PDA

Zobacz pełną wersję : Po przeniesieniu na inny serwer znana galeria nie działa



pawinf
19-02-2013, 13:21
http://stonz.sanok.pl/index.php/znalazly-dom/106-lucy-i-jej-szczenieta

Simple Image Gallery
Co może być przyczyną? Dzięki z góry za podpowiedzi

zwiastun
19-02-2013, 13:29
JW_SIG_PRG="There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files."
JW_SIG_CFU="Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s <b>"_QQ_"/cache"_QQ_"</b> folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry."

Tak na szybko, bo nie wyświetlają Ci się komunikaty, a nie mam polskiego tlumaczenia
1. Sprawdź, czy folder używany przez kod dodatku ({gallery}} zawiera poprawne grafiki
2. Sprawdź, czy katalog /cache ma prawa do zapisu

pawinf
19-02-2013, 14:05
Oo, dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje wskazówki:
- grafiki, które mają się wyświetlać w galerii to zwykłe jpg-i, więc chyba są poprawne
- całemu folderowi images wraz z podfolderami i mieszczącymi się tam plikami nadałem 777
i efekt jest taki jak widać w linku - czyli bez poprawy.

- - - Updated - - -

dodam, że używam:
- JoomlaWorks "Simple Image Gallery" Plugin v2.2 for Joomla! 1.6
- Joomla! 2.5.4
więc tutaj chyba nie ma zgrzytu

- - - Updated - - -

na innym serwerze działa poprawnie: http://tswww.home.pl/reszta/j/stonz/index.php/znalazly-dom/106-lucy-i-jej-szczenieta

Karol99
19-02-2013, 17:46
Z informacji zawartej w mailu Zwiastuna wynika wyraźnie, że folder /cachejest niezapisywalny (dla J! i rozszerzeń), stąd brak możliwości utworzenia miniaturek.

Nie zapraszaj włamywaczy - folderowi /images przywróć standardowe 755, a J! zaktualizuj do najnowszej wersji 2.5.9.

pawinf
20-02-2013, 11:30
Ale to oznacza, że po aktualizacji zadziała galeria poprawnie?

Szczerze mówiąc nie aktualizowałem jeszcze J do wyższej wersji. Czy mogę liczyć się z jakimiś nieprzyjemnościami? niezgodnościami?

A z tym folderem cache - można uczynić go zapisywalnym? Tu chodzi o cache mojego komputera czy na serwerze?

zwiastun
20-02-2013, 12:13
Kolego, najwyższy czas na dokształt.
1. Zmieniasz prawa do plików na 777, bo nie masz zielonego pojęcia, co czynisz. Na www.pomoc.joomla.pl i na www.wiki.joomla.pl są na ten temat wyczerpujące informacje.
2. Co ma wspólnego jakiś folder cache na Twoim komputerze (swoja drogą - jaki) z niedziałaniem witryny? Myśl logicznie
3. Aktualizowanie oprogramowania to podstawowy obowiązek administratora. I nie jest to żadna czarna magia, chyba ze się długo zaniedbuje swe obowiązki.

Karol99
20-02-2013, 12:23
Nie - aktualizacja J! zwiększy bezpieczeństwo Twojej strony, ale nie będzie miała wpływu na działanie galerii. Tak jak już to napisaliśmy _dwa_razy_, tu powodem jest niezapisywalność folderu /cache - czyli jego chmod-y. Jak to naprawić zależy od konkretnego serwera - możliwe, że możesz to poprawić sam przez FTP lub panel klienta hostingu, możliwe, że potrzebna będzie pomoc jego admina.

Czy aktualizacja J! może spowodować problemy? Może, choć zwykle nie powoduje. Nawet jeśli kłopoty będą, to nieporównywalnie mniejsze niż przy ewentualnym włamaniu. Poczytaj jak się to robi, wykonaj kopię zapasową i do dzieła.

pawinf
05-03-2013, 19:21
Rzeczywiście - jak napisał zwiastun problem leży w folderze cache. Na chwile tylko dla testów nadałem mu prawa 777 i w tym momencie miniatury się wyświetlały, ale po powrocie do 755 problem istnieje nadal. Czy oznacza to, że serwer nie uważa systemu Joomla za właściciela? Mam się zwrócić do admina serwera, czy jeszcze coś mogę zrobić sam.

Jest coś jeszcze co być może jest powiązane z opisywanym problemem. Poprzez system Joomla nie mogę wczytać zdjęć, wyświetla mi się czerwony napis: "Ostrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku! Nie można wczytać pliku".


Dzięki za cierpliwość i wskazówki