PDA

Zobacz pełną wersję : sigplus joomla 1.5 - długo wczytuje zdjęcia



redemers
16-02-2013, 12:17
Zmieniłem SIG na SIGPlus
Dodatek bardzo długo wczytuje galerie ze zadęciami - czasami na kilka rat.
Mam skany ok 2000 (W=1200 px) kopert, i ok 1600 artykułów.
Nie bardzo wiem jak to ugryźć, a forum niewiele na ten temat mówi.
Cahe mam wyłączony, bo ciągle zapełniał mi się po brzegi.
SIG działał normalnie tylko nie bardzo było jak go konfigurować (Pro - całkowicie się wysypywał)
Wrzuciłem dodatkowo php.ini do katalogu ze strona ponieważ go nie było.

Strona w j1.5.26 www e-fdc.pl nie ma opcji jej przenieś na wyższą Joomle ze względu na ilość zawartego materiału.

ugly kid joe
16-02-2013, 12:19
no i po wrzuceniu php.ini do folderu joomla nie pomogło ? :blink: aż nieprawdopodobne.

redemers
16-02-2013, 12:23
Może nie ta wersja php.ini taką znalazłem w necie.

<?phpengine = On
short_open_tag = On
asp_tags = Off
precision = 12
y2k_compliance = On
output_buffering = Off
zlib.output_compression = Off
implicit_flush = Off
unserialize_callback_func=
serialize_precision = 100
allow_call_time_pass_reference = On
safe_mode = Off
safe_mode_gid = Off
safe_mode_include_dir =
safe_mode_exec_dir =
safe_mode_allowed_env_vars = PHP_
safe_mode_protected_env_vars = LD_LIBRARY_PATH
open_basedir =
disable_functions = system, shell_exec, passthru, popen, exec, proc_open, socket_bind, socket_create, escapeshellarg, escapeshellcmd, proc_close, proc_get_status, proc_nice, symlink, shell_exec, pcntl_fork, pcntl_exec, proc_terminate
disable_classes =
expose_php = On
max_execution_time = 3600
max_input_time = 120
memory_limit = 64M
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
display_errors = On
display_startup_errors = Off
log_errors = On
log_errors_max_len = 1024
ignore_repeated_errors = Off
ignore_repeated_source = Off
report_memleaks = On
track_errors = Off
error_log = error_log
variables_order = "EGPCS"
register_globals = Off
register_argc_argv = On
post_max_size = 8M
gpc_order = "GPC"
magic_quotes_gpc = On
magic_quotes_runtime = Off
magic_quotes_sybase = Off
auto_prepend_file =auto_append_file =
default_mimetype = "text/html";default_charset = "iso-8859-1"
include_path = ".:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php"
doc_root =
user_dir =
; Directory in which the loadable extensions (modules) reside.extension_dir = "/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-zts-20060613"zend_extension="/usr/local/IonCube/ioncube_loader_lin_5.2.so"zend_extension_ts="/usr/local/IonCube/ioncube_loader_lin_5.2_ts.so"extension="eaccelerator.so"eaccelerator.shm_size="4"eaccelerator.cache_dir="/tmp/eaccelerator"eaccelerator.enable="1"eaccelerator.optimizer="1"eaccelerator.check_mtime="1"eaccelerator.debug="0"eaccelerator.filter=""eaccelerator.shm_max="0"eaccelerator.shm_ttl="0"eaccelerator.shm_prune_period="0"eaccelerator.shm_only="0"eaccelerator.compress="1"eaccelerator.compress_level="9"extension="suhosin.so"

