-03-2013, 15:06
Witam

Na wstępie naprawde świetny komponent gratuluje pomysłu i wykonania. Genialnie.

Mam pytanie bo chyba jestem osłem do potęgi jak mam podgląd ocen i możliwość drukowania ocen cząśtkowych/ semestralnych klikam i otwiera mi w nowym okienku wygenerowane oceny. Jak z tego wydrukować tzn fizycznie zainicjować drukowanie bo albo nie wiem albo nie ma :D Moge powiększyć dopasować do szerokości strony itp ale nie ma ikonki drukuj albo zapisz na dysku. Moge zapisać ale jako html całą strone.
Posiadam aktualną wersje 2.5.9.

Pozdrawia
Michał

jajcek20061
04-04-2013, 13:16
Aby lista przedmiotów z ocenami mieściła się na 1 stronie.
Ja to zrobiłem tak (może mało eleganckie ale działa)
w pliku /administrator/components/com_basicschool/vievs/print/libraries/pdf.class.php
dodałem linię zmniejszającą wysokość A4 o 0.75 , wartością mnożnika można sobie dobrać do własnej sutuacji

//oceny
class PDF extends PDF_AutoPrint {^M
//MultiCell with bullet
function MultiCellBlt($w,$h,$blt,$txt,$border=0,$align='J', $fill=0) {
$h = ($h*0.75);
//Get bullet width including margins
$blt_width = $this->GetStringWidth($blt)+$this->cMargin*2;
//Save x
$bak_x = $this->x;

Między semestrami udało mi się dodać opcję dodawania tematów lekcji z bazy tematów lub wpisywanych ręcznie na lekcji (baza tematów dodawana z pliku Excell'a)
Jeśli ktoś jest zainteresowany to odeślę pliki i instrukcję gratis. jacek(at)maxkomputery.pl
Jest jeszcze mały problem z wyświetlaniem przydziału grup w danych ucznia (w nazwie przedmiotu z grupy nie może być polskich znaków ani interpunkcji gdyż nazwa ta jest używana jako indeks tablicy)Trzeba by jakoś przepisywać zmienione indeksy i dopiero dodać do tablicy, ale to raczej po końcu roku szkolnego.

joabo
06-04-2013, 21:16
Może nie jest eleganckie, ale u mnie się sprawdziło się rewelacyjnie. Dziękuję :*

gim2ost
10-04-2013, 20:00
Mała prośba. W starej wersji była tylko jedna opcja drukowania ocen. Obecnie możemy drukować oceny cząstkowe i końcowe oddzielnie. Trudno zmienić przyzwyczajenia, przydałaby się trzecia opcja drukowania łacznie ocen cząstkowych i koncowych.
Pozdrawiam

gim2ost
11-04-2013, 17:53
Powyższe już nieaktualne. Poradziłem sobie. Dodałem trzecią opcję drukuj oceny razem.
Dla zainteresowanych służę pomocą.
Pozdrawiam

alex51
11-04-2013, 19:08
Przyjmijmy, że wszyscy są zainteresowani i czekają na opis Twojego rozwiazania w tym wątku.

gim2ost
12-04-2013, 05:23
Tak rozwiązałem problem drukowania łacznie ocen cząstkowych i końcowych (w przypadku mojej szkoły przydatne, gdyż musimy informować uczniów i rodziców o przewidywanych ocenach semestralnych)

W pliku view.php (administrator\components\com_basicschool\views\ma rk\view.php)

w lini 125 jest
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');

dodajemy trzecia opcję

BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ALL');

oraz w lini 172 jest

BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');

dodajemy trzecia opcję

BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');
BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ALL');


w pliku mark.php (administrator\components\com_basicschool\views\tm pl\mark.php)

od lini 72 i od lini 100 jest

for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
$pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
$i=$i+1;

}

$pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');


wstawiamy:

if ($this->rows[0]->printmark==3)
for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
$pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$this->rows[$i]->mark.' : '.$printmark[$i]);
$i=$i+1;
}
else
for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
$pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
$i=$i+1;
}

$pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');

no i na koniec w pliku języka (administrator\language\pl-PL\pl-PL.com_basicschool.ini)

dodajemy wpis

BS_PRINT_ALL="Oceny razem"

Po dokonaniu tych zmian, mam trzecią ikonę drukarki podczas przeglądania ocen

belfer57
21-04-2013, 00:25
Witam
Przez kilka miesięcy komponent działał znakomicie ale w zeszłym tyg. pojawił sie problem w ocenach z polskiego - polonistka chciała dopisać nowe ocenki i wyskoczył błąd zapisu /tylko z jej przedmiotu/. Trochę sie bawiła kolorami i ocenami typu 3 na szynach ale czy to sprawiło problem.
Jak mogę odblokować możliwość zapisywania zmian w jej tabeli ocen. Myślałem już o usunięciu przedmiotu i ponownym jego wprowadzeniu - konieczność wpisania od nowa ocen oraz modyfikacja planu. Może znacie lepszy ?
Proszę szanownych forumowiczów o radę i pomoc.
Błąd:
6586

