PDA

Zobacz pełną wersję : Problem. Menu nie rozwija się po najechaniu z każdej strony, tylko w wybranym dziale.



Kiwi
26-02-2013, 10:36
Witam,

o co chodzi dokładnie: Mam np. w mainmenu "Start", "Oferta", "Kontakt" gdzie w dziale oferta są dodane podkategorie. Problem jest w tym, że po najechaniu myszką będąc w innych działach niż oferta - menu nie rozwija się. Tylko klikając na ofertę i po wejściu w dział - rozwija się menu.
Co zrobić, żeby munu rozwijało się z każdej podstrony i czy da się zostawić np. na tym menu "Oferta" pusty przycisk? Żeby nigdzie nie przekierowywał a rozwijał tylko menu? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ps. Mam Joomla 2.5.9.

Bazyl
26-02-2013, 10:39
Hej,

Nie wydaje Ci się, że pacjent jest potrzebny u lekarza?!
Link do strony?

Kiwi
26-02-2013, 11:12
heheh... napisałeś w podobnym stylu do mnie.

Mam utworzone menu w Joomla. Które składa się z 3 głównych pozycji: "Start", "Oferta", "Kontakt". Pozycja "Oferta" ma utworzone trzy kolejne podpunkty. Problem w tym, że będąc na stronie, która jest oznaczona w menu jako "Start" najeżdzając kursorem myszki na pozycje "Oferta" (gdzie są schowane jeszcze 3 pozycje) - menu się nie rozwija. Dopiero jak wejdę w pozycje "Oferta" i najeżdzam myszką już na aktywne menu - dopiero się rozwijają pozycje.
Co zrobić, żeby będąc w pozycji czy "Start" czy każdej innej - po najechaniu na pozycję "Oferta" - rozwijało się menu?

Strona jest na localhost, niestety nie mam jak pokazać.

Dziudek
26-02-2013, 13:40
Przyczyny mogą być dwie:

* menu generuje submenu dopiero gdy menu nadrzędne jest aktywne - kwestia konfiguracji
* występuje jakiś konflikt skryptów na wybranych podstronach.

Kiwi
26-02-2013, 18:52
Tak jest Panie Dziudku. Konfliktu żadnego być nie może, bo jest to jeszcze "goła" strona. Gdzie to można zmienić w konfiguracji, żeby submenu w każdej pozycji się pokazywało, nie mogę się tego nigdzie doszukać? Dziękuje bardzo.

I jaki tu jest moderator? Bazyl, odsyła do lekarza... przeczytaj człowieku swój post... i możemy iść razem.

zwiastun
26-02-2013, 19:54
Kolega @Kiwi przeczyta najpierw ze zrozumieniem odpowiedź moderatora, a gdy już zrozumie, zapewne przeprosi.

Kiwi
26-02-2013, 22:16
Rozumiem, że Pan Bazyl dość często się udziela, ma łatkę moderatora i bywa na zlotach joomla. Natomiast nie zwalnia go do przestrzegania zasad moralnych. Byłem mocno zaspany po całej nocy pracy... jeszcze wtedy bez kawy. Napisałem dość niezrozumiale, jednak "zwykły" użytkownik zrozumiał i dał odpowiedź. Natomiast moderator w beszczelny sposób odesłał do lekarza? Co to za zachowanie? Jaką daje reputacje dla tego forum? Proszę się Panie Zwiastun dobrze zastanowić i przemyśleć swoją stronniczość względem Waszych użytkowników.
Prosił bym o wyjaśnienie mojego problemu. Dziękuje.

I druga sprawa, post moderatora również był napisany niepoprawnie stylistycznie. Został poprawiony.

zwiastun
26-02-2013, 22:52
Prosiłem o przeczytanie raz jeszcze odpowiedzi moderatora ze zrozumieniem.
Jak widać, zrozumienie prostego tekstu, może rodzić ogromny problem, gdy się w nim chce znaleźć nie to, co jest napisane, ale to, na co ma się ochotę.