suhosin.post.max_array_depth = 0suhosin.post.max_array_index_length = 0suhosin.post.max_name_length = 0suhosin.post.max_totalname_length = 0suhosin.post.max_vars = 0suhosin.post.max_value_length = 0
suhosin.request.max_array_depth = 0suhosin.request.max_array_index_length = 0suhosin.request.max_name_length = 0suhosin.request.max_totalname_length = 0suhosin.request.max_vars = 0suhosin.request.max_value_length = 0suhosin.request.max_varname_length = 0
suhosin.get.max_array_depth = 0suhosin.get.max_array_index_length = 0suhosin.get.max_name_length = 0suhosin.get.max_totalname_length = 0suhosin.get.max_value_length = 0suhosin.get.max_vars = 0
suhosin.session.encrypt = Off
enable_dl = Off
file_uploads = On
upload_max_filesize = 8M
allow_url_fopen = Off
default_socket_timeout = 60
define_syslog_variables = Off
[mail function]
smtp_port = 25
sendmail_path = "/usr/sbin/sendmail -t -i"
[SQL]sql.safe_mode = Off
[MySQL]mysql.allow_persistent = Offmysql.max_persistent = -1mysql.max_links = -1mysql.default_port =mysql.default_socket =mysql.default_host =mysql.default_user =mysql.default_password =mysql.connect_timeout = 60mysql.trace_mode = Off
[dbx]dbx.colnames_case = "unchanged"
[bcmath]bcmath.scale = 0
[Session]session.save_handler = files
session.save_path = /tmp
session.use_cookies = 1
session.name = PHPSESSID
session.auto_start = 0
session.cookie_lifetime = 0
session.cookie_path = /
session.cookie_domain =
session.serialize_handler = php
session.gc_probability = 1session.gc_divisor = 100
session.gc_maxlifetime = 1440
session.bug_compat_42 = 1session.bug_compat_warn = 1
session.referer_check =
session.entropy_length = 0
session.entropy_file =
session.cache_limiter = nocache
session.cache_expire = 180
session.use_trans_sid = 0
url_rewriter.tags = "a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldse t="

[Verisign Payflow Pro]pfpro.defaulthost = "test-payflow.verisign.com"pfpro.defaultport = 443pfpro.defaulttimeout = 30

extension=pdo.soextension=pdo_sqlite.soextension=s qlite.soextension=pdo_mysql.so
[Zend]zend_extension_manager.optimizer=/usr/local/Zend/lib/Optimizer-3.3.3zend_extension_manager.optimizer_ts=/usr/local/Zend/lib/Optimizer_TS-3.3.3zend_optimizer.version=3.3.3zend_extension=/usr/local/Zend/lib/ZendExtensionManager.sozend_extension_ts=/usr/local/Zend/lib/ZendExtensionManager_TS.so
?>


wrzuciłem do katalogu public_html/katalog_strony/
może do katalogu public_html/katalog_strony/administrator ??

ugly kid joe
16-02-2013, 12:25
wersja jak najbardziej w porząsiu... tylko ja nie wiem co można jeszcze dodać do tego wątku.

redemers
16-02-2013, 12:30
Czytałem jeszcze o odświeżeniu Apache, ale na serwerze nie bardzo widzę taką opcje.
Znalazłem jeszcze na zapleczu info o miejscu do php.ini ale nie znalazłem takiego katalogu

/usr/local/lib/php.ini
Dodatek SIG jest wyłączony nie odinstalowany (przy pierwszej próbie z SIGPlus był odinstalowany i występował ten sam problem)

Edit:
Zastanawiam sie jeszcze nad tym


default_mimetype = "text/html"
;default_charset = "iso-8859-1"
jeżeli j.polski to powinno być 2, a widzę że jest jakiś problem z wyświetlaniem czcionki.

Gdzie to można zmienić, jeżeli można ?

Edit:
Wrzuciłem sam plugin bez modułu, czy to ma jakiś wpływ na to co się dzieje ?

Edit:
Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Jak już za entym razem załaduje się strona z grafikami, jest juz wszystko dobrze. Po za tym w cache strony, pomimo że jest on wyłączony pojawiają się jakieś pliki, w dużej ilości.

redemers
16-02-2013, 13:01
I czasami pojawia sie takie cuś


Nieudane wczytanie modułu:MySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 0 AND ( mm.menuid = 1 OR mm.menuid = 0 ) ORDER BY position, ordering

ugly kid joe
16-02-2013, 13:06
chłopie, masz 2000 plików, pewnie po 10 MB każdy. komunikat błędu świadczy o przekroczonym limicie czasu wykonania się skryptów. cała reszta u góry to jakiś kabaret, a pół internetu zrywa sobie boki ze śmiechu z tego co piszesz.

redemers
16-02-2013, 13:12
Pliki po ok 200 kb. Chodzi o to że na SIG śmiga błyskawicznie. I to mnie własnie ciekawi.
Może i kabaret ;) Niech się śmieją - ja się po prostu na tym nie znam, i jak widać nie tylko ja :)

zwiastun
16-02-2013, 13:46
@redemers: to, co ponizej, to nie po to, by Cię urazić, sprawić przykrość, ale po to byś zrozumiał, co robisz!