jajcek20061
22-04-2013, 22:37
Nauczycielka z j.polskiego umieściła niedozwolony znak " (cudzysłów) w opisie kolumny z ocenami.Do naprawienia tego problemu trzeba użyć phpMyAdmin i w tabeli ***_bschool_mark_param (http://forum.joomla.pl/) pousuwać wszystkie znaki " (cudzysłów)

jajcek20061
23-04-2013, 22:14
Tu do testów (http://maxkomputery.pl/pl/komputerowy-newsletter/basicschool-komponent-szkolnego-dziennika-na-joomla.html) z dodatkowymi opcjami (w naszej szkole 320 uczniów - modyfikacje i sam komponent działa ok.) BasicSchool autorstwa Ryszarda Rycherta,

gim2ost
28-08-2013, 06:15
Podczas przeglądania danych w archiwum występują błędy:
1. Brak sumy godzin nieusprawiedliwionych
2. Wybierając dowolną zakładkę (przedmiot, statystyka,...) - brak informacji o klasie

Pozdrawiam.

jajcek20061
31-08-2013, 15:29
U mnie archiwum nie działa - niby tworzy zapis danych - ale przy odczycie archiwum nie ma nic.
Apache 2.2 i 2.4
PHP 5.3

Zaczynam szukać przyczyny.

jajcek20061
01-09-2013, 21:39
Naprawa archiwum:
1.)
Objawy - nie wyświetla strony z danymi ucznia.
Naprawa -> linia 64 w /views/archives/tmpl/student.php wygląda tak </table><?php} między php a } wstawić kursor i nacisąć ENTER.Znak } ma być w nowej linii.

2.)
Objawy - brak danych ucznia, ocen, statystyk itp.

Naprawa -> w pliku /models/archives.php

wyszukujemy wszystkie #__bschoolarchivmark i zamieniamy na #__bschool_mark_archive

ja naliczyłem chyba ze 4 wystąpienia.

Pozdrawiam.

apluzina
03-09-2013, 20:11
Witam w nowym roku szkolnym i z przyjemnością dołączam do użytkowników komponentu. Jestem odbecnie w trakcie prób i testów i w przyszłym tygodniu będę prezentować dzienniczek ucznia wychowawcom.
Mam pytanko - czy program umożliwia dodanie ogłoszenia dla całej klasy (wszystkich uczniów) jednocześnie? Nie chodzi mi o ogłoszenia szkolne, ale właśnie klasowe. Pozdrawiam!

jajcek20061
05-09-2013, 01:29
Tu do pobrania paczka (http://www.maxkomputery.pl/komputerowy-newsletter/basicschool-komponent-szkolnego-dziennika-na-joomla.html) instalacyjna do testów - jest możliwość skierowania ogłoszenia do jednej klasy , lub do całej szkoły i parę innych zmian.

GOGOKOM
05-09-2013, 08:00
jajcek20061 coś ci demo nie ..... hasła nie takie

jfront
10-09-2013, 20:17
Witam
Wyrazy uznania dla autora i wszystkich udzielających się.
ps. Wpisanie ocen z - lub + przed oceną np. -4, -5 powoduje pominięcie tej oceny przy średniej, przynajmniej tak jest u mnie.

jfront
19-09-2013, 12:36
Witam

Mam taki problem. W klasie o dużej ilości przedmiotów z podziałem na grupy nie wszystkie przedmioty można podzielić na grupy, po przekroczeniu pewnej ilości już nie da się przyporządkować ucznia do grupy na przedmiotach. Dotyczy to tylko klas o dużej ilości przedmiotów z podziałem na grupy jak już wspomniałem. Wie ktoś może gdzie szukać tego ograniczenia i proszę o pomoc :)

jfront
19-09-2013, 13:26
Witam

Mam taki problem. W klasie o dużej ilości przedmiotów z podziałem na grupy nie wszystkie przedmioty można podzielić na grupy...

Już sobie poradziłem: w tabeli 'bschool_students' długość pola 'lsnoption' dałem na 300 - może komuś się przyda :)

kaniabania
26-09-2013, 20:57
Jeżeli ktoś by chciał aby mu wyświetlało ile jest prac klasowych w danym tygodniu to w /administrator/components/com_basicschool/views/absence/tmpl/absence.php w linijce 717(pi razy drzwi) można dodać to

<?php
$pytanie2 = "SELECT date ,planday ,day_themes FROM deg19_bschool_lesson_plan WHERE WEEK(DATE) = WEEK('".$d_day."') AND classid = '".$class_ident."' AND day_themes LIKE '%Praca klasowa%'";
$queryExam = mysql_query($pytanie2);
$klasowka = iconv("iso-8859-2", "utf-8", "Praca klasowa");
while ($rekordExam = mysql_fetch_assoc($queryExam)) {

