PDA

Zobacz pełną wersję : jaki szablon do modyfikacji?



qrdziel
17-02-2013, 13:41
witam.
tworzenie szablonu od podstaw mija sie troche z celem, dlatego mam pytanie do kolegw fachowcw
jakiego najczesciej szablonu bazowego uzywacie?

PeFik
17-02-2013, 14:17
Pytanie niby proste, ale ponieważ pytasz o Joomla 3.0, wybór się mocno ograniczył. Zatem na razie sugeruje przyjrzeć się następującym frameworkom dostępnym za darmo: http://blog.elimu.pl/9963-frameworki-dla-joomla-3-0/

goyaka
17-02-2013, 21:28
Ja tam każdy i bez wyjątku szablon robię od zera, bez niczego gotowego. Mam pełnię kontroli i nie muszę nic edytować. Tak jest najłatwiej i najszybciej moim zdaniem

bogdanbojarski
17-02-2013, 21:32
Coż ja każdy może nie, ale te do których mam projekt tak. Zgadzam się z Tobą. pełna kontrola i często wychodzi szybciej.

qrdziel
18-02-2013, 11:03
no tak najlepiej, ale na pewno pliki styli macie gotowe - bo kto by wszystko spamiętał.
inne elementy szablonu tez są stałe i nie piszecie ich za każdym razem od początku.
czyli macie jakąś gotową bazę. nie do końca chodziło mi o gotowe frameworki, tylko właśnie o taką podstawową templetką która zawiera wszystko co powinna zawierać każda templatka - czyli układ plików i folderów.
podam przykład
kiedyś tworzyłem stronki w czystym HTML'u i pisałem je w notatniku
kilka razy zaczynałem tworzenie od zera, ale po pewnym czasie zauważyłem, że za każdym razem muszę wpisywać te same znaczniki
dlatego stworzyłem sobie pusty szablon, który zawierał te niezmienne znaczniki i tak sobie ułatwiłem pracę później dołączyłem style i też miałem wzorcowy arkusz styli
nie musiałem za każdym razem pamiętać składni i marnować czasu na wertowanie podręczników CSS i HTML tylko zajmowałem się wyglądem strony
jeśli macie takie czyste "bazowe" templatki to podpowiedzcie jakie?

goyaka
18-02-2013, 11:58
No właśnie zdziwisz się, ale... ja cssy zawsze od zera zaczynam chocby, plik index.php tez - jedyne co powtarzam i edytuje to plik xml templatki, nic więcej ;)

No i inna bajka, że mam w małym palcu wszystkie znaczniki i css - więc to mi nic nie utrudnia, a daje potęgę tworzenia :)

PeFik
19-02-2013, 20:34
ale chodzi o czas, ~80% użytkowników na tym forum to laicy, którzy nawet książki o CSS nie doczytali do końca, im zależy na ogół aby przerobić inny szablon na swój.
Stąd taka popularność Artistera. Ale framework daje więcej mimo, iż na starcie wygląda "gorzej bo puściej".