Niech się śmieją - ja się po prostu na tym nie znam
Czy operację serca, żołądka, trzustki, czy czegokolwiek tez sobie wykonasz sam, choć się na tym nie znasz?
Czy samochód też naprawiasz sam, choć nie jesteś mechanikiem?
Nie święci garnki lepią, ale lepią je garncarze! Bo potrafią, bo się na tym znają, bo nabyli stosowanych umiejętności.


Cahe mam wyłączony, bo ciągle zapełniał mi się po brzegi.
1. Nie cahe, tylko cache jeśli już pisać po angielsku.
2. Zapełniał się po brzegi, ale dzięki temu skracał znacznie czas wykonywania skryptów. Swoją drogą takie "zapełnianie się po brzegi" też miało swoje powody i wymagało zbadania.


Wrzuciłem dodatkowo php.ini do katalogu ze strona ponieważ go nie było.
Po czym przytaczasz znaleziony gdzieś w Sieci jakiś plik php.ini, który tam podobno wrzucileś.
Bez obrazy, ale toż to najzwyklejsza w świecie głupota - robić coś, o czym nie masz zielonego pojęcia, nie zdając sobie w ogóle sprawy z konsekwencji tego, co się czyni.

Czytałem jeszcze o odświeżeniu Apache, ale na serwerze nie bardzo widzę taką opcje.
Tak, jak Ci napisal @ugly kid joe: śmiech na sali. Słyszałeś, że dzwonią, nie wiesz w którym kościele i po co, ale sam byś pociągnął też za swoje sznury. Na szczęście, przed taką bezmyślnością, Twój dostęp do serwera ogranicza się do konta FTP.

I na koniec: wiara w to, że na forum znajdzie się ktoś, kto na podstawie informacji laika bez wglądu do zaplecza Joomla, w logi serwera, ustawienia serwera, testów zdiagnozuje Ci problem i znajdzie lekarstwo, nie jest niczym innym, jak tylko wyrazem naiwności.

Odpowiedź na pytanie, co masz zrobić, znajduje się w na początku tego tekstu: przygotuj kasę (i to nie 10 zł), zleć specjaliście i przestań dawać innym powody do stukania się po głowie.

PS Przykro mi, że muszę pisać takie teksty

redemers
16-02-2013, 14:16
Pewnie masz racje.
Uczę się sam na błędach i próbuje sam to zrozumieć, przy pomocy forum i Google. Mnie w szkole uczyli ruskiego a nie informatyki i angielskiego, zamiast zajęć dodatkowych w sobotę mieliśmy prace społeczne na rzecz szkoły. Wszystko co do tej pory zrobiłem - zrobiłem sam i działa. Może i robię z siebie idiotę, ale przynajmniej próbuje coś sam zrobić, a nie żerować i czekać na gotowe rozwiązania :)
Pytam dopiero jak mi nie idzie - a i tak zastanawiam się czy zaraz mnie nikt nie zbluzga i nie wskaże wyszukiwarki forum, twierdząc że nic mi się samemu nie chce robić.
Na szczęście wpadłem na to aby robić moje eksperymenty na kopii strony.

A co do zleceń internetowych, jeden osobnik zaproponował mi pomoc, wysłałem mu 200 zł zaliczki i nic w zamian nie dostałem.

Gall Anonim
16-02-2013, 14:22
trona w j1.5.26 www e-fdc.pl nie ma opcji jej przenieś na wyższą Joomle ze względu na ilość zawartego materiału
W czym problem?
Ilości które podałeś nie są czymś niesamowitym - wielu z nas wykonywało migracje portali z większymi ilościami treści i zawartości - spoko - da się zrobić - nie badałem struktury tej strony, więc nie wiem jakie masz zainstalowane rozszerzenia ale o ile nie ma jakiś specjałów to zrobisz to sam spokojnie.
pzdr

zwiastun
16-02-2013, 14:28
A co do zleceń internetowych, jeden osobnik zaproponował mi pomoc, wysłałem mu 200 zł zaliczki i nic w zamian nie dostałem.
Na to Ci nie poradzę. Na złodziei trzeba wszędzie uważać.
Nie było moim zamiarem zniechęcać Cię do korzystania z forum i zadawania pytań. Są wszakże sfery, w których wymagana jest kompetencja przynajmniej na takim poziomie, by umieć ocenić, czy jest się w stanie poradzić z czymś samemu, czy trzeba skorzystać z usług specjalisty, tudzież, czy wystarczająco dużo o czymś wiem, by to zrobić, czy znam i rozumiem skutki. W poprzednich postach w tym wątku walnąłeś tyle głupstw, że nie sposób było przejść nad nimi do porządku

