PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić czarno białą stronę na okres żałoby?



yugo25
29-01-2006, 15:08
podobnie do tego co ma teraz onet, wp czy interia? Jest jakiś kod i jak go zastosować? Może to być rozwiązanie nie tylko dla strony głównej, ale całego serwisu

DarkOfTheMoon
29-01-2006, 21:27
Chyba nie da się tego dokonać ot tak pstryk...
Należy przygotować odpowiednią grafikę i zmienić arkusz css naszej templatki. W razie potrzeby (oby nie) podmieniamy pliki i gotowe...

yugo25
29-01-2006, 22:02
Ten sposób to znam. Chodzi mi o coś prostszego. Jak wchodzimy na wirtualną polskę to przez ułamek sekundy widać kolorowa pierwszą stronę, potem jest czarno biała. Znaczy to, że jest jakiś kod, który "szczernia" stronę. Dalej czekam na podpowiedź

Dylek
29-01-2006, 22:47
Zajrzyj do zrodla strony na wp.pl i skopiuj kod na koncu kodu. Aha - dziala chyba tylko pod IE.

yugo25
30-01-2006, 00:04
Dzięki Dylek, działa

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/

Kodzik:



<script type="text/javascript">
/*<![CDATA[*/
document.body.style.filter='progid:DXImageTransfor m.Microsoft.BasicImage(grayScale=1)';
/*]]>*/
</script>


tam gdzie jest uśmieszek ma być łącznie ":" i "D" czyli zapis będzie 'progid(...)XImageTransform.Microsoft.BasicImage(g rayScale=1)

Jak chcecie by strona od razu była szara (nie tak jak w wp.pl gdzie po chwili zmienia się) skrypt wstawcie nie na końcu kodu w templatce tylko zaraz za <body>.

Tyle że dając skrypt do index.php templatki będziecie mieć cały serwis szary. Więc by ograniczyć się tylko do strony głównej, utwórzcie moduł, tam wrzucacie kod w opcji edytora html < >, i poblikujecie moduł tylko dla strony startowej

Pozdrawiam

nexus246
30-01-2006, 10:27
No to sie postarali chlopcy z wp, zaloba dla uzytkownikow IE.
eh........

plmorpheus
20-09-2009, 21:15
Dzięki Dylek, działa

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/

Kodzik:



tam gdzie jest uśmieszek ma być łącznie ":" i "D" czyli zapis będzie 'progid(...)XImageTransform.Microsoft.BasicImage(g rayScale=1)

Jak chcecie by strona od razu była szara (nie tak jak w wp.pl gdzie po chwili zmienia się) skrypt wstawcie nie na końcu kodu w templatce tylko zaraz za <body>.

Tyle że dając skrypt do index.php templatki będziecie mieć cały serwis szary. Więc by ograniczyć się tylko do strony głównej, utwórzcie moduł, tam wrzucacie kod w opcji edytora html < >, i poblikujecie moduł tylko dla strony startowej

Pozdrawiam


Na IE to działa pięknie, ale niestety nie na firefoxie :( Jest możliwość aby to działało także na innych przeglądarkach? Może istnieje jakieś rozszerzenie?

moje
20-09-2009, 22:21
Poszukaj na necie kompletnego skryptu JS, który korzysta z filtru szarości, żeby osiągnąć swój efekt.

KoTeKMalbork
21-09-2009, 13:51
Pamiętam jak kiedyś zaczynałem robić strony prostym HTML tylko łatwo znalazłem taki skrypt do wklejenia w <head> działał pod przeglądarkami z jednym ale nie działał na flashe....

rcz
24-11-2009, 13:29
Znalazłem inny kod:
<!-- skrypt generujący stronę czarno-białą -->
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
document.body.style.filter='gray';</script>

i działa, tylko jest jeden problem, nie zaczernił wszystkich elementów, umieszczony został w index.php na końcu jego.
Próbowałem go umieszczać w różnych miejscach, ale efekt działania jest taki sam.
Napewno działa pod IE pod innymi przeglądarkami nie sprawdzałem.

moje
24-11-2009, 18:51
Polecam wykonać żałobną wersję szablonu i tylko przełączać w razie potrzeby.

KYCu
24-11-2009, 19:17
Wg mnie żaden problem, kilka zmian w pliku css - można załatwić to poprzez funkcję znajdź i zamień, nawet notatnik to ma :].
Grafika? nic prostszego, IrfanView -> Przetwarzanie wsadowe i w kilka sekund mamy wszystkie grafiki szablonu czarno-białe ;)

drobny2992
10-04-2010, 15:56
A możecie ktoś zrobić taki modół i umieścić go na jakimś serwerze jak pisze yugo25 (http://forum.joomla.pl/member.php?448-yugo25) bo ja zrobiłem ale nie działa.