$przedmiotyExam = $rekordExam['planday'];
$tematyExam = $rekordExam['day_themes'];
$tematExam = explode( '|' , $tematyExam);
$przedmiotExam = explode( '|' , $przedmiotyExam);
$dataExam = explode("-", $rekordExam['date']);
$dataExam = $dataExam[2].".".$dataExam[1].".".$dataExam[0];

for($i=0; $i< count($tematExam); $i++) {
if(($id = strpos($tematExam[$i], $klasowka)) !== false) {
echo ('<tr><th colspan="4" style="font-size:10px; color: #000;">
'.$tematExam[$i].' - z przedmiotu <b>'.$przedmiotExam[$i]. '</b> odbedzie sie dnia - '. $dataExam .'
</th></tr>');
}
}

}


?>

apluzina
29-09-2013, 17:29
Tu do pobrania paczka (http://www.maxkomputery.pl/komputerowy-newsletter/basicschool-komponent-szkolnego-dziennika-na-joomla.html) instalacyjna do testów - jest możliwość skierowania ogłoszenia do jednej klasy , lub do całej szkoły i parę innych zmian.

Jajcek, z opisu na stronie wynika, że to kompletna instalacja Joomli i BasicSchool. Czy można jakoś wprowdzić zaproponowane przez Ciebie rozwiązania na zainstalowanej już wersji BasicSchool?

alex51
29-09-2013, 18:21
Masz tam dwie opcje do wyboru:
1. Możesz pobrać sam komponent Basicschool dla J!2.5 (http://www.maxkomputery.pl/images/stories/fruit/com_basicschool_2.5pl_for_J.1.5.zip).
2. Możesz pobrać kompletną instalację Joomla!2.5 wraz z w/w komponentem (http://www.maxkomputery.pl/images/stories/instalacja_unzip_first.zip).

maciejz115
14-10-2013, 13:09
Witam!
Jestem nowy jeśli chodzi o ten komponent. Mam takie dwa problemy otóż nic mi się nie wyświetla na stronie głównej nie wiem jak to ustawić. A drugi to, to, iż mam takie dziwne nazwy w panelu komponentu np.
BS_CONFIG_MANAGER (http://maciejz.cba.pl/administrator/index.php?option=com_basicschool&controller=config)



i też nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc.

kubex
24-10-2013, 14:59
Witam, na wstępie gratuluję pomysłu, rewelka! Niestety mam dziwny problem, zapewne trywialny, mianowicie po zalogowaniu do dzienniczka ucznia z frontendu wyświetla mi się pierwszy ekran z danymi osoby zalogowanej, ale po pstryknięci jakiejkolwiek zakładki (np. oceny czy plan zajęć) zostaję z powrotem przekierowany na stonkę startowa dzienniczka gdzie musze od nowa wpisac PIN.
Link z przekierowania wygląda tak: ...option=com_basicschool&task=BsLogout&Itemid=0
Wersja joomli 2.5.9 , BasicSchool ver.3.0

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Sprawdzałem cache, ustawienia sesji, wszystko wydaję się być w porządku. Będę wdzięczny za pomoc bo bez rozwiązania tego problemu z dzienniczka będą nici :(

tomhor
29-11-2013, 22:20
Witam wszystkich.
Mam pytanie, zainstalowałem komponent w wersji 3.0 i nie mogę nigdzie znaleźć opcji dodawania tematów lekcji. Czy możecie pomóc?

Pozdrawiam,
Tomek

tames
30-11-2013, 16:16
Witam! Jestem nowym użytkownikiem komponentu w wersji 3.0. Mam problem z konfiguracją. Do jakiej grupy musi być przypisany użytkownik Joomla będący nauczycielem? Jako manager nie ma dostępu do komponentu, po zalogowaniu do zaplecza. I drugi problem - jak dodam nauczyciela to jest on automatycznie przypisany, z prawami dostępu do 4 kategorii: administrator, redaktor, administrator klas i administrator przedmiotów. Jak to zmienić? Zależy mi na tym, żeby nauczyciel miał dostęp tylko do komponentu, po zalogowaniu się i miał tylko określone prawa. Po prostu nie chcę, żeby ktoś przez nieuwagę namieszał w stronie
Pozdrawiam
Tomasz

bartek23
04-12-2013, 12:27
Witam

Gdzie można wpisać zachowanie dla danego ucznia? Nie mogę tego znaleźć

bartek23
04-12-2013, 13:09
Witam

Gdzie można wpisać zachowanie dla danego ucznia? Nie mogę tego znaleźć

brzozabalu
06-12-2013, 12:30
Tames zacznę trochę od końca. Nauczyciele są przypisani do wszystkich 4 grup ale to czy będzie on należał do danej grupy zależy od Ciebie. Musisz zaznaczyć daną osobę i wtedy jak jest ona podświetlona dajesz zapisz. Jeżeli chcesz wybrać więcej osób przytrzymujesz "Ctrl" i wtedy możesz zaznaczyć więcej osób przypisanych do danej grupy.

Co do Twojego pierwszego pytania też męczę się z tym problemem bo przypisanie danej osoby do grupy "ADMINISTRATOR BasicSchool:" niestety nie daje takiej możliwości.
Po wejściu w komponent brak jest ikony "Opcje" w prawym górnym rogu. Komponent nie tworzy też żadnego "Dodatku" gdzie można by poszukać uprawnień. Korzystam też z CommunityBuilder i on mi się wyświetla jako jedyny Komponent dla zarejestrowanej grupy więc ustawienia grup i praw mam dobre.

