PDA

Zobacz pełną wersję : Brak przycisku DO KOSZYKA w widoku kategorii (warianty produktu)



difrost
13-02-2013, 19:08
Szanowni!
Mam w kategorii produkty, które posiadają różne warianty. Z tego też powodu w widoku kategorii obok produktu nie widać przycisku DO KOSZYKA.
Ja wiem, że produkt ma warianty i klikam w jego szczegóły ale klienci tego nie wiedzą i zwyczajnie traktują takie produkty jako niedostępne.
Czy jest sposób aby w przypadku produktów, które mają warianty w widoku kategorii pokazywała się jakas informacja, że produkty posiadają warianty i aby dodać do koszyka trzeba wejść w szczegóły?

Będę wdzięczny za każdą sugestię :)

Problematyczna strona to Joomla 1.5.15 oraz VM 1.1.4 - tak wiem, że to starocie ale na chwilę obecną tak musi być.

difrost
13-02-2013, 23:35
Nie czekając szukałem rozwiązania ale utknąłem w edycji plików browse_1.php (akurat ten mam ustawiony) oraz addtocart_form.tpl.php.
browse_1.php odpowiada za wyświetlanie produktów w kategorii. W nim znajduje się fragment odpowiedzialny za przycisk DO KOSZYKA lub BRAK NA STANIE

<?php echo $form_addtocart ?>
Ponieważ w tym miejscu nie znalazłem nic co można zmodyfikować poszedłem głebiej i w pliku addtocart_form.tpl.php znalazłem fragment

$button_lbl = $VM_LANG->_('PHPSHOP_CART_ADD_TO');
$button_cls = 'addtocart_button';
if( CHECK_STOCK == '1' && !$product_in_stock ) {
$button_lbl = $VM_LANG->_('VM_CART_NOTIFY');
$button_cls = 'notify_button';
$notify = true;
} else {
$notify = false;
}
Fragment ten sprawdza czy są produkty czy nie i generuje odpowiedni przycisk.
Niestety tutaj utknąłem gdyż nie wiem jaki warunek napisać aby sprawdzić czy są wariaty czy nie. I to najprawdopodobniej będzie rozwiązanie problemu.

Jakieś sugestie?