PDA

Zobacz pełną wersję : K2-parametry problem



artij
20-02-2013, 22:50
Witam Serdecznie,
Mam problem z komponentem K2 a dokładnie z jego parametrami.
Chciałbym ustawić możliwość moderacji komentarzy ale nie mogę tego zrobić.
Wchodzę do parametrów komponentu k2, w zakładce "komentarze" zaznaczam odpowiednią opcję i naciskam "zapisz" i wtedy wczytuje mi się okienko z parametrami joomli a nowe ustawienia w k2 się nie zapisują.
Ma może ktos pomysł co jest przyczyną?
Pozdrawiam!
Artur

artij
28-02-2013, 08:51
Witam,
Chciałbym przypomnieć pytanie. Zarówno joomla jak i K2 są zaaktualizowane do najnowszej wersji.
Pozdrawiam!
Artur

Simon K
28-08-2013, 17:54
Mam dokładnie to samo i to na kilku serwisach.
Nie mogę zapisać ustawień komponentu K2!

WTF?

artij
28-08-2013, 20:09
Ja poradziłem sobie z tym problemem następująco:
Co prawda na serwerze nie mogę zapisać ustawień, ale mogę to zrobić gdy joomla jest zainstalowana lokalnie na komputerze. Dlatego też robię kopię strony-> wgrywam ją lokalnie-> zmieniam to co trzeba i znowu robię kopię-> którą wgrywam na serwer. Całe szczęście ustawień nie zmienia się za często ;)

Simon K
28-08-2013, 21:11
Niestety, to dla mnie żadne rozwiązanie :/ Ma działać na serwerze, tak jak powinno. Ma ktoś pomysł, o co kaman?!

zwiastun
29-08-2013, 00:07
@Simon K: a co sprawdziłeś? jakie Ty masz pomysły, przypuszczenia? Na kilku serwisach Ci się naraz zepsuło?

Simon K
29-08-2013, 08:51
Niestety na ustawieniach serwera się nie znam, a podejrzewam, że to z tym związane jest.
I nie, że zepsuło - nie działało od razu, po wgraniu quickstarta z szablonem.
Nie działa mi to na hostingu AZ.pl
Wyświetlanie błędów w php nie pokazuje nic.
Po prostu zamiast zapisu ustawień, przekierowuje mnie na główną zakładkę ustawień Joomla w adminie.

zwiastun
29-08-2013, 10:40
Zrozumiałe, ze nie musisz się znać na "ustawieniach serwera", ale nie możesz nie wiedzieć, czy serwer (ustawienia serwera) wymagania instalowanej wersji Joomla spełniają. Zobacz na stronie joomla.pl albo wiki.joomla.pl albo oficjalnej stronie Joomla, jakie wymagania muszą być spełnione i sprawdź, czy są.

Możliwe, że "quickstart" miał błędy, został źle skonfigurowany. Należy spróbować z czystym Joomla i czystą instalacją K2.

Simon K
29-08-2013, 10:57
Quickstart błędów nie ma, na innym hostingu ta sama instalacja działa :/
Podczas instalacji na AZ wszystkie wymagania zostały spełnione dla Joomli.
Odinstalowanie K2 i ponowna instalacja nic nie daje... :(

zwiastun
29-08-2013, 11:21
Quickstart błędów nie ma, na innym hostingu ta sama instalacja działa :/
Podczas instalacji na AZ wszystkie wymagania zostały spełnione dla Joomli.

Skoro działa na innych hotingach, a nie działa na AZ, to skąd Twoje przekonanie, że AZ spełnia wymagania. To wręcz oczywiste, że nie spelnia.

Simon K
29-08-2013, 11:32
Napisałem to już w pierwszym poście przecież...
Ale ok, rozumiem, że nikt takiego problemu nie miał i nie wie o co może chodzić.
Wszelkie funkcjonalności innych modułów i komponentów, a mam ich sporo działają na AZ bez zarzutu...

zwiastun
29-08-2013, 12:09
Czy próbowałeś zamiast Zapisz skorzystać z Zastosuj? Czy spróbowałeś zapisywać ustawienia na inne przeglądarce?
I cierpliwości, może ktoś się spotkał z takim problemem.

Simon K
29-08-2013, 12:17
Zastosuj, zapisz. Pod Chrome, FF, IE nie działa. To samo, czyli przekierowanie na główne ustawienia Joomli...