Jak komuś uda się rozwiązać ten problem proszę o informację.

brzozabalu
07-12-2013, 18:16
Pojawił mi się problem z ocenami. Gdy przechodzę do "Wpisywanie ocen", następnie wybiorę prowadzącego i przedmiot pokazuje mi się coś dziwnego co zamieszczam w załączniku. Podobnie jak klikam na "Przeglądanie ocen". Załączam zdjęcia z wyglądem oraz konfiguracją kalendarza. Dodam, że Frekwencja działa prawidłowo.
7163 71647165

jfront
09-12-2013, 18:52
Pojawił mi się problem z ocenami. Gdy przechodzę do "Wpisywanie ocen", następnie wybiorę prowadzącego i przedmiot pokazuje mi się coś dziwnego co zamieszczam w załączniku. Podobnie jak klikam na "Przeglądanie ocen".

Witam, od piątku u mnie występuje coś podobnego po wybraniu polecenie oceny, przeglądanie lub wpisywanie, frekwencja jest ok. Proszę o wsparcie, może ktoś znajdzie chwilę czasu.7171
php 5.4.22, cgi-fcgi, mysql 5.6.15

joabo
21-12-2013, 13:51
Czy komuś udało się sprawić aby komponent wyświetlał nieklasyfikowanie na koniec? Bo u mnie mimo wpisania "N/K" nie działa. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

tames
01-01-2014, 13:52
Witam Brzozabalu
Udało mi się rozwiązać problem z ograniczeniem dostępu nauczycieli do komponentu, tak żeby nic nie namieszali przez pomyłkę. Stworzyłem osobną grupę administratorów, której odebrałem wszystkie prawa dostępu z wyjątkiem basicschool. Udało mi się to zrobić przez opcje Joomli w połączeniu z komponentem Access Manager.
Pozdrawiam

- - - Updated - - -

Sory ale nie wiem jak skierować odpowiedź do Brzozobalu

brzozabalu
04-01-2014, 11:20
Tak można tak zrobić ale pisałem o tym wcześniej, że jest to trochę rozwiązanie dłuższą drogą. Komponent powinien mieć możliwość edycji przyznawania praw dostępu.

tames
12-01-2014, 16:28
Witam, mam pytanie- jak zapisujecie w dzienniku przedmioty dzielone na grupy, które uczą inni nauczyciele? Chodzi mi o wf, informatykę, języki itp. Przedmioty w konfiguracji mogę podzielić na grupy. Tylko nie wiem czy zakładać np. osobno wf_dz i wf_chł z innymi nauczycielami, czy jeden wf z przypisanymi do niego np. 2 nauczycielami, a uczniów przypisać w konfiguracji do grupy I lub II. Nie wiem jak to w praktyce potem wpływa na średnie itd. Proszę o radę jak to wpisać.

tames
12-01-2014, 21:01
Witam,
Jestem przed prezentacja dziennika przed radą pedagog. Mam pytanie do konfiguracji nauczycieli w klasach. Udało mi się ograniczyć dostęp dla nauczycieli tylko do dziennika. Ale w samym komponencie niestety wbrew mojej konfiguracji wszyscy mogą wszystko :) I teraz jeśli jeden wychowawca ustawi nauczyciela z przedmiotu na J. Kowalskiego to drugi tez ma Jana Kowalskiego. Czy to da się zmienić. Zmiana w przyznaniu praw w komponencie nic nie daje. Ostatecznie każdy nauczyciel pamięta w jakiej klasie uczy. Tak że na upartego może tak zostać. Z ciekawości jednak zapytam - czy komuś udało się to skonfigurować lepiej. Pozdrawiam

bartas7
14-01-2014, 11:24
Pojawił mi się problem z ocenami. Gdy przechodzę do "Wpisywanie ocen", następnie wybiorę prowadzącego i przedmiot pokazuje mi się coś dziwnego co zamieszczam w załączniku. Podobnie jak klikam na "Przeglądanie ocen". Załączam zdjęcia z wyglądem oraz konfiguracją kalendarza. Dodam, że Frekwencja działa prawidłowo.
7163 71647165
Witam,

Czy naprawiłeś ten błąd? Też coś dziwnego mi się pokazuje i też nie mogę wpisywać ocen.

brzozabalu
14-01-2014, 14:02
Niestety nie udało mi sie tego rozwiązać. Odinstalowalem komponent i zainstalowalem jeszcze raz i dalej to samo. Dodam że działam na serwerze lokalnym i może to problem z ustawieniami ale wcześniej nie mialem problemu z innymi komponentami.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

bartas7
14-01-2014, 18:14
Chyba doszedłem o co chodzi. Zmieniłem PHP na 5,3 i poszło. Prędzej miałem 5,4. Teraz wszystko ładnie śmiga.

jajcek2006
18-01-2014, 18:34
gmerałem trochę w dzienniku i dodałem kilka opcji - wprowadzanie tematów lekcji, podział na 4 grupy, wiadomości kierowane do klasy lub do całej szkoły, zapowiadanie klasówek, na ukończeniu zastępstwa

demo dziennika (http://dziennik.maxkomputery.pl)

zakładka "Logowanie dla nauczyciela"
login: nauczyciel
hasło: nauczyciel

jacek (at) maxkomputery.pl

Bazyl
18-01-2014, 18:40
gmerałem trochę w dzienniku i dodałem kilka opcji

I co teraz?

