PDA

Zobacz pełną wersję : Przyśpieszanie Joomla + SobiPRO



ar4
15-02-2013, 14:53
Witam,
właśnie kończę tworzyć portal i jest on strasznie zamulony. Trochę zoptymalizowałem stronę poprzez pobieranie potrzebnych bibliotek z Google, kopresję strony, połączenie plików css i standardowe cache strony. Czy znajcie jakieś dobre wtyczki które działałaby na Joomla 2.5.x
Jestem skłonny wydać nawet nieco pieniędzy, ale niech będzie to zakup wart uwagi.
Od trzech dni szukam różnych wtyczek, pluginów, poradników i w ten sposó udało mi się zmniejszyć czas ładowania strony oraz wielkości strony o 60%
Czy możecie coś polecić?
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

palyga007
15-02-2013, 15:11
a może by tak link...

ar4
15-02-2013, 19:02
uczelnie . Pro

robak142
15-02-2013, 22:22
W SobiPro zrób test w ustawieniach->sprawdzenie systemu jak to wygląda u Ciebie. Bardzo ważna jest dostępna Obsługa SQLite. To konieczność w sobipro przy sporych katalogach.

Sporo zyskasz wprowadzając paginację na liście. Nie pokazuj wszystkiego na 1 stronie, tylko np 15 wpisów na stronie.
Sprawdź logi błędów w sobipro oraz ustawienia cache'u w ustawieniach ogólnych.
...i będzie dało się z tym żyć.

PeFik
15-02-2013, 23:43
Ja bym najpierw zrobił analizę, a potem instalował dodatki. Bo trzeba wiedzieć co muli i w jakiej kolejności.

ar4
17-02-2013, 13:17
W SobiPro zrób test w ustawieniach->sprawdzenie systemu jak to wygląda u Ciebie. Bardzo ważna jest dostępna Obsługa SQLite. To konieczność w sobipro przy sporych katalogach.

Sporo zyskasz wprowadzając paginację na liście. Nie pokazuj wszystkiego na 1 stronie, tylko np 15 wpisów na stronie.
Sprawdź logi błędów w sobipro oraz ustawienia cache'u w ustawieniach ogólnych.
...i będzie dało się z tym żyć.

Sprawdzanie systemu było pierwszą czynnością jaką wykonałem przed instalacją sobipro. U mnie serwer obsługuje SQLite.
Jeżeli chodzi o paginację to niestety wiem, że dużo by to zmieniało ale nie mogę, gdyż całe założenie katalogu będzie mijało się z celem, wszystko musi być na jednej stronie.
Z tego właśnie powodu poszukuję jakiegoś dodatku który zamieniałby całą stronę na wersję statyczną. Znalazłem już dodatek ale on działa pod Joomla 1.5.




najpierw zrobił analizę, a potem instalował dodatki. Bo trzeba wiedzieć co muli i w jakiej kolejności.
Strona muliła od początku, zacząłem optymalizować i strona zmniejszyła mulenie, ale to jeszcze nie jest to co mogłoby przejść...


Czy możecie więc coś jeszcze zaproponować?

PeFik
17-02-2013, 13:39
Odinstaluj pluginy, których nie używasz, wbrew powszechnej opinii wyłączone nadal obciążają system.
Poczytaj o optymalizacji za pomocą httaccessa.

ar4
18-02-2013, 13:10
Odinstalowałem to co nie jest używane...
Szukałem optymalizacji w htaccess ale nic nie znalazłem, gdyż za każdym razem wyniki jakie znajduję dotyczą przekierowań. Ja mam ustawione przekierowanie z domeny bez www na z www, ale nic więcej tam nie ustawiałem. Czy możesz podesłać jakiś temat, który nakierowałby mnie co dokładniej mam szukać z tą optymalizacją w htaccess?
Ps. pierwszy raz słyszę, że coś tam można zrobić aby przyśpieszyć działanie Joomla!

Bazyl
18-02-2013, 13:36
Dzień dobry,

Na joomla.pl masz materiały z Joomla!Day Polska. Szukaj

ar4
19-02-2013, 09:34
Znalazłem filmik, przestudiowałem i wprowadziłem na stronie. Teraz czas ładowania strony to około 4-5 sek. a drugie pobranie strony około 2 sek.
W sumie jest to już dobry wynik, ale nie najlepszy, co jeszcze możecie polecić. Może jest jakiś dodatek, który zamrażałby wszystko na stronie i przetwarzał całą stronę do cache jako element statyczny?
Ps. zmieniłem również menu, odnośniki pod logiem i w stopce, reklamy umieściłem w kodzie a nie przez moduły, aby nie wysyłało zapytań do bazy, a czytało czysty html.