PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie umieszczone statycznie na stronie



shubskin
20-02-2013, 15:38
Witam wszystkim ,mam następujący problem. Mam pewne zdjęcie które musi widnieć na stronce w większości podstron ale z tą różnicą że ma byc ono nieruchome ,czyli powiedzmy przypiete do dolnej krawędzi przeglądarki ,tak by bylo widoczne cale ,zawsze i wszędzie ,jest jakiś komponent ktory to realizuje ,a moze wystarczy gdzies cos wpisac ,proszę o pomoc gdyz w tym temacie jestem zielony :/

enrick27
22-02-2013, 11:05
Witam,

polecam http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/corner-banners/17416?qh=YToxOntpOjA7czo5OiJvY2FtcGFpZ24iO30%3D lub http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/corner-banners/3720 (wymagana rejestracja)

shubskin
28-02-2013, 19:57
Dzięki wielkie :)

shubskin
12-03-2013, 21:41
Pierwszy moduł wydaje się być idealny ,właściwie to wyświetla zdjęcie tak jak tego chciałem, problem jednak polega na tym że tylko ja widze te zdjęcie dobrze a to z tego powodu że rozmiar zdjęcia jest statyczny, czy jest możliwość ustawienia zdjęcia w taki sposób aby skalowało się w zależności od rozdzielczości monitora ? Może jakiś inny komponent bardziej złożony ? Z góry dzięki za pomoc.

shubskin
16-03-2013, 19:12
Ponawiam pytanie

shadow21
16-03-2013, 19:26
ustaw width i height w % w css

shubskin
17-03-2013, 00:33
No dobra, ale gdzie w takim razie jest css dla tego komponentu-tego zdjęcia ?

zwiastun
17-03-2013, 01:02
Zbadaj za pomocą narzędzi webmastera używanej przeglądarki lub Firebuga, jeśli używasz FF.

shubskin
19-03-2013, 15:27
OK ,zrobiłem tak, rzeczywiście to pozwoliło mi się dostać do kodu tego modułu ale nie jego pliku css (ponieważ takiego nie ma!) dla wszystkich elementów które inspektuje na stronie jest wskazanie do pliku css ,a dla tego nie ma. Po inspekcji tego modułu/zdjęcia jedyne co mi wyskakuje to kawałek kodu w zakładce HTML przedstawiony poniżej:

<div class="art-hmenu-extra1">
<a style="color: transparent; cursor: pointer; display: block; position: fixed; bottom: 0px; right: 0px; text-decoration: none; text-indent: -999em; height: 770px; width: 567px; z-index: 100000; background-image: url(http://www.wildberry.com.pl/images/foto_kobiety2.png) !important; background-attachment: scroll !important; background-color: transparent !important; background-position: 100% 0% !important; background-repeat: no-repeat no-repeat !important;"/>

</div>


Natomiast w stylach widze tylko "przetłumaczenie" tego fragmentu na kod pliku css.
Kiedy próbowałem edytować plik index.php dla mojej templatki znalazłem podobny fragment kodu (gdyż joomla nie ma pliku index.html):

<div class="art-hmenu-extra1"><?php echo $view->position('extra1'); ?></div>
<?php endif; ?>

Jak mam rozumieć tę linijkę? Czy to jest jakieś odwołanie? Czy fragment kodu html z firebuga pokazuje kod strony z kilku połaczonych plików na raz? Jestem zielony w te klocki dlatego proszę o pomoc gdyż sprawa jest pilna.

zwiastun
19-03-2013, 16:13
Tak, to jest odwołanie. tak, kod html to wynik działania skryptu a nie odczytania pliku html.
cytowany kod znajduje się w plikach modulu i tam go szukaj/modyfikuj

shubskin
19-03-2013, 18:30
Dzięki za odpowiedź :) Ale mam jeszcze jedno pytanie, gdzie znajdują się pliki modułu dla elementu który zdefiniowałem? Bo w głównym katalogu znajduje się tylko katalog modules w którym jest owy moduł, jednak jest tam tylko jego składnia w xml i kilka php-ów odnośnie tworzenia wzorcowego modułu jednak nie potrafię znaleść tego gdzie znajduje się konfiguracja dla mojego. Gdzie takie coś powinno się mniej więcej znajdować? Czy określenie położenia modułu "extra1" jest jakąś wskazówką ? Poza tym przeszukałem cały folder modułu szukając informacji o wielkości tego komponentu i nic, zresztą i tak wątpie żeby to tam było skoro przy zmianie templatki obraz pozostaje. Gdzie szukać ? Pomocy !

PS: Wybaczcie mi moją dociekliwość i wykorzystywanie ale sam robie co w mojej mocy i nie potrafie sobie poradzić :/

shubskin
19-03-2013, 20:17
Naprawdę nikt nie wie gdzie się zapisuje konfiguracje modułów ? :/

zwiastun
19-03-2013, 22:07
Konfigurację modułów zapisuje się na zapleczu Joomla. Ustawienia zapisywane są w bazie danych.
Na swoje pytanie otrzymałeś już wyczerpującą odpowiedź. Znalezienie pliku z tym kodem wymaga skorzystania z systemowej wyszukiwarki zainstalowanej w każdym komputerze, a do tego wystarczą umiejętności początkującego użytkownika komputera.
Poganianie uczestników forum jest wysoce nietaktowne.

shubskin
19-03-2013, 22:24
Sorki za problem i dzięki za wszystko :)

zwiastun
19-03-2013, 22:27
Nie ma problemu, po prostu wystrzegaj się takiego zachowania, bo nie jest dobrze widziane. Mam nadzieję, ze znalazłeś.