Bo odczytuje Twój post, że nie chcesz się podzielić swoim gmeraniem, a przeciwnie, co sugeruje mejl?!

jajcek2006
18-01-2014, 21:40
I co teraz?

Bo odczytuje Twój post, że nie chcesz się podzielić swoim gmeraniem, a przeciwnie, co sugeruje mejl?!

Pisałem już we wcześniejszych postach ,że wyniki gmerania udostępnię szkołom (przez kontakt e-mail) stosującym komponent. Ponieważ nie jestem nauczycielem nie znam zawiłości i zależności jakie dziennik ma realizować - dlatego demo i oczekiwanie na wnioski i pomysły nauczycieli.

alex51
19-01-2014, 07:58
Pisałem już we wcześniejszych postach ,że wyniki gmerania udostępnię szkołom (przez kontakt e-mail) stosującym komponent. Ponieważ nie jestem nauczycielem nie znam zawiłości i zależności jakie dziennik ma realizować - dlatego demo i oczekiwanie na wnioski i pomysły nauczycieli.

Sądzę, że właściwym miejscem dla udostępnienia udoskonalonego przez Ciebie komponentu będzie jego publikacja w naszej "plikowni" (http://pliki.joomla.pl/). Dałoby to większe szanse na szersze konsultacje i pomysły oraz wnioski do Twoich modyfikacji nie tylko dla zgłaszających się do Ciebie drogą @. Taką też mamy u nas praktykę, by upubliczniać w pełnym słowa tego znaczeniu rezultaty własnych lub zapożyczonych i udoskonalonych rozwiązań, bo taka jest idea wolnego i otwartego oprogramowania.

gim2ost
20-01-2014, 15:12
Gdzie w szablonie zmienić, by uczniowi wyświetlała się średnia ważona. Obecnie uczeń ma średnią arytmetyczną a nauczyciel ważoną.
Pozdrawiam.

jajcek2006
20-01-2014, 17:39
Gdzie w szablonie zmienić, by uczniowi wyświetlała się średnia ważona. Obecnie uczeń ma średnią arytmetyczną a nauczyciel ważoną.
Pozdrawiam.

components/com_basicschool/views/studentcard/tmpl/markcard.php odkomentować linię 38

$mW = explode('|', $row->markweight!='' ? $row->markweight : '||||||||||||||||||||||||||||||||||' );

Pozdrawiam.

mallach
02-02-2014, 19:53
Witam wszystkich.
Komponent jest świetny, używałem go przez kilka lat jeszcze w wersji Joomla 1.5. Obecnie przeprowadzam migrację do wersji 3, a konkretnie zainstalowałem wersję 3.2.1. Oczywiście chciałbym go meć (basic school) także w tej wersji. Najpierw próbowałem zainstalować go z paczki o nazwie com_basicschool_2.5pl_for_J.1.5.zip, ale niestety instalator wywalił błąd o nieznalezieniu plikiu xml. Potem zainstalowałem go z linku z pierwszego postu tego wątku i o dziwo się zainstalował, lecz po wybraniu w menu komponenty otrzymuje błąd z klasycznym błędem 404 i informajcą o nieznalezieniu komponentu.
W związku z powyższym mam pytanie czy te wersje które przedstawiłem nie będa działać z joomlą 3? A może ktoś ma już zainstalowany w tej wersji.
Z góry dziekuję za informacje w tej sprawie.
Pozdrawiam.

zwiastun
02-02-2014, 20:39
Nie będą!

pepi911
08-02-2014, 10:41
Witam, mam problem z tym dzienniczkiem. Joomla 2.5 plik instalacyjny z pierwszego posta. Jak zaloguję się do panelu Ucznia i chciałbym przejrzeć oceny np z 1 półrocza to wylogowuje mnie i każe jeszcze raz wpisać imię i nazwisko oraz login i tak jest za każdym razem. Co może być przyczyną ?

pepi911
08-02-2014, 11:18
Co do problemu to w przeglądarce internet explorer działa wszystko dobrze. Na chrome wylogowuje.

jajcek2006
11-02-2014, 09:59
Wstępnie skończyłem pracę nad "zastępstwami".Ta część jeszcze nie jest dokładnie przetestowana.Jak ktoś chce zaaplikować do swojego dziennika to w plikach może być konieczna zmiana przedrostka nazw tabel na właściwy. I do waszej bazy trzeba dodać ze dwie tabele.
Zgodnie z obietnicą (żeby nie było że nie chcę się podzielić pracą) Proszę o wyrozumiałość - jestem amatorem nie programistą jak autor. Plik spakowanej (akeba) joomla 2.5 i dziennika do pobrania tu (http://maxkomputery.pl/komputerowy-newsletter/basicschool-komponent-szkolnego-dziennika-na-joomla.html) :up:

jajcek2006
11-02-2014, 22:17
Odp. dla pepi911

A sprawdź uprawnienia do plików całego folderu Joomla a szczególnie właściciela i grupę.Jeśli to linuxowy apache to właściciel i grupa powinny być http. Tyle przychodzi mi do głowy.