Robster
10-04-2010, 16:57
Na WP szata żałobna jest dostępna na każdej przeglądarce. Widziałem jak była zmieniana i nie stało się to od tak, jak pisze założyciel tematu, a zwyczajnie był edytowany arkusz CSS. Zresztą z wieloma nieudanymi próbami. Z kolorowym napisem DLA DZIECI nie mogli sobie poradzić, to go usunęli.

hubertbp
10-04-2010, 17:07
No dobra, może i wp zmieniało na piechotę wszystko. Ale inne duże serwisy od tak, na pstryknięcie miały szare wersje stron. Także, musi być jakiś skrypt, który zmienia stronę. Jeśli ktoś go zna, mógłby się podzielić.

Robster
10-04-2010, 17:26
Według mnie inne duże serwisy mają po prostu przygotowane takie szaty. WP też miało, ale nie taką, bo wcześniej zmieniali tylko logo i kilka elementów, a teraz popracowali na szybko nad całą stroną.
Skrypt pewnie istnieje, ale wątpię by było to kilka linijek, jak wyżej.

EDIT:
A w J! patrz post @KYCu'a.

PeFik
11-04-2010, 12:08
A trzeba aż tak kombinować, przecież wystarczy tylko zrobić czarno-biały HEADER + wstążkę. Bez przesady.

f1xer
11-04-2010, 13:09
dla użytkowników z włączonym JavaScript można użyć http://www.pixastic.com/lib/docs/ do zdejmowania koloru zdjęć, szablon strony to oczywiście drugi plik CSS z inną grafiką, przełączany w razie potrzeby. Jeżeli chodzi o obrazy w treści to tak jak wspominałem rozwiązanie z wykorzystaniem JS, choć jest to mało skuteczne, można by też napisać plugin z grupy content który by za pomocą biblioteki ImageMagick generował obrazki tyle że czarnobiałe w połączeniu z mechanizmem cacheowania, to nie byłoby chyba takie złe.

omen1989
12-04-2010, 13:26
no tak tylko jak ktoś ma kilka małych stronek to nie ma sensu mieć przygotowanego zastępczego szablonu w razie czego. Z resztą takie coś nei zdarza sie codziennie. BTW. ten pierwszy skrypt tylko dla IE również mi ne działa ;/

Robster
12-04-2010, 14:27
no tak tylko jak ktoś ma kilka małych stronek to nie ma sensu mieć przygotowanego zastępczego szablonu w razie czego...

Więc jaki sens jest zmieniać szatę na żałobną? Zmieniasz baner na jakiś w ciemnych kolorach, jak tutaj na forum, lub dodajesz czarną wstążeczkę i wystarczy.

omen1989
12-04-2010, 15:04
sens jest taki, że szef każe;p

Robster
12-04-2010, 15:52
No to trzeba szefowi powiedzieć, że prostych, tanich i jednocześnie skutecznych metod nie ma. Wykłada kasę, tworzone są szablony żałobne (zmiana kolorystyki dla całego szablonu, dla osoby która się "zna" to kwestia kilkunastu minut/kilku godzin).

Zresztą Panowie wyżej, podali już możliwe rozwiązania, jeśli nie będą skuteczne, to nie pozostaje nic jak ręczna modyfikacja.

omen1989
12-04-2010, 15:56
ja zrobiłem to po prostu duplikując szablon, w kopii szablonu wszystkie grafiki przerobilem na szybko używając vso image resizer (program do masowej zmiany rozdzielczości domyślne, ale ma też funkcje desaturacji).

MirzA
12-04-2010, 23:08
Tutaj jest dostępny i sprawdzony system, na stronie "konkurencji" - Świetny sposób na zmianę kolorów na stornie podaje na swoim blogu o wordpressie - zapraszam do lektury: wordpress praktycznie - jak zmienić stronę na czarno białą (http://wordpress.praktycznie.net/jak-zmienic-strone-na-czarno-biala-kolor-zalobny)

moje
12-04-2010, 23:13
Popraw link.

EDIT:

Dziwi mnie, że nie działa filter pod FF, jakby nie było kwestię grafiki odnośnie CSS w FF lepiej się sprawdzają.

MirzA
12-04-2010, 23:23
Popraw link.

Poprawione sorry :)

atb80
25-07-2011, 16:18
Dołączam się do pytania...
A nie ma jakiegoś dodatku do zainstalowania?

KYCu
25-07-2011, 16:34
Kilka rozwiązań zostało podanych we wcześniejszych postach.

Najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie to modyfikacja CSS i grafik w istniejącym szablonie, wtedy masz pewność, że bedzie dobrze wyglądało i działało pod każdą przeglądarką.

Sergio07
26-07-2011, 15:11
http://blog.tobiasz.org/2010/04/11/jquery-szara-strona/

GOGOKOM
03-04-2018, 16:00
Witajcie odświeżam temat czy rozwój technologi podsuwa szybkie rozwiązania.

moje
03-04-2018, 18:26
Tak, możesz szybko napisać "żałobną" wersję szablonu lub napisać kod JS, który zmieni kolor strony. Co do kodu JS, to musi zawierać funkcje, działające na różnych przeglądarkach. Nie ciężko się domyślić, która będzie robiła najwięcej problemów.