Nie wydaje Ci się, że pacjent jest potrzebny u lekarza?!
co oznacza:
żeby lekarz mógł udzielić porady, musi obadać pacjenta.
Dlatego prosił o podanie linku do strony.
Proste jak drut, jasne, jak słońce, zrozumiale nawet bez porannej kawy (też mi usprawiedliwienie!).
Jak widać, nie dla wszystkich, mimo, że od 19:54 był czas na wypicie kilku kaw.

Post moderatora ma taką samą treść, jak miał wcześniej - dopisałem brakującą literę (jej brak nie zmieniał sensu wypowiedzi).
Na marginesie: zanim się komuś zwróci uwagę na drobną usterkę (literówka), wypadałoby najpierw ze swojej wypowiedzi usunąć byki (ortograficzne).

I w ten oto sposób coraz więcej masz Kolego powodów i osób do przepraszania (moderatora nazwałeś publicznie bezczelnym, mnie stronniczym).
Pogratulować wysokiej kultury osobistej!

Kiwi
26-02-2013, 23:20
Ładne zagranie, otóż sens był całkowicie inny. Post był nie zrozumiały. Bez sensu jest dalsza dyskusja. Przepraszam jeżeli ktoś został urażony. Pomimo tych zawirowań, dalej proszę o pomoc.

Dziudek
27-02-2013, 08:13
Kolego @Kiwi - polecam na przyszłość brak wycieczek osobistych, z prostego powodu - tutejsi moderatorzy poświęcili kawał swojego prywatnego czasu na pomoc innym ludziom z tutejszego forum i po prostu nie wypada pisanie takich rzeczy jakie napisałeś w poprzednich postach: po pierwsze były to bezzasadne teksty (osobiście też zrozumiałem post Bazyla w takiej formie jak Zwiastun (a jeszcze był on w starej formie), ale może dlatego, że nie doszukiwałem się w nim na siłę ciętej riposty), po drugie tłumaczenie się brakiem wyspania przy pisaniu posta to żadne wytłumaczenie - napisałeś tego posta tak a nie inaczej i będzie on długi czas wisieć w internecie i świadczyć o Twojej osobie - właśnie dlatego lepiej w ogóle będąc zmęczonym czy nawet pijanym lepiej w ogóle nie włączać komputera - bo sobie można tylko wstydu narobić. Dlatego sugeruję nie drążyć tematu bo to będzie dalej zwykły offtopic. Nikt nie docieka czytając posta w jakim byłeś stanie, bo nikogo to nie obchodzi - czytelników obchodzi tylko treść.

Co do samego problemu - jeżeli jest to kwestia konfiguracyjna, to moim zdaniem jest to kwestia konfiguracji modułu menu, który wyświetla menu główne strony - należy w menadżerze modułów otworzyć konfigurację tego modułu i ustawić opcję "Pokazuj submenu" (ostatnia opcja w standardowym module menu - nie wiem czy dokładnie tak się nazywa, bo nie używam nigdy Joomla! po polsku - angielski odpowiednik to: "Show Sub-menu Items") na "Tak" - wtedy pozycje submenu będą zawsze widoczne, ustawienie tej opcji na "Nie" powoduje, że submenu pojawia się dopiero w momencie przejścia do danej pozycji menu.

elementh
27-02-2013, 22:47
Jeszcze jakieś pomysły Panowie?
Powyższe sugestie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu na mojej stronie,
a borykam się dokładnie z tym samym problemem.

Pacjent znajduję się na pod tymczasową domeną fenes.nstrefa.pl
Submenu powinno wyświetlać się po najechaniu na ANGEBOT w topmenu na wszystkich podstronach.
Submenu wyświetla się tylko gdy jesteśmy w którejś z podstron na, które wskazują pozycje submenu,
czyli nawet nie w ANGEBOT a dopiero np w AGNEBOT->FENSTER gdzie mozna sie dostac poprzez grafiki
w treści podstrony ANGEBOT.

zwiastun
27-02-2013, 23:39
Które z rad Ci nie przyniosły skutku? Co takiego konkretnego zrobiłeś na podstawie treści tego wątku?
I jeszcze:
Czy widziałeś ten szablon z działającym menu tak, jak to sobie wyobrażasz?
Jak rozwiązałeś występujący tu prawdopodobnie konflikt JavaScript?

elementh
28-02-2013, 00:11
Wszystkie. Wykonałem je zanim zajrzałem na forum.
Widziałem.
Nie ma konfliktu.