alfzmelmack
20-02-2014, 10:54
Pytanie do jajcek2006.
Jeżeli mam zainstalowany basicschool 3.0 i chcialbym zainstalowac Twój zmieniony, to wystarczy nadpisac pliki (czyli skopiowac na serwer ) czy też zainstalowac od nowa, jak zrobic z wprowadzonymi klasami ?

jajcek2006
23-02-2014, 08:00
Wczoraj wieczorem była psia pogoda a ja siedząc przy piwku:zly: , gmerając w skryptach dziennika dorobiłem :

Pełne nazwy przedmiotów z polskimi znakami:


1.) /administrator/components/com_basicschool/models/absence.php

W lini 40 po:
$db->setQuery($query);
$this->_class = $db->loadObjectList();
dodajemy:
//nazwy przedmiotow
$query = 'SELECT id, lessonname, fullname FROM deg19_bschool_lessons ';
$db->setQuery($query);
$this->_nlessons = $db->loadObjectList();
przed:
//weryfikacja dostepu i definicji klas


oraz dodajemy:


function &getNLessons() {
return $this->_nlessons;
}


przed:
//zapis frekwencji klasy
function store() {
JRequest::checkToken() or jexit( 'Invalid Token' );


2.) /administrator/components/com_basicschool/views/lesson/tmpl/edit.php


Po wpisie:
<ul class="adminformlist">
<li>
<label id="jform_title-lbl" for="jform_title"><?php echo JText::_( 'BS_LESSON_NAME' );?></label>
<input id="jform_title" type="text" name="lessonname" size="22" value="<?php echo $this->row[0]->lessonname;?>" class="inputbox">
</li>


dodajemy:


<li>
<label id="jform_title-lbl" for="jform_title"><?php echo JText::_( 'BS_LESSON_FULLNAME' );?></label>
<input id="jform_title" type="text" name="fullname" size="22" value="<?php echo $this->row[0]->fullname;?>" class="inputbox">
</li>


3.) /administrator/components/com_basicschool/views/absence/view.php


Po wpisie:
$active = false;
if ( $cls[$i]->id== $rows[0]->id) { $active = true; }
BS_Helper::BsSubMenuButton(JText::_('BS_CLASS').' '.$cls[$i]->classname, $link.$cls[$i]->id, $i, $active);
} echo '</div>';


dodajemy:


//pelne nazwy przedmiotow
$less_name = Array();
for($g=0, $v=count($nlessons); $g < $v; $g++) {
$less_name[$nlessons[$g]->lessonname] = $nlessons[$g]->fullname;
}
$less_name['[okienko]'] = "Okienko";


Przed wpisem:


//sprawdzanie lekcji dnia
$planday = isset($rows[0]->planday) ? explode('|', $rows[0]->planday) : array(0);


oraz na samym końcu pliku:


$this->assignRef( 'lessonsfname', $less_name );


przed:


parent::display($tpl);
}
}
?>


4.) /administrator/components/com_basicschool/views/absence/tmpl/absence.php


Trzeba zamienić wyprowadzenia nazwy przedmiotu w grupach i bez grup:


W części gdzie wyprowadzane są nazwy grup wpisy miały postać:


echo $lsn[$n][0]; //<- grupa pierwsza


echo $lsn[$n][1]; //<- grupa druga i analogicznie dla pozostałych grup jeśli ktoś miał więcej niż dwie


te wpisy zamieniamy na:


echo $this->lessonsfname[$lsn[$n][0]]; //<-grupa pierwsza


echo $this->lessonsfname[$lsn[$n][1]]; //<- grupa druga


i podobnie dla przedmiotów bez grup


wpis miał postać:
echo $this->lessonsday[$n];


i zamieniamy go na:


echo $this->lessonsfname[$this->lessonsday[$n]];


5.)W bazie MYSQL w tabeli


***_bschool_lessons


po kolumnie:
lessonname


trzeba dodać kolumnę:


nazwa: fullname
typ: varchar
długość: 30
ustawienia domyślne:
metoda porównywania napisów: utf8_general_ci




Podobnie przez analogię pkt. od 1 do 4 możecie dodać sobie wyprowadzanie nazw przedmiotów do drukowania kartek z ocenami (jak ktoś ma trudność niech pisze na pw) i gdzie sobie ktoś wymarzy.
Idea tej modyfikacji polega na tym że dotychczasowa nazwa w której nie można używać spacji i polskich znaków pozostaje nadal tak samo używana i jest indeksem do przetwarzania.
Natomiast pełna nazwa przedmiotu z ogonkami i spacjami jest do tego indeksu prezypisana i używana tylko do wyświetlenia.


