PDA

Zobacz pełną wersję : problem z rozwijanym menu...



sasadam
27-02-2013, 00:16
witam, stawiam dopiero pierwsze kroki w joomli i może okazać się że mój problem jest strasznie prosty do rozwiązania więc na wstępie prosze o wyrozumiałość, ale siedze już 2 godziny na zapleczu i nie mogę znaleść rozwiązania... mianowicie, na mojej stronie zrobiłem rozwijane menu co widać na obrazku numer 1:

6403
obrazek nr 1

jednak problem jest w tym że gdy najade na kategorie usługi powinno mi się rozwinąć wiecej opcji, jednak dzieje się tak dopiero po kliknięciu w tą kategorie i jak jesteśmy już w kategorii "usługi" i po ponownym najechaniu na nazwe rozwija się menu o które mi chodzi, co widoczne jest na obazku nr 2:

6404

a więc moje pytanie jest najstępujące:

jak ustawić w opcjach menu aby rozwijało się ono od samego poczatku tylko przy najechaniu na napis bez koniecznosci klikania jak znajdujemy się na stronie startowej, bez potrzeby wchodzenia w nią i póżniej jeszcze jedno krotnym najechaniu na fraze bo to mija się całkowicie z celem,

bardzo prosze o wytłumaczenie w jak najprostrzy sposób, bo jestem świerzakiem, najlepiej jakieś prtsc z góry wielkie dzięki!

zwiastun
27-02-2013, 00:27
1. Link do strony
2. Nie wiadomo, co znaczy "zrobiłem rozwijane menu". Sam zrobiłeś? Zainstalowałeś jakiś moduł? Włączyłeś menu zaimplementowane w szablonie?
Jeśli sam zrobiłeś, to skąd ktokolwiek będzie wiedział, co zrobiłeś? Jeśli to jakiś moduł, to działanie menu zależy od rozwiązań zastosowanych przez projektanta i konfigurowane jest zwykle w ustawieniach modułu. Jeśli to menu z szablonu, ustawień dokonuje się w szablonie.

Ps. Proszę o staranniejsze redagowanie postów, stosowanie się do zasad pisowni obowiązujących w języku polskim.

sasadam
27-02-2013, 00:34
dziękuje za szybką odpowiedź,

link do strony to twojapomoc.cba.pl

to menu było w szablonie, nie robiłem go sam, (jeśli to coś pomoże to nazwa szablonu: Justbusiness-fjt (http://twojapomoc.cba.pl/administrator/index.php?option=com_templates&view=template&id=10001)) gdzie mogę znaleźć te ustawienia o których piszesz? coś dokładniej, może mógłbyś mnie jakoś naprowadzić gdzie tego szukać i które parametry zmienić, byłbym wdzięczny za pomoc.

zwiastun
27-02-2013, 00:41
Ustawienia są zapewne w ustawieniach szablonu (Rozszerzenia / Szablony / Style / Nazwa szablonu. Być może trzeba zmienić wybrany rodzaj menu, bo to wykorzystane tak właśnie ma dzialać.