Nie mam zwyczaju marnować czasu ani swojego ani czyjegoś, więc jeśli o coś pytam na forum to znaczy, że próbowałem już wszystkiego.
Jeśli ktoś się spotkał z tym problemem to proszę o odpowiedź.
Proszę o nie tracenie czasu na pouczanie, bo to nie przyniesie skutku jeśli nie ma podstaw (:

zwiastun
28-02-2013, 00:37
Zainstalowanie porządnego modułu menu rozwijalnego rozwiązuje problem bez kombinowania.
Póki co, nikt Cię, nie poucza, chociaż wszczynasz kolejną turę bezsensownych wypowiedzi. O ile jednak Twój poprzednik jest nowicjuszem i jego wypowiedzi, nawet niemiłe. są zrozumiałe, to Twoja w ogóle.
Na pytanie, Która z rad w tym wątku Ci nie przyniosła skutku, odpowiadasz:

Wszystkie. Wykonałem je zanim zajrzałem na forum.
W tym wątku nie ma żadnej konkretnej porady, a jedynie ogólnikowe wskazówki. Twoja informacja jest wiec najzwyczajniej nieuczciwa.
We wcześniejszej wypowiedzi podałeś co prawda adres strony z problemem, ale dodanie informacji:
- jakiego użyłeś szablonu i skąd pobranego
- czy menu obsługiwane jest przez zainstalowany moduł czy przez kod szablonu
to już z Twojej strony byłby zbyt duży wysiłek.


Nie mam zwyczaju marnować czasu ani swojego ani czyjegoś, więc jeśli o coś pytam na forum to znaczy, że próbowałem już wszystkiego.
Własnie go zmarnowałeś, ale to mój wybór. Niemniej, bardzo jestem ciekaw, czego takiego próbowałeś, oprócz klikania w jedną opcję w module menu i w dwie opcje w szablonie.

Nie widać, by menu z tego szablonu działało na demo szablonu, nie działa też poprawnie w czystej instalacji Joomla, w optymalnym środowisku. A to oznacza, ze nadaje się tylko i wyłacznie do kosza.

elementh
28-02-2013, 02:25
Rozgryzłem temat.
W kodzie szablonu było w sekcji head ustawione pobieranie ostatniej wersji JQUERY z serwera jquery.
Zamiast tego wstawiłem <script src="moj.serwer/moja.wersja.jquery.js"> oraz <script src="moj.serwer/jquery-ui.js">.
Od tego momentu działa poprawnie.
Można to w takim razie uznać za "konflikt JS", a więc zwracam honor Zwiastunowi i przepraszam za stracony czas.
Jednocześnie mam nadzieję, że to rozwiązanie nie pomoże tylko mnie.

P.S. Sprawa dotyczy szablonu ajt002_j25 ze strony http://ajoomlatemplates.com/

Abdoo
29-03-2013, 02:42
Witam, ja również mam problem z wyświetlaniem submenu w szablonie również pobranym z http://ajoomlatemplates.com/ (aj005_j30). Na serwerze lokalnym wyświetla się prawidłowo. Na home.pl niestety tylko z pozycji menu Home menu się rozwija z pozostałych podstron obok pozycji services, która powinna się rozwinąć, pojawiają się strzałki O_O Nawiązując do posta powyżej czy to tę linijkę kodu
<?php if ($jquery == 'yes' ) : ?><script type="text/javascript" src="http://code.jquery.com/jquery-latest.pack.js"></script><?php endif; ?>

powinnam zmienić? i jeśli tak to w jaki sposób?
proszę o pomoc

strona do podejrzenia : http://www.egosco.abdoo-webdesign.com/