Także po tych modyfikacjach trzeba do każdego przedmiotu z dotychczasową nazwą dopisać pełną nazwę taką jaka ma się wyświetlać w okienku
BS_LESSON_FULLNAME
do tego dopiszcie sobie tłumaczenie w panelu administratora joomla
->języki -> nadpisywanie tłumaczeń ->Polisch(Pl)-Zaplecze->Utwórz
to jest stała językowa: BS_LESSON_FULLNAME
a w tekst wpiszcie to jak ma się nazywać okienko do wpisywania pełnej nazwy przedmiotu.

Nasze dzienniczki mają już ładnie brzmiące nazwy przedmiotów.Pozdrawiam.

jajcek2006
23-02-2014, 10:05
Poprawka pop. wpisu:

Zamiast:
//nazwy przedmiotow
$query = 'SELECT id, lessonname, fullname FROM deg19_bschool_lessons ';
$db->setQuery($query);
$this->_nlessons = $db->loadObjectList();

ma być:
//nazwy przedmiotow
$query = 'SELECT id, lessonname, fullname FROM #__bschool_lessons ';
$db->setQuery($query);
$this->_nlessons = $db->loadObjectList();

tj: przedrostek tabeli z deg19 na #_

nemesis_dex
22-08-2014, 22:16
Witam.

Ściągnąłem właśnie komponent ale widzę że nie ma w nim możliwości dodawania tematów więc postanowiłem zainstalować pełną wersję komponentu wraz z joomlą. Niestety po wejściu do zaplecza strony i wejściu w Frekwencję w zakładce obecność jak również Tematy lekcji widzę same błędy:


Warning: mysql_query() [function.mysql-query (http://wojciktw.pl/dziennik/administrator/function.mysql-query)]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in...

Czy ktoś wie gdzie mogę dokonać zmiany aby poprawnie wyświetlały się tematy. Dodatkowo pytanie za pewne do samego autora komponentu czy mógłby podesłać kompletny komponent zawierający tematy lekcji bądź jakąś instrukcję do zmiany aby w dostępnym publicznie komponencie można było uruchomić tą funkcjonalność? Chyba że ktoś z forumowiczów posiada taki komponent lub rozszerzenie...

Z góry dziękuję za pomoc

nemesis_dex
01-10-2014, 19:20
Pytanie do jajcek2006
Wiem że przy instalowaniu twojej kompletnej paczki, wymagane jest zachowanie nazwy prefixu. Czy wiąże się to jedynie z tym że w plikach podawana jest kompletna nazwa tabeli wraz z prefixem? Czy jeśli zmienię w plikach nazwę prefixu to mogę bez problemu do tej samej bazy dodawać kolejne tabele pod inny dziennik z innym prefixem? Pytam ponieważ mam problem z hostingiem który ograniczony jest liczbą baz a chciałbym zainstalować dziennik dla 2 niezależnych Oddziałów. W chwili obecnej tak właśnie zrobiłem testowo i wychodzi na to że działa ale nie chciałbym aby potem produkcyjnie okazało się że coś jest nie tak. Poza tym widzę że po wgraniu kopi na serwer w bazie znajdują się też inne tabele z innymi prefixami - czy to jakieś pozostałości po różnych wersjach?

wbielak
25-10-2014, 18:55
zainstalowałem ten komponent do joomli 3.3.6 pokazuje się błąd 404 nie wiidzi komponentu. Zaznaczam że instalacja przebiegła pomyślnie. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem i rozwiązał go, bardzo proszę o odpowiedź

dareo
10-12-2014, 12:49
Witam mam mały problem wszystko śmiga ładnie pieknie prócz hmm mam rozjechane całe okienko logowania .. jak na zdjeciu widac.. jak moge to porawic?7955

goszczanow
26-12-2014, 10:29
Witam zainstalowałem tą wersię pod joomla 3.3, komunikat: zainstalowano poprawnie, na zapleczu ikonka jest ale po kliknięciu komunikat: 404 - Nieznany błąd. Może ktoś pomoże.. Kiedyś miałem pod joomla 1.5 i było ok. Wszystkiego dobrego w nowym roku 2015

Gall Anonim
26-12-2014, 11:24
Jak widzisz temat wątku to:
"Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x"
Tak więc obecnie dostępna wersja jest niedostosowana do Joomla 3 a osoba "Prowadząca" (http://www.maxkomputery.pl/) projekt zarzuciła dalsze rozwijanie rozszerzenia.
Q pokrzepieniu serc uchylę jednak rąbka tajemnicy iż po rozmowie telefonicznej za zgodą dotychczas prowadzącego projekt, zostały podjęte przez Jolę prace mające na celu dostosowanie rozszerzenia do wersji Joomla 3 zarówno w kwestii kompatybilności jak i interfejsu użytkownika (tą częścią zajmuje się Qbik). Obecnie rozszerzenie działa w wersji próbnej - przewidywane jest niebawem udostępnienie konta testowego - w celu "wyłapania" przez szersze grono wszelkich niedociągnięć.
Dalsze informacje z frontu działań niebawem.
Szczęśliwego nowego roku.

drzejan
07-02-2015, 22:35
Mam problem z działaniem komponentu. Wszystko działa poprawnie tj: wprowadzanie uczniów, frekwencja, wprowadzanie ocen, wydruki, ale podczas próby wyświetlenia statystyk nie uzyskuję żadnych informacji. Pojawia się ekran na którym znajduje się nazwa klasy, tabela z przedmiotami, strzałki do sortowania, odnośnik do uczniów klasy, ale po kliknięciu w cokolwiek nie uzyskuję żadnej informacji??? Statystyki w przegladaniu ocen działają.
Wprowadzona Klasa ma 21 przedmiotów i 32 uczniów.