redemers
16-02-2013, 14:52
@zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun)
Ja to wszystko rozumiem - dlatego się nie "rzucam" tylko pytam i czytam z pokorą uważnie odpowiedzi.
Odpuszczam sobie SIGPlus. Spróbuje doczytać w internecie jak skonfigurować SIG dla własnych potrzeb. Nie potrzebuje fajerwerków na stronie.
A zlecenie poszło przez Allegro - i Płace z Allegro wcale nie pomogło - policja rozłożyła ręce: "niska szkodliwość czynu".

@Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim)
Nie ma prawie żadnych bajerów. Sama joomla + SIG, Auto Purge Cache, Superfish menu i Zaragoza SEO.
Szablon strony robiłem sam, skanowanie materiałów wklepywanie +/- 4 lata, nie chce znowu przez to przechodzić bo to i tak 25 % tego co chceopublikować. A podejrzewam że i tak pewnego dnia wszystko stanie, ponieważ przy ostatniej aktualizacji serwera strona zaczęła szaleć, a i wsparcie dla j 1.5 nie będzie trwało wiecznie.
Strona www.e-fdc.pl

zwiastun
16-02-2013, 15:11
1. Masz jeszcze do dyspozycji SIGE
2. Nie pewniej poszukać kogoś przez dział zleceń na Forum? Tu przynajmniej widzisz, czy chętny do przyjęcia zlecenia udziela się na forum i jak jest oceniany. Zawsze też możesz się zdecydować na kogoś z moderatorów (jeśli się zgłoszą), a ci na pewno takiej plamy nie dadzą.
3. Jeśli w witrynie nie ma bajerów, migracja rzeczywiscie nie jest zadaniem ponad siły, a zarządzanie pamięcią podręczną w J 2.5 zostało usprawnione.

redemers
16-02-2013, 15:42
@zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun)

Zastanowię się nad tym co napisałeś. To wszystko zależy jakie będą koszta.
A czy nie lepiej było by na j 3.0 ? (bo na chłopski rozum po co znowu migrować z 2.5 na 3.0 ?)
Co do SIGE to na joomla-extensions i stronie autora widzę tylko pod j 2.5 i 3. Na razie się z tym wstrzymam.
Sam jestem moderatorem na Forum Filatelistów Polskich - i więc jacu uciążliwi sa tacu "goście" jak ja.

zwiastun
16-02-2013, 15:46
A czy nie lepiej było by na j 3.0 ? (bo na chłopski rozum po co znowu migrować z 2.5 na 3.0 ?)
I znowu dajesz popis. Przeczytałeś cokolwiek o Joomla 3.0.x - co to za wydanie, dla kogo jest przeznaczone? Nawet jeśli nic nie przeczytałeś - jak sądzisz, dlaczego doświadczeni użytkonicy na forum nie proponują migracji do 3.0.x, a jedynie do 2.5?

redemers
28-02-2013, 12:22
Masz racje zwiastun - plotę bzdury. Doczytałem sobie wszystko na temat j.2.5 i 3.0. Kierowałem się tym co zasłyszałem "tu i tam".
Stone przeniosłem z j1.5 na j2.5 przy pomocy jupgrade. Wszystko ładnie się przeniosło, doinstalowałem nowe wersje modułów i jest ok. Jestem zadowolony z faktu że taki "cieć" jak ja sobie z tym poradził.

Problem z dodatkiem sigplus też rozwiązałem na j1.5 w ustawieniu komponentu w sekcji rozszerzone, opcja Biblioteka Obrazów należy zmienić Domyślne na GraphicsDraw. Po tej zmianie obrazy zaczęły się wczytywać ekspresowo.

W bazie danych po migracji strony zostały tabele z j1.5 Czy mam je zachować czy usunąć. (oczywiście zrobię sobie wcześniej kopie bazy)

Efekty migracji można zobaczyć pod tym linkiem - strona na darmowym szablonie znalezionym w sieci. (http://www.e-fdc.pl)