PDA

Zobacz pełną wersję : Blokowanie dostępu do podstrony dodatkowo za pomocą hasła



Super_mousee
19-02-2013, 11:46
Mam Joomlę 2.5.9.

Stronę zrobiłam i aktualnie jescze dopracowuję na komponencie Formularz - Fabrik 3.0.6.3
Strony w Fabriku są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i korzystam z dość rozbudowanego systemu zarządzania użytkownikami z Joomli - tzn. dostęp do poszczególnych podstron z formularzami lub listami od formularzy zależy od przynależności do grupy użytkowników. Ustawiam także same funkcje w formularzach - tzn. wprowadzanie danych do danego formularza może być dla grupy1 ale już odczyt/przeglądanie tych danych dla grupy1 + grupy2.

Chodzi mi o to, że ponieważ strona jest jeszcze w budowie ale już część pozycji menu ma być użytkowanych, to żeby te pozycje menu jeszcze "w budowie" (formularze lub listy Fabrika) zabezpieczyć dodatkowo hasłem. Hasło mogłoby być jedno dla wszystkich zabezpieczonych pozycji menu.

Szukałam pluginu który by to robił - i znalazłam :"Core Design Lock Article plugin" - jednak ten plugin zabezpiecza tylko typ menu : "Artykuł Joomli" - na podstronach z formularzami i listami Fabrika nie pojawiał mi się "przycisk" do zabezpieczenia podstrony.

Chciałam ten problem rozwiązać za pomocą hasła - ponieważ strona ma charakter wewnętrzny i chodzi tylko o pracowników aby wiedzieli z których formularzy jeszcze nie mogą korzystać.
Ten sam problem mogłabym rozwiązać za pomocą zarządzania grupami, utworzenia dodatkowych grup i zmiany uprawnień - ale strona jest dość rozbudowana i złożone przypisywanie uprawnień dla poszczególnych grup. Prościej i wygodniej byłoby ustawić dodatkowe hasło od którego zależy dostęp.

Czy ktoś mógłby polecić jakiś dodatek albo moduł, który mógłby zabezpieczać dostęp do formularzy lub list Farika lub ewentualnie do samej pozycji menu?

wini74
19-02-2013, 12:36
np http://blog.elimu.pl/8411-offline-czy-strona-na-haslo-oto-jest-pytanie/

Super_mousee
19-02-2013, 13:13
wini74:
właśnie czegoś takiego szukam, ale chodzi o to, żeby nie blokować całej strony - tylko niektóre podstrony.
Strona Home powinna być dostępna bez hasła, ale po wybraniu niektórych pozycji menu ze strony głównej - powinna być informacja, że podstrony są zablokowane - bo są w budowie.

Ten SiteLock pozwala niestety zablokować tylko całą stronę.

zwiastun
19-02-2013, 13:21
Nie wystarczy zwykłe niepublikownie tych pozycji menu?

Super_mousee
19-02-2013, 14:04
Potrzebuję testować pisaną podstronę z wszystkimi jej modułami: menu, szablon, uprawnienia użytkowników - podstrona ma całkowicie działać ale być dostępna po podaniu hasła.
Chodzi o to, żeby podstrona była dostępna też dla niektórych osób, które też będą ją testowały i zgłaszały swoje uwagi.

Podstrony mają normalnie działać, tylko ma być wyraźnie rozdzielone co jest "już oddane do użytku".