Bardzo proszę o pomoc ...

yustik
08-02-2015, 18:35
drzejan - Czy to nie jest może kwestia tego, że np. frekwencje (wpisy automatyczne) nie są pozapisywane/zatwierdzone ? (czerwone "światełko na lewym marginesie)?

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -


Poprawka pop. wpisu:
_

Jajcek2006 - posłużyłam się Twoją aplikacją z .jpa - zainstalowane, hula, działa i to wielki dar dla mojej szkoły.
BArdzo dziękjuę w imieniu wszystkich dzieciaków - korzystamy z tego jako z "dzienniczka ucznia" (nie dziennika szkolnego w ogóle).

Mam pytanie (może naiwne, przepraszam, początkuję):
w wyszukiwarkach, mimo wszysktich zmian koniecznych, a opisywanych na Forum,
(prawidłowego tytułu i opisu szkoły)
wyświetla się L.O. w Giżycku (a komponent na subdomenie chodzi na całkiem innym adresie, ,rzecz jasna).
Czy to ma potrwać, aż wujek google się zorientuje w dokonanych zmianach,
czy czegoś nie zrobiłam jeszcze?

Z góry dzięjkuję za trud odpowiedzi od kogokolwiek..

drzejan
09-02-2015, 01:01
Dziękuję za trop dotyczący statystyk, ale po sprawdzeniu wszystkich dni wraz z dniami wolnymi są zielone "światełka na lewym marginesie". Nie akceptowałem wpisów z dniami wolnymi przypisanymi podczas konfiguracji w kalendarzu.
To co zauważyłem, a co jest troszkę dziwne to informacja którą widać po wejściu w opcję statystyka. Pojawia się: Dane statystyczne : [Klasa ] (w tym wpisie brak jest nazwy klasy po zielonej Klasa np. [Klasa 1iT]) ???

Może jakaś inna przyczyna???
Pozdrawiam

Przemo53
08-03-2015, 11:21
Witam.
Czy może mi ktoś pomóc odnośnie kopi danych dziennika. Otóż strona szkoły ma nową stronę w joomli i nowy dziennik (nowa baza danych). Jak przegrać dane ze starego dziennika tak by się pokazywały w nowym. Czy jest to możliwe w jakiś sposób czy trzeba zaczynać od zera.

robszymanski
05-08-2015, 16:03
wgrałem komponent basicschool 3.0b i nie mogę wpisać ocen, ponieważ nie wyskakuje mi nic tylko pierwszy semestr albo drugi semestr, co mam zrobić?

ag71
14-09-2015, 19:21
Witam
Komponent zainstalowany, dane uczniów wprowadzone i zonk. Po zalogowaniu przez rodzica od frontu kliknięcie na jakąkolwiek zakładkę powoduje automatyczne wylogowanie i komunikat Nieprawidłowe dane ucznia lub PIN. Miał ktoś z was taki problem i uporał się?

ag71
15-09-2015, 13:04
Witam
Komponent zainstalowany, dane uczniów wprowadzone i zonk. Po zalogowaniu przez rodzica od frontu kliknięcie na jakąkolwiek zakładkę powoduje automatyczne wylogowanie i komunikat Nieprawidłowe dane ucznia lub PIN. Miał ktoś z was taki problem i uporał się?
Nie mogę edytować posta więc piszę drugiego. Okazało się, po wyłączeniu mode_rewrite w Joomli problem się skończył

nemesis_dex
06-12-2015, 15:08
Witam

Czy ktoś z Was miał może problem z logowaniem ucznia do dziennika? Mam przypadek występujący tylko w jednej klasie, że po próbie logowania uczniów do dziennika z tej samej klasy, wyświetla się błąd 500 lub czysta strona w zależności od serwera. Przeniesienie ucznia do innej klasy powoduje rozwiązanie problemu. Przeglądałem bazę ale nie znalazłem błędów. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?

nemesis_dex
03-02-2016, 10:29
Czy próbował ktoś z Was robić widok tematów lekcji np. za cały miesiąc?

Pzdr1980
08-02-2016, 21:24
Ja próbowałem, używałem wielu rozwiązań i niestety mi się nie udało, jak ktoś coś ogarnął, to podpinam się pod temat i również proszę o info :)

Jurek_W
05-09-2016, 16:44
Witam,
Czy jest gdzieś ten komponent